Podnikavá Joy (2015)

Já z toho nemůžu, fakt nemůžu... Film o mopu?! Ať je tahle story pravdivá jak chce, film podle toho točit neměli. Asi nejdivnější a nejzbytečnější biografie, kterou jsem doteď viděla. Jako chápu, že se v Hollywoodu snaží "vyždímat" kde co, aby tvůrci dostali toho Oscara, ale takovýmhle filmem vyždímali spíš moji trpělivost. A ještě ten voiceover babičky... to jsem fakt "potřebovala." Divnost filmu pak ještě zdůraznila Prima novým názvem, snad by komentátor měl v upoutávce co říkat. P.S: Jindy českému dabingu fandím (chyby jsou často hlavně v překladech), ale tady už jsem nemohla vystát spojení Robert De Niro + Petr Pospíchal. 4/10

Atentát (2015) (seriál)

V podstatě další série Expozitury, akorát odjinud, jen s ne zrovna originálním názvem a o stupeň horší. Snaha o něco dramatičtějšího opět "úspěšně" zamířila do kopru. 3/10

Expozitura (2009) (seriál)

Mám radši chronologické než retrospektivní vyprávění, tím spíš mám raději filmy a seriály, kde se to retrospektivní povede. Tady se to nepovedlo ani náhodou, a seriál je ještě divnější než bez toho. Celkově slabší pokus o natočení něčeho hlubšího než je třeba Kriminálka Anděl, který stojí i padá na herectví Roberta Jaškówa, Vagnerová podle mě nemá na to utáhnout celou sérii, měli to zkusit s někým jiným. 5/10

Dannyho parťáci (2001)

Dokonale sehraná i zahraná partička zlodějů, kteří Vás chtě nechtě přimějí, abyste jim drželi pěsti a "bavíte se" spolu s nimi. Moc příjemný film s výbornou hudbou a vynikajícím koncem. 9/10

International (2009)

Ukecaná podivnost z prostředí bank vzbuzující pozornost především přestřelkou v Guggenheimově muzeu a neobvyklým množstvím vulgarismů. 6/10

Červená Karkulka (2011)

To přidání klasických prvků původní pohádky mi přijde hodně divné, jako by tam bylo jenom kvůli tomu názvu - celkem dost to kazí výsledný dojem z filmu, který mohl být výtečným hororem. Ale není. 5/10

Šest dní, sedm nocí (1998)

Spolu se Špionáží asi nejslabší Fordův výkon. A zbytek herců taky zrovna nepředvedl, takže není moc na co koukat. Navíc mě nikdy moc nebavily tyhle filmy , kde je od začátku jasné, že nakonec budou spolu, jen předtím musíte přetrpět ten jejich seznamovací proces a očekávaný zvrat v podobě další hrozby. Nic pro mě. 4/10

Kdo přežije (2000) (pořad)

Ze všech (nejen) amerických reality show se mi Kdo přežije líbí nejvíc. Chytře vymyšlené tak, že pokud chcete vyhrát, musíte být buď zatraceně prohnaní nebo vyložit karty na stůl. Jaká strategie uspěje? Vyplatí se podrazy, intriky nebo upřímnost? Ke komu se ten nerozhodný přidá nebo kdy se která aliance rozpadne? S oblíbenci je to pak trochu jak ve Hře o trůny - nikdy nevíte, kdo koho podrazí a kdo půjde pryč, nebo se vrátí do hry. Výborně sestříhané epizody (ano, i rekapitulační), dnes už legendární moderátor (obojí tak o dvě tři hvězdičky před českou verzí) a skvělé nové nápady skoro v každé sérii způsobují, že se těším na každý nový díl, novou sérii (když se k ní dostanu). P.S.: Tohle je u mě v oblíbených zástupce všech dosud viděných sérií, jinak bych v oblíbených neměla místo pro jiné pořady. 10/10

Robinsonův ostrov II (2018) (pořad)

Což o to, kopie amerického originálu je to velmi zdařilá (vše je okopírované s neobvyklou přesností), ALE má to dvě zásadní chyby, které jsou aspoň u mě příčinou nižšího hodnocení: 1. moderátor - trpěla jsem tu jeho nevýraznost a neschopnost už v první sérii a pořád ho nemůžu vystát - svým projevem dovede poslat díl do kopru a uspat mě (vyměňte ho už!!!), 2. délka, kdy běžná epizoda americké verze je zde roztažena do tří až čtyř epizod. To se pak nelze divit, že lidi už to sledování nebaví, navíc zde krásně vynikají debilní kecy účastníků, které by jinak pravděpodobně skončily na podlaze střižny. Mám hodně ráda původní americkou verzi, takže doufám, že se to podaří napravit. 6/10

Výkupné (1996)

I přes (silnou) počáteční nezajímavost a tuctovost mě Výkupné nakonec dokázalo celkem strhnout, a to především díky výborně šlapající druhé polovině - až podezřele odlišné od zbytku filmu - a hercům, kteří se v ní konečně probrali a začali pořádně hrát (poklona Gibsonovi a Sinisemu). Ne, že bych se vyžívala v násilí (to vůbec ne), ale příjemně překvapilo, že na konci nešetřili krví, aspoň to vypadalo reálněji a vůbec to působilo lépe. Celkově fajn thriller, vzpomněla jsem si při něm na Arlington Road s Jeffem Bridgesem. 7/10