• Krátkometrážní

Hokusai: Stařec posedlý malováním (2017)

Estetika malířových obrazů se mi nelíbí. Ale dokument poodhaluje japonskou kulturu. Umělec platil dluhy za svého příbuzného závislého na automatech, zadlužil se nakonec sám a přišel o střechu nad hlavou.

Moje nová tvář (2023)

Úvod je v dokumentárním žánru úplný podžánr horor. Pak začne působit optimismus Martiny a její pozitivní energie. Dokument na České televizi.

Hudební ceny Žebřík (2023) (pořad)

Tuhle českou hudbu jsem už přestal poslouchat. Překvapilo mě , jak Eva Farná dost ztloustla. Mám jí pořád v hlavě jako štíhlou holčinu. Asi nedostatek pohybu. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15645725944-hudebni-ceny-zebrik/22454215049/

Filmařské legendy - Joel a Ethan Coenovi (2022) (epizoda)

Zajímavé a zvláštní filmy, které se líbí kritikům a přitom dokáží přilákat publikum a být výdělečné. Od filmů bratří Coenů se také očekává zážitek zvláštní, excentrický a trochu temný, který má hravost , chytrost a ironii. A jde také o jejich smysl pro humor.  Dokument na České televizi Artu.

Blues Alive Šumperk 2023 (2024) (koncert)

Velmi kvalitní hudba a příjemný festiválek. Ve velkém kulturáku v Šumperku jsem jednou byl. Tentokrát mezi publikem chybí mladí diváci. Přitom blues opravdu obsahuje všechno, dokonce i hip hop. Ke shlednuti v archivu na Ceske televizi Artu https://www.ceskatelevize.cz/porady/13500198396-blues-alive/42323410019/

Vasa: Válečná loď duchů (2023) (TV film)

Shledl jsem oba dily na televizi Prima Zoom. Na pozadi se lze dozvedet neco o duchu doby.

Do Ameriky ve stopách vikingů (2023) (seriál)

Shledl jsem prvni dil Stavba vikingske lode, ktery oceni technicky zdatni fanousci stavby vikingskych lodi. Po dostavbe se o ucast na veslovacich galejich uchazi 4 tisice lidi, predpokladam chlapu.