• Hudební

Domina (2010) (TV film)

Sice průměrná detektivka, ale nadprůměrný Vladimír Dlouhý, můj oblíbený herec. Chybí mi.

Zmizení (2013)

Silné téma -ano. Dobří herci - ano. Ale thriller napínavý až k nesnesení? Já jsem se strašně nudila. Jak může někdo zrovna toto srovnávat s filmem Sedm, to je mi naprostou záhadou. Film nudný až k nesnesení.

Fontána (2006)

Aronofského uznávám, hudba krásná, herci dobří, tak kde je chyba? Nebyla jsem schopna se vcítit do děje, smutný příběh mě nedojímal, ale k smrti nudil. Chtěla jsem se na film podívat ještě jednou, že bych třeba změnila názor (aspoň trochu), ale nedokopala jsem se k tomu. Není to film pro mě.

Postřižiny (1980)

Když se dnes dívám na Postřižiny s větším odstupem, můžu říct, že herecké výkony jsou výborné, Magda Vášáryová krásná, Pepin mi leze na nervy (a to asi každému), Francin se mi líbí a chválím výběr hereckého představitele...ale protože mám ráda Hrabala a můžu srovnávat, úplně spokojená nejsem. Menzel je dobrý režisér, to jistě ano. Pokud se však někdo domnívá, že po zhlédnutí filmu už není třeba číst knihu, krutě se mýlí. Je ochuzen.

Ježek v mlze (1975)

Nejlepší animovaný film všech dob. Hodnocení 140 lidí, kteří filmu rozumějí - tomu už se dá věřit. Neviděla jsem moc animovaných filmů, ale ježeček mě opravdu dostal. Poetický film, u něhož jsem se nebála, protože něco tak krásného přece musí skončit dobře! Komentář v libozvučné ruštině mi ještě doplnily slovenské titulky . Nerušily mě, naopak, doplnily jeden jazyk druhým krásným jazykem. Výborná animace, pěkná hudba, jemné barvy...Dojemný ježeček se svým ranečkem, v kterém nese malinový džem pro svého kamaráda. Vyděšený medvěd, který se o svého kamaráda bojí, volá ho, v jeho hlase jsou slyšet obavy. Není to nádherné, že jsme opět spolu? Ta věta mě vždycky spolehlivě rozpláče. Miluju tenhle film!

Počátky (2014)

Zajímavý dokument. Několik výchovných ústavů jsem navštívila v rámci studia, nějakou představu o životě uvnitř mám. Že to holky nemají jednoduché, je jasné. Startovní pozice u všech tří dívek stejná, výsledek se odvíjel od jejich (ne)snažení.Přiznání dívky, že v práci vydržela jen dva dny, protože ji to nebavilo a nudí se, muselo naštvat každého diváka. Pokud neodešel od obrazovky hned v té chvíli, kdy viděl, že děvčata jsou tmavší pleti. A to asi udělalo dost lidí, vzhledem k tomu ,jak málo je zde hodnocení i komentářů. Škoda. Předsudky mi vadí. Fandím paní režisérce a rozhodně si nenechám ujít další osudy dívek.

Ulice (2005) (seriál)

Oproti Ordinaci je to umělecké dílo. Hadrbolcová, Maciuchová, Krbová, Tomicová, Vlasáková, Smutná, Jastraban (skvělý v Králi Learovi) a pár dalších se snad nemusí plazit kanálem. Občas se na to chvilku dívám, něco u toho dělám, když zaslechnu zajímavý dialog, na pár minut na to mrknu. Stačí chvilka a víte, o co kráčí. Ovšem "herecké " výkony paní Obermaierové a pana R. Hrušínského ml. jsou tristní. Na to se opravdu nedá dívat. Kvůli nim nemůžu dát tři hvězdičky. A ještě když slyším Rybovou, jak říká "já bysem", musím se smát. Může jí člověk věřit, že je zubařka?

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Pár dílů první série jsem viděla. Byla jsem překvapena, že mi seriál doporučila moje kamarádka, o které si myslím, že je soudná, a tak jsem se zeptala jiné kamarádky (je sečtělá), jestli se na to taky dívá. Řekla, že ano, že u toho relaxuje. A tak jsem se na nějaké díly podívala. Sem tam mě něco zaujalo, ale to pouze v první sérii. Nedívala jsem se pravidelně. Když vynecháte tři měsíce, jste stále v obraze, že? Pak jsem se jen nestačila divit, co všechno je možné., a dívat jsem se přestala. Nechápu, proč někteří dobří herci se k takové hrůze propůjčují. Já vím, že jsou za to pěkné peníze, ale to jim fakt stojí za to? Jen tak namátkou - Langmajer a Prachař v Králi Learovi a vedle toho toto?! Rychlého od té doby nemůžu vidět na obrazovce v ničem. Dělá se mi špatně. Moje maminka se na to ještě pořád dívá a strašně u toho zuří. Proč si tak ničíš nervy? říkám jí. Je nepoučitelná.

Na východ od ráje (1955)

Elia Kazan je výborný režisér a při obsazení Jamese Deana do role Cala, tak zoufale bojujícího o přízeň svého otce, měl opravdu šťastnou ruku. James Dean nehraje, on tu roli ŽIJE. Když srovnám literární předlohu Johna Steinbecka s filmem, u mě vede film - zásluhou mé největší herecké lásky, Jamese Deana.

Rebel bez příčiny (1955)

James Dean je moje jednička mezi herci a vždycky to tak bude. Aspoň myslím. Kdo by ho mohl překonat? Vzpomínám si, že když mi mamka před mnoha lety ukazovala jeho fotku v časopise Kino (sbírala je) , trochu jsem se divila, co se jí na něm tak líbí. Když jsem ