• Pohádka

Temné stíny (2012)

Burton dělával lepší filmy, na které se dalo dívat opakovaně. Tohle je upírský béčko, kterýmu dodává šťávu maximálně obsazení s pořád ještě charismatickým a vtipným Deppem a sexy Green. Plus za použitou hudbu 70'.

Téměř dokonalá tajemství (2019)

Během 3 let natočit 3 filmy (Naprostí cizinci, Le Jeu a Téměř dokonalá tajemství) na to samé téma: telefony na stole a co nám na ně přijde, je dost směšný.

Big Lebowski (1998) odpad!

Zvládnul jsem asi třetinu a to jsem se snažil filmu věnovat pozornost, a pak jsem to vypnul. Nešlo to. Žádný vtip, kterýmu bych se zasmál, dialogy zněli, jako když jsou improvizovamý.

Nelítostný souboj (1995)

Když jsem narazil na tenhle film, bylo to zrovna ve chvíli, kdy jsem projížděl žebříček nejlepších filmů a přemýšlel, který snímek s hodnocením nad 80% jsem tu ještě neviděl. Pacino, Nero pod režií M. Manna se mi zdála jako dobrá volba. A nezklamala. I když má film skoro 3h, stalo se mi asi jen dvakrát, že jsem ztratil pozornost. Od začátku do konce jsem byl napjatej. Spoiler: A i když jsem tušil, jak to celé dopadne, stejně jsem fandil - jak už to tak někdy bývá, když je záporná postava sympatická - té temné straně.