To (2017)

Pre mňa IT vo svojej podstate ani ako horor nepôsobí skôr pôsobí ako teamové dobrodružstvo detí, ktoré sa vzopreli klanouvi. Film obsahuje veľa Jump scarov čo ho robí teda strašidelným. Veľmi sa mi páčilo vynikajúce vykreslenie vtedajšieho amerického malomesta a ľudí žijúcich v ňom. Film taktiež obsahuje črty humoru čo ho robia viac sviežim a vy sa vôbec nenudíte.

V zajetí démonů 2 (2016)

The Conjuring 2:║ Oproti jednotke bol film oveľa viac otvorený, nenechal nás čakať a už v prvých minútach ukázal démona, ktorý bude účinkovať počas celého filmu, a taktiež sa film "netočí" len okolo rodiny Hodgsonových a Warrenovcov ale do deja zasadzuje aj verenjnosť, a o to je film trochu pohodlnejší. Spád filmu sa odohral vo veľmi krátkej dejovej línií. Ale aj napriek tomu si myslím, že patrí medzi špičku hororov.

V zajetí démonů (2013)

Majstrovské dielo, ktoré Vás rozhodne nenechá v komfortnej zóne a namiesto toho na Vás pôsobí stále napätie, núti Vás vžiť sa do scény a nechá Vás, aby ste sa báli až do poslednej minúty filmu.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Skoro každá scéna budí "očakavania" a "napätie " sa dá krájať. Prvá hodina skáče medzi jednotlivými hrdinami a neskôr prídu momenty, kedy sa začínajú prelínať postavy. Myslím že filmu jedine chýba cena Razzies, ktorá mala byť udelená Benovi Afleckovi za "najlepšieho herca", za "Najlepšiu kombináciu" predsa len cenu vyhral. Keby hral Jonah Hill Batmana, tak by som sa s postavou viac stotožnil.

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Ďalší film by mohol byť Votrelec vs Ježiš. Herecké výkony neboli tie pravé orechové ale ak chcete zabiť večer pozeraním na televíziu s mamou, tak ste tu správne.

Pomsta: Milostný příběh (2017)

Typický "markízacky" film, kde Nicolas Cage hrá pravého drsňáka, ktorý každého zločinca potrestá guľkou do hlavy. Okrem svojej "originality" film oplýva, taktiež "náročnosťou" deja.

Creed (2015)

Veľmi motivačný film, ktorý opisuje ako si Adonis Creed razí cestu v boxovej kariére a chce ukázať, že nie je žiadnou hanbou svojho otca Apolla Creeda. (Spoiler) Veľmi sa mi páčilo, že vo finálnom zápase Adonis síce nevyhral v ringu ale vyhral v publiku. Trošku divné bolo ako sa Adonis s Rockym spriatelil veľmi rýchlo. Klasická Rocky hudba tomu dodala ten správny nádych.

Nerve: Hra o život (2016)

Vynikajúca popcornovka ,ktorej hlbší význam ukazuje ako ľahko sa ľudia nechajú ovládať internetom a film, taktiež nechá premýšľať každého kto sa narodil v dobe ,kde vládne internet. Na filme sa mi páčila hudba, ktorá dodala ten správny nádych, herecké výkony pritom neboli najlepšie a myslím si že tam bolo dosť nelogických vecí ,ktoré tam byť vôbec nemuseli.

Vetřelec: Covenant (2017)

Je pre mňa jedno veľké sklamanie tohto roku. Nič by sa nestalo keby sa film nazýval Prometheus ,(aj z dôvodu ,pretože pôvodný Xenomorph je vo filme úžasných 5 minút ). Posádka je veľmi ťarbavá ,(pre mňa miestami až komická), nie je schopná vyriešiť akúkoľvek situáciu, po lodí behajú akoby sú v bludisku a zaručene si vždy vyberú tú najhoršiu cestu. Finálne riešenie je známe už polhodinu vopred a nezodpovedané veci z Promethea sú doslova vybombardované počas minútovej retrospektívy.

Don Jon (2013)

Pre mňa veľmi dobrý film ,kde mladý muž žijúci v New Jersey (Jon Martello), ktorý je oddaný svojej rodine, priateľom, viere, svojmu telu a pornu ktoré "miluje" nakoniec zistí ,že jeho závislosť na pornografiu mu bráni nájsť si skutočný vzťah, a taktiež mu skresľuje predstavy o skutočnom sexe. Na filme mi vadí to ,že je veľký problém sa stotožniť s postavami a film pôsobí veľmi urýchlene.