John Wick 3 (2019)

Po druhém díle, který mě až tak nenadchnul, jsem se díky finálové scéně těšil, co vlastně předvede třetí díl a natěšení bylo na místě ... Jako nemohu říct, že by mě trojka dostala tak jako jednička ...třetí díl hodně drží kreativita tvůrců, kterou beze sporu oceňuji, protože namontovat do tak dlouhé stopáže originální způsoby zabíjení tak, aby se divák nenudil a zároveň uvěřil, proč je vlastně John Wick ta jednička mezi nájemnými zabijáky, není úplně nejlehčí - zvlášť když si pár triků (zabíjení tužkou apod.) vyčerpali už v předešlých dílech ...a co si budeme, i když mám občas plnou hlavu toho, jak někomu rozbít hubu, určitě by mě nenapadlo zabít za pomoci knihy nebo si vycvičit ke své sebeobraně psiska ... Dost mě překvapila i nová postava - tedy Sofie - které prostě věříte, že je to ta silná a nezávislá žena, která dokáže kdekomu nakopat pr*el :) což nemůžu tvrdit o minulé Ares, která se sice snažila tvářit drsně a sexy - ale tím to haslo ... Konec filmu má obojí - tradiční dlouhou přestřelku - a zároveň neočekávaný konec ...respektive všichni asi tušili, že John opravdu nebude mít klid do dalšího dílu ...ale úplně bych asi nečekal zradu, která ho čekala ...

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Co čekat od finále něčeho tak úspěšného a propracovaného jako je John Wick? No, asi další propracovaný trhák :D bylo by velké zklamání, kdyby se tvůrci z nějakých důvodů nesnažili znovu diváky stáhnout do děje :) Jako ano, začátek mi přišel trochu přitažený za vlasy - neříkám, že katany a luky nemůžou být smrtelnou a nebezpečnou zbraní, ale vůči nabitým pistolím mi to přijde značně úsměvné a nereálné, pokud chtějí vítězství, což zřejmě chtěli ...ale zase oceňuji dobrý nápad, protože přeci jen jsou mi asi meče a nože sympatičtější než zmáčknout spoušť a zanechat za sebou hromady mrtvol ... Další část filmu je lehce utahaná, ale zase je pochopitelné, že se muselo vysvětlit, proč a jak má John šanci docílit konečně klidu, a to bez nutnosti zemřít ...na druhou stranu mi přijde hezké, že je zároveň posílen charakter postav Stopaře a Cainea, kteří mohli zneužít nepřátelství Wicka a Harkana ...i když jasně, pak by film byl vlastně na konci své stopáže :D Caine se prokazuje jako hrdina i následně po honičce noční Paříží, což je i takový určitý aspekt do života, že můžeme být jakkoliv velcí zm*di, ale nemá se zapomínat na staré přátele/známé nebo lidi, co nám jen kdykoliv předtím prokázali nějakou laskavost/pomoc/radu/etc. ...což je taková morální vložka, kterou já v určitých typech filmů oceňuji ... Závěrečný duel je sice představený s určitou elegancí - domluva je gentlemanská, má svá pravidla, před ní je složitý úkol dostat se do svítání na místo určení a i to svítání hází na záverečný souboj určitý romantický tón ...ale ano, svým způsobem je utahaný a nudný, protože na povel střílet do nepřítele na předem určenou vzdálenost je ...já nevím ...jako jasně, vzhledem k povaze onoho rituálu, to sedí jako pr*el na hrnec, to ano ... Konec - spekulativní, který může jednou nadchnout nebo zklamat :) kdo ví ...ale zase takovéto značky potřebují, aby se i po letech od vydání diskutovalo a vymýšlelo :)

