• Pohádka

Země nomádů (2020)

Spíš dokument, než ryzí film. Stopnul jsem to po 20min. Větší nudu jsem dlouho neviděl. Nechápu, jak to mohlo dostat Oscara.

Duše (2020)

Je to něco jiného, než na co jsme od Disneyho/Pixaru zvyklí. Má to filosofický podtext. A i když jsem se chvíli musel zžívat s tím, že jsou v celém filmu převážně černoši - a to nejsem rasista, jen je to nezvyk - a půlka děje se odehrává tzv. na druhém břehu (nebo předbřehu, chcete-li použít termín tvůrce tohohle animáku), snímek působí uvolněně, mile a vtipně.

Dark Waters (2019)

Pravda je tam někde venku. Obdobný příběh, jako Erin Brockovich. Jen hrdinou je v tomhle případě muž/právník.

Parazit (2019)

Film se rozjížděl pomalu. Ale pak se z toho vyloupla docela slušná komedie s šokujícím zakončením. Člověk se nad celým příběhem dokonce musel zamýšlet.

Lockdown (2021) odpad!

V době, kdy je svět plný zpráv o Covidu, natočí film, který je úplně o ... A. Hathaway jsem měl chuť už po půl hodině zabít a upřímně jsem se divil, jak s ní může její mužský protějšek chtít zůstat. Jedna ze zápletek se točí kolem amerického básníka E. A. Poea, kterou očividně zná v Londýně jediný člověk a to právě hlavní mužská postava. To byla taky jediná chvíle, které jsem se ve filmu zasmál. Jestli chcete promarnit dvě hodiny svého krátkého života, pusťte si to.

Chlast (2020)

Kdo by čekal něco na způsob Pařby ve Vegas, bude zklamanej. Film není určený primárně k pobavení. Je v něm určitá míra poučení. V čem, se jistě nemusím rozepisovat. Děj se točí okolo čtyř plus mínus čtyřicátníků, vesměs otců od rodin, usazených a vcelku dobře finančně zajištěných, na které však už doléhá krize středního věku. Jde o slušně namíchaný žánrový koktejl: 4dcl komedie, 1dcl dramatu, zalitých minerálkou tak, aby děj pohodlně plynul.

Aquaman (2018)

Hlavní postava má svoje charisma, ale to dobrý film nedělá. Hvězda za trikové efekty.

Zakleté pírko (2019) odpad!

Nikdy jsem Troškovi filmy ani pohádky neměl rád. Pustil jsem tenhle jeho poslední kousek jen ze zajímavosti s osobou, která má ráda pohádky všeho druhu a uznal, že se Troškův rukopis nezměnil. Tím pádem ani můj názor na jeho tvorbu. Mohla by to stylově klidně být Princezna ze mlejna 4.

Den před krizí (2011)

Narazil jsem na to náhodou v televizí. Skvělý obsazení, říkám si, to by mohlo být dobrý. Vydržel jsem to 30min v naději, že mě něco vtáhne do děje.. ale ten byl tak neuvěřitelně nudný, že jsem to vypnul.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Hvězdička za slušnou plejádu hereckých osobností. Ale příběh 0, scénář 0 (zasmál jsem se asi 2x z toho jednou z donucení). Silně to připomíná Troškův Kameňák, který bytostně nesnáším. Po půlce jsem to vypnul.