• Rodinný

Labutí princezna (1994)

Oj pohádka, na které sme doslova vyrůstali, první díl se prostě stane osudným pro Odetu. Nádherná hudba, co se týče českého dabingu, jo prvnímu dílu nemám moc co vytknout, písničky jsou hezky nazpívané, nejdou nějaký čas vyhnat z hlavy. Co se týče děje, ano někdo by mohl namítat, že to nenabýdne nic nového, že se to v podstatě drží předlohy...ale zas taková pravda to není. Už na začátku se Odeta a Derik znali. Navíc je tu několik postranních postav, které příběh hezky i vtipně dokreslují. Zdejší lotr Rotvard mi asi byl ze všech lotrů i následujících nejsympatičtější. Na věk, na který je to určeno to hezky sedí, dospělým to možná tolik nedá, ale dětem určitě.

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Nádhera...musím užnat, že po dlouhé době kvalitný a zdažený film. Charakter Šóa je hrozně sympatikcý tak i Arrietty, která je neskutečně odvážná, a vydává se na cestu za člověkem a přátelstvím. Toho klučiny mi místama bylo fakt líto. Celkově to bylo opravdu hezky udělané, skvělé byly propracované systémy chodbiček s různými vymoženostmi. Jen ta babka mi v tom filmu lezla na nervy..ale je fakt, že bez ní by to taky nešlo, i když byla děsně nesympatická.

Raubíř Ralf (2012)

Líbí se mi originální nápad a zpracování filmu, Ralf přímo budí dojem klaďase, kterým by chtěl být. Animace je dobře propracovaná, každá hra ve filmu má jinou grafiku/animaci, aby odpovídala realitě a tomu v jakém vývojovém stádiu a době byla konkrétní hra vytvořena. Celý děj je poměrně akční a pobaví.

Mimoni (2015)

U tohoto filmu mě asi nejvíc zklamalo to, že všechny vtipné scény byly nahuštěny do traileru, čekala jsem od toho poněkud víc, takže u mě to postrádalo moment překvapení. Líbilo se mi, že zde mají mimoni více mluvících replik, což trošku omlouvá vyzrazené scény v trailerech. Všímavější diváci, můžou v některých částech filmu zahlédnout malého Grua.

Pan (2015)

Jde v podstatě o předquel příběhu o Petru Panovi, kdy je Petr unesen do země nezemě. Neuvědumuje si vážnost situace v nezemi a touží najít svoji pravou matku. Chápu, že země nezemě je fantasy svět, ale místy mi to přišlo poněkud přeplácané až umělé, na rozdíl třeba od filmu Petr Pan (2003), kde bylo zpracování onoho světa decentnější. Světlou stránkou filmu je samotná myšlenka toho jak to začalo, a celkové pojetí jeptišek v sirotčinci. První polovina filmu poněkud postrádala dynamičnost.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Druhý díl stejnojmenného filmu, překvapil tím, že jeho kvalita se rovná kvalitě prvního filmu, což se u mnohých pokračování nezdaří. Film je velmi vtipný, v podstatě jsou tu momenty, které možná i převyšují 1. díl co se týče vtipu. Jinak je film velmi živý, neustále se něco děje, nejsou zde žádné zbytečné prodlevy.

Romeo × Juliet (2007) (seriál)

Známá hra od Shakespeara je neustále to samé, pouze nově natočené. Na rozdíl od toho všeho, tento seriál to pojal úplně jinak a to se mi na tom právě líbí, člověk vlastně neví, co se tam stane (i když konec je zhruba očekávaný, vzhledem k předloze). Jde o úplně jiné zpracování, kdy z rodu Capuletů přežije pouze malá Julie, o které si okolní lidé docela dlouho mysleli, že je kluk. Celý seriál je víc heroistický. Julie se převléká za hrdinu, který osvobozuje lid z krutovlády Montéka (otce Romea). Slabší stránkou seriálu, je umělé natahování, které se ale vzhledem ke krátkosti série dá skousnout.