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Nebudu lhát - tenhle díl je tak trochu pohádka , prostě fantasy svět plný elfů, víl, přírodních bohů a kouzelné mechanické armády, ale o to víc se mi asi dvojka líbí víc než jednička, která má ovšem kouzlo zase v jiných aspektech, které tu nebudu rozepisovat, protože mě čeká komentář i u jedničky :D Jako co k tomu říct, Hellboy je možná blbější a víc si věří, což není podivné, když přišel o svého otce a zachránil náš svět před zkázou ...princ Nuada byl vždycky jedním z mých oblíbených záporáků obecně, protože s jeho názorem na lidstvo souzním a na jeho místě - kdybych si měl vybrat mezi umírající lidem, ke kterému patřím, a sobeckým světem, který ničí, co jen může ...mám volbu jasnou ...navíc si říkám, že největší škoda je, že je propojen se svou sestrou, dvojčetem - možná bychom se od něj dočkali větších výkonů, kdyby se mohl více "odvázat" beze strachu, že svým konáním zabije i Nualu ... Jinak jak jsem psal o pohádce - no, máme tu až kouzelný a bohužel nenaplněný "vztah" princezny s Abem :) který je sice hezká vsuvka, ale zrovna u tohoto typu filmu bych ho i oželel

Hellboy (2004)

Z tohoto filmu jsem si nejvíc pamatoval, že mě vždycky zaujala postava padoucha Kroenena, který mi nějakým způsobem byl vždy sympatický - nevím, zda je to tou uniformou nebo jeho zpracováním obecně, ale je to vlastně jedno :) každopádně když film dávali v televizi, nějak jsem se radši věnoval jiným činnostem, než ho znovu sledovat - nevím, nějak pro mě ztratil ono kouzlo, které měl v dětství ...možná je to tím, že prostě příběh si pamatuju stále :) Tak či onak nemůžu popřít, že Karel Roden je v roli úžasný a Pearlman je ten pravý Hellboy, takže si i pamatuju, jak jsem byl nadšený z toho, že vyjde druhý díl ...škoda, že jsme se nedočkali třetího :(

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Flynn Carsen byl pro mě vždycky takovou levnější variantou Indiana Jonese, jehož filmy jsem v dětství milovat (stejně jako filmy alá Romancing the Stone nebo i jiné více zaměřené na fantazii) ...u Flynna mě vždycky fascinovalo a hodně zaujala možnost, že se za zdmi největších knihoven na světě skrývá hrozná spousta tajemství, která dávají naší historii úplně jiný nádech :) Přiznávám, že za ty roky jsem zapomněl o čem třetí díl je, a dokonce i fakt, že se jmenuje Jidášův kalich" ...o to víc jsem si asi nedávné podívání se na Nově užil :) proč? Počáteční scéna dostatečně navnadí akčnější scénou, která bohužel vrcholí trochu emotivnější částí filmu, která je pochopitelná a odrazovým můstkem, ale nepatří mezi zajímavé body filmu :) když dojdete do bodu, kdy se objevuje vášnivá a charismatická Simone - tak vydržíte do konce - ale ano, uznávám, že film je předvídatelný ...očekává se, jakou roli v příběhu Simone má ...že bude milenka i upírka :) Následný děj filmu rychle ubíhá, člověk stíhá sledovat děj, i když dělá více věcí najednou, což se hodí při krušných pátečních večerech nebo jako kulisa ...zároveň uznávám, že jako mladší jsem si nikdy nevšiml narážek "pro dospělé" :D které film bravurně doplňují ... Konec filmu možná někdo neocení kvůli levným efektům při závěrečném souboji, každopádně pořád musíme tento film považovat za ten s menším rozpočtem s datem vydání 2008, což je taky relativně dávno ...ano, emotivní konec je taky takové to klišé ...jenže co bychom chtěli? Asi nejvíc mě stejně jedině otevřený konec - z mého pohledu - vím, že jako dítě jsem se těšil na čtvrtý díl :) a ono nic - ano, vím, že pak vyšel seriál - osobně jsem ho ale neviděl a nevím, jak moc má/nemá společného s touto původní verzí Knihovníka Flynna Carsena :)

Méďa (2012)

