• Krátkometrážní

Legie - Patria Nostra (2007)

Dokument pro ty, kteří si jsou rádi v neděli zastřílet na střelnici.

Příběh plastu (2019)

Moře plastového odpadu v moři. Připadá mi že žiji v ústavu pro choromyslné, jehož ředitelé jsou chovanci. Hrozné jsou zastrašovací akce nadnárodních společností proti ekologům. A lidé dál tiše v bolestech umírají s morfiem šťastni na rakovinu.Čína opravdu přestala odpadní plasty přijímat a Evropané koukají jak vrány. Postižené malé komunity , rybářské komunity a to že lidé úklid odpadu financují z vlastních daní moc lidí nepálí. V dokumentu se připomíná, že recyklovat plast lze jen jednou za cenu zhoršení kvality. Při recyklačním zahřátí platu se uvolňují toxické sloučeniny. Recyklace je možné jen kvůli nízkým platům dělníků. Mořské želvy si užívají Pepsi se zarostlým brčkem v nose a mikroplasty v krvi. Dokument končí smířlivě teorií nulového odpadu. Ani slovo, že byla překročena únosné kapacita planety a v rozvojových zemích v Africe , Asii a Arábii by se konečně měly přestat množit jak kobylky.

Amerika před Kolumbem (2009) (TV film)

Poučné. Měl jsem na univerzitě také podobný předmět o předkolumbovských kulturách.

Ryba v nás (2014) (seriál)

Neznámé informace.

Život Muhammada (2011) (seriál)

Dnes velmi aktuální, protože vymírající západní země potřebují tuto plodnou životaschopnou kulturu k náhradě vymřelých obyvatel. Z islámu má zkoušku na Karlově univerzitě. U nás každá generace žen vymře o jednu třetinu. Situace podobná středověkému moru. Ale nahrazují nás podobné kultury z východu, jen v naší čtvrti v Praze je hodně mladých ukrajinských rodin.

Války proti Římu (2009) (TV film)

Konečně jsem našel dokument , který popisuje tuto známou historickou událost porážka Říma v době jeho největší síly v germánském lese. Germán Arminius se dožil 37 let a vládl 12.Rozhodnutí Augusta se nepomstít a podporovat války germánských kmenů bylo rozumné. Germánie neměla Římu co nabídnou.

Penance Lane (2020)

Snad Engert příště dostane lepší materiál i když oba chlápci jsou těžko zapomenutelní.

Časové pásmo bylo změněno