• Pohádka

Pro hrst dolarů (1964)

Skvělá Morriconeho hudba. Jednoduchý, ale zábavný příběh. Chytrý a nemilosrdný Clint.

Nevada Smith (1966)

Steve McQueen je sympaťák. Tady sice nehraje žádnýho borce jako v Sedmi statečných, ale mladýho kluka, který se mstí za smrt svých rodičů. Ale příběh i přes svou stopáž pohodově utíká a hlavnímu hrdinovi upřímně fandíte.

Oppenheimer (2023)

Nebetyčně přeceňovaný film! Zbytečně dlouhý a ve výsledku ukrutně nudný. A kdyby se v něm neobjevil test atomové bomby, který byl na snímku jediný poutavý moment - protože jinak je plný nezajímavých dialogů, ve kterých se díky spoustě jmen a prolínaní času laik prostě ztratí - nedal bych ani tu jednu hvězdu.

Život je krásný (1946)

Americká vánoční klasika, kterou jsem měl ve "chci vidět" docela dlouhou dobu a čekala, až na ni budu mít náladu (přece jen Vánoce a pokus o sebevraždu mi moc dohromady nešli). Nicméně jde o kouzelný, romantický a vtipný kousek s poradnou dávkou sentimentu. Tak jak se na Vánoce sluší. A ke konci nádherně dojemný.

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Příběh o ženě, která se potřebuje hlavně svěřit. Smutný, že si k tomu musí koupit gigola. SPOILER: Díky bohu ke konci dojde i na sex.

V rytmu srdce (2021)

Hezky dlouhou chvíli mě nic nedostalo, jako tenhle film. Krásný, něžný, vtipný a emotivní až do morku kostí.

Barbie (2023)

Hvězdička za sexy Margot. Ale jinak ztracený dvě hodiny. Nic překvapivýho, převratnýho.

Tři přání pro Popelku (2021)

Pohádka slabá. Žádné kouzlo. Kam se Norsko hrabe na českou produkci. Dvě hvězdy si to ale přece jen zaslouží. Jednu za působivé záběry norské krajiny. Druhou za zápornou postavu macechy (ten ksicht je jak vytrženej z Disneyho 101 Dalmatinů - celá Cruela).

Atlas ptáků (2021)

Tak divnej pocit z filmu jsem už dlouho neměl. Příběh by se dal shrnout do reportáže o tom, jak nenaletět podvodníkovi na internetu.