• Krátkometrážní

Jojakdoen dosi (2017)

Čím byl rychlejší děj a akce, tím se zmenšoval můj odstup od děje, ale úplně mě to nepohltilo.

Black Site Delta (2017) odpad!

Neuvěřitelné ploché. Taková Wagnerovská melodie bez začátku a konce, které si pořád jede to svoje.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Politická satira se skvělým humorem. Pragmatička proti charismatickému megalomanskému šejkovi. K tomu rodící se vztah.Bez nadsázky. Něco tak svěžího jako je Lov lososů v Jemenu už jsem dlouho neviděl. Film švédského režiséra Lasseho Hallströma je dokonalým koktejlem romantiky, politické satiry, chytrého humoru a výjimečných hereckých výkonů. Do života bez hmatatelného pulzu vtrhne žádost asistentky jemenského šejka Harriet. Myšlenka vybudovat v horách Jemenu řeku s lososy v suchopárné mysli upjatého vědce okamžitě hyne. Je až neuvěřitelné kolik důvtipu úředník vyvine, aby šarmantní asistentce v podání  Emily Bluntové vysvětlil, že ryby v uměle vybudovaném korytu nikdy nepotáhnou. Když "vrtí psem" událostí je ve své bezohlednosti až zlá, zároveň ale manipuluje s noblesou a humorem. Suverénní pragmatička je dokonalou protiváhou charismatickému šejkovi, který svůj megalomanský projekt nechce uskutečnit proto, aby exhiboval, ale chápe ho jako duchovní cestu. Když osvícený Arab chytá ryby a pronáší hluboká  moudra, stávají se z diváků (i díky uhrančivému výkonu Amry Wakeda) konvertité a začínají nápadu bohatého šílence držet palce.Je sympatické, že tato linka je stejně důležitá jako rodící se vztah mezi autisticky necitelným vědcem a jeho krásnou spolupracovnicí, které tak důsledně vyká. S cukrem se ale zachází opatrně a z romance nebolí zuby.Režisérovi Lassemu Hallströmovi téměř nikdy neujede ruka, pracuje přesně a čistě. Při nadšeném budování šejkova snu nesklouzává do patosu, vyznání lásky je decentní a politická karikatura neruší aktivismem. Zaskřípe to snad jen při závěrečném prozření a lehce křečovitém nalezení pokory, jinak je Lov lososů v Jemenu filmem téměř bez kazu. ..

Tajná mise v Soulu (2017)

Podstatou buddy filmů je, že se dají nedobrovolně a náhodou dohromady dva protikladné typy z nichž jeden je často podivín. Zde je jeden asijsky odcizený a necitelný, druhý projevuje emocí více. Ve scéně na mostě můžeme dokonce vytáhnout dojímací kapesníčky. A s oběma pak jak to u buddy filmů bývá vidíme různé zajímavé zastávky na jejich cestě -- zde ve formátu akční detektivky. Snímek má pěkně rozmáchlou stopáž, ale nepůsobí tak infantilně jako jiné korejské filmy. Hodnotím jako průměrný 50%.

Pěšky napříč Himalájemi (2015) (seriál)

Zábavná reportáž o přírodě a kultuře Himaláje. Po shlédnutí zjišťuji, že himalájská příroda je na můj vkus moc šutrovitá, v noci studená, vysoká a bez kyslíku. Obyvatelé divní a při cestování údolími žádné rozhledy.

Poslední tvář (2016)

Je to hrozně dlouhé melodrama. Až moc času je věnována romanci, v níž se žena zamiluje do neusazeného šarméra se syndromem pomáhání s plochými dialogy a nevyvinutými charaktery. Celkově nuda. Na závěr kázání, které rve uši a dojímání. Přitom to je jestli dobře počítám již páty režisérský počin Seana Penna.

Léto v Itálii (2013) (TV film)

Chvílemi to připomíná telenovelu. Být žena, nebo kdybych podlehl citovému vydírání, které jsem nepostřehl, dám i druhou hvězdu.

Planetární masakr (2016)

Opravdu to nebaví a vleče se to. Některá béčka taková nejsou. A to prý smyslem kinematografie je vzbudit úžas.

Brazil (1985)

Film, který dnes patří k největší klasice sci-fi žánru. Směsice Kafky, Orwela a absurdity. Robert De Niro měl takový zájem ve filmu hrát, že vzal i vedlejší postavu. Téma je stále nadčasové.

Křupan (2000)

Klasické schéma romantické komedie. Hlavní hrdinka je z mého pohledu velmi pohledná a sympatická. Škoda, že je dnes o 17 let starší. Její snaha o prodeji svých vajíček je uvěřitelná. O skutečném takovém případu natočila před pár lety zajímavý dokument studentka FAMU. Ve filmu zazní diskotékové písničky, které nejsou zastaralé ani dnes.