Nene (2022)

Tenhle film je splněním všech mých nočních můr a přání z dětství, kdy jsem byl jako malý posedlý mimozemšťany a UFO a říkal jsem si jestli se náhodou neschovávají za tím mrakem... Well, Jordan Peele měl asi podobný dětství jako já a tak podle toho natočil film a já jsem mu za to vděčný. :D  Zároveň strašně kreativní snímek, který balancuje někde mezi hororem, sci-fi, komedií a westernem. Hodně zajímavý počin. A to využití mraků je fakt skvělý.

Avatar: The Way of Water (2022)

Hledá se Nemo říznutý Vetřelcema, kde vetřelci nejsou xenomorphové, ale lidé. Ale jinak stejná havěť. :) Nebo by se dalo říct Zachraňte Willyho, kde Willy neni roztomile kníkající kosatka, ale nasranej Moby Dick. :) Hravý, zábavný, skvělý, napínavý, s nabušenou akcí. A vlastně poměrně krátký (pocitově). Cameron zkrátka umí jako nikdo jiný.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Dalo by se říct, že jsem celkem zklamanej. Ale vlastně nejsem, protože jsem od filmu nic neočekával a ani se na něj moc netěšil. Zkrátka mě nezajímal. Z pohledu toho, že film režíruje Sam Raimi, jehož filmy v podstatě miluju, to ale zklamání už celkem je. Marvelovky mě baví a až na pár výjimek (Thor 2, Civil War) jsem z nich byl nadšenej, ale tohle na mě prostě působí nějak uměle a bez duše. Vizuální efekty mi přišly občas docela k smíchu. Vizuální efekt má nahradit realitu a neměl by ho divák vnímat jako efekt, má sloužit filmaři jako nástroj, pomůcka k naplnění jeho vize. Tady víceméně od začátku (obří chobotnice) působí efekty jako pěst na oko. A některý scény působily vyloženě trapně. U nástupu Illuminati proti Wandě jsem vyprskl smíchy jestli si už fakt někdo nedělá srandu. Protože takovej cringe jsem u filmu dlouho necítil. :D Nevim nevim.

Všechno, všude, najednou (2022)

Myslím, že nadešel čas, abych konečně ochutnal bagel. Doufám, že bude stejně dobrej jako tenhle film.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale tohle byl vážně frustrující zážitek. Já se nepovažuju za nějakýho "toxic" fanouška Star Wars, ale tohle je vážně absolutně neuspokojivý. Já to prostě nechápu. Jaká je pointa tohohle? Je to natočený špatně? Rozhodně ne. Je to samo o sobě tragický a špatný? Vůbec ne. Ale je to naprosto zbytečný. Ale jakože úplně, totálně. A já se ptám proč? Fanservice? Bait na fanoušky? Nostalgia porn? Už to fakt přestávám Disneymu žrát. Tohle je tak neuvěřitelně nevyužitej potenciál na zajímavou minisérii. Proč založit minisérii na tom, že se máme strachovat o osudy postav, když osudy (skoro) všech postav dopředu známe. Víme jak skončí, nebo jak jejich příběh pokračuje. Tak proč ohledně tohohle vystavit hlavní dějovej oblouk. To vážně nepochopim. Třeba prequelová trilogie na tomhle nikdy založená nebyla a proto funguje. Šlo tam vždy o ten globální celek příběhu a o to, že víme jak věci nakonec dopadnou, jen nevíme jak k nim došlo. Ale přínos téhle minisérie z tohohle pohledu je absolutně nulový. Vůbec nedoplňuje a nerozvíjí příběh. Na konci šestýho dílu jsme na stejnym bodě jako v díle prvním. Hrozná škoda.

Halo - Návrat domů (2022) (epizoda)

Bohužel, po nadějné předchozí epizodě to padá opět do průměru. Navíc, to že se tvůrci trefili minulou epizodou do feelingu Halo byla asi spíš jen náhoda. Škoda. Lidi co na tomhle seriálu dělají zkrátka nechápou silný stránky předlohy a zaměřují se na něco absolutně jinýho. Na něco, co tam vlastně vůbec nemusí být. Přitom ten potenciál tam sakra je. Figurky z šachovnice mají tvůrci rozestavěný dobře, jen vyměnili herní pole za Člověče nezlob se.

Halo - Uvědomění (2022) (epizoda)

Jsem hrozně rád, že jsem ten seriál nezatratil po prvních dvou epizodách. Ano, spousta věcí neodpovídá předloze, Master Chief bez helmy je něco na co si budu muset ještě chvíli zvykat, ale s příchodem Cortany na scénu začíná Halo seriál konečně působit jako Halo. Dynamika Master Chief/ Cortana je přesně to, co je skvělý na hrách, protože vztah těhle dvou je poměrně unikátní a tady to bude podobný. A to, že Cortanu mluví v seriálu tatáž herečka jako ve hrách je taky velký plus.

Archive 81 (2022) (seriál)

Přečetl jsem dostatečně Lovecraftovských povídek a hrál dostatečně Lovecraftovských detektivně hororových her a různých hororů typu Bioshock založených na vyprávění pomocí nahrávek, abych mohl v klidu říct, že jsem u tohohle díla vrněl absolutně blahem. Dokonalost. 100%