Pamatuju si ještě dobu časopisů - hlavně Bravo a tak - kde tenhle film byl number one ...mně nějak stačil trailer a pár hlášek a nějak jsem si říkal, že to nebude film pro mě ...ano, holt jsem byl asi vždycky na vyšší intelektuální výši :D a ani v 17-18 letech mě nějak nebraly vulgární filmy ... Každopádně mohu říct, že po 12 letech mě tenhle film nezklamal, ale ani úplně nevyvedl z omylu ...zkrátka a dobře děj snad nemohl být jednodušší - osamělý chlapec si přeje kamaráda, tak ho dostane v podobě velkého plyšáka, který s ním zůstává až do dospělosti, bydlí spolu jako staří mládenci (zvou si děvky, hulí trávu atd.), než se John rozhodne posunout se ve svém čtyřletém vztahu s dívkou, které se úplně jeho soužití s hračkou z dětství nelíbí a požaduje, aby si Ted našel práci, byt a začal žít taky dospěle ... ... nějak bych to dějově zařadil mezi filmy alá Rychle a zběsile nebo filmy se Stathamem, který jsou nenáročný, hodí se po perném pracovním dni/týdnu, dá se k němu dá nějaké to vínečko/pivíčko a víceméně se celou dobu čeká, až si hlavní představitel sundá triko případně než bude nějaký kaskadérský kousek a výbuch ...tady se zase čeká na vtipy, které ano, pobaví, ale je to takový ten styl humoru - jednou a dost - nebo nevím, ale když se několikrát zopakuje, že na podlaze leží ho*no - jo, po prvé fajn, podruhé se to ještě dá a pak už jen kroutíte hlavou, pokud nejste taky pod parou :D Co asi vytknout předně - nějak mi nesedí výběr herců do hlavních rolí, kdy mi přijde, že mezi Markem a Milou není vůbec žádná chemie ...Lori (Mila Kunis) na mě od začátku působí jako nesympatická ehm jak to napsat slušně ...nevím, třeba je to jen můj dojem, protože ji teď hodně vídám v roli Jackie Burkhart, která taky není zrovna sympatická a miloučká :) a ano, co si tak matně vzpomínám, tak v době vydání tohoto filmu byli tihle dva herci takové ty hvězdy, které se objevovaly všude, ale já těmhle trendům nikdy nerozuměl ... Za klad beru, že si postava Teda na nic nehraje ...prostě co by dělala oživlá hračka, která nemusí řešit lidské problémy? No, asi si užívala, co to jen jde :D nebo mám alespoň ten pocit, když si vezmu, že jinak by strávila celý "život" někde na poličce bez hnutí Dvojka je prý o dost lepší - nebo mi to zatím je slibováno - tak se docela těším, zda budu mile překvapen či nikoli :)

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Miluju fantasy, takže jsem rád, že vzniklo něco nového :) film je sice svým způsobem nedoceněn a dá se mu hodně vytknout ...ale je to odlehčená show a skvělý rozjezd světa s potencionálem

Vlk z Wall Street (2013)

Film má jediný mínus a to svou délku ...jsou tam momenty, které bych prostě nemilosrdně zkrátil - dlouhé motivační řeči hlavního hrdiny nebo bitka kvůli kufru na parkovišti atd. - jinak se člověk nenudí, Leonardo má skvělé mimické schopnosti a v každé vteřině mu roli závisláka na ženách, kokainu a penězích věřím do posledního pohybu malíčkem :) stejně tak oceňuji onu "surovost", že se film nebojí nahoty, sexu, drog ... Svým způsobem film dává i nějaké to poučení ...

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

I bez vidění první vesmírné Odyseii jsem si tento film pustil, ale nemůžu říct, že bych byl nějak nadšen - ano, hezké vizuály, efekty ...občas chvilka napětí ...i myšlenky chvílemi pěkné ...ale není to film, co bych potřeboval vidět znovu :)

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Asi nemám co vytknout :) jako dítě jsem ten animák miloval ...teď jsem ho viděl nedávno po letech a pecka - je krásný, že ta animace až tak nezestárla ...díval jsem se i na bonusový materiál na DVD a ti lidi o té práci na filmu i krásně mluvili, bylo vidět, že je to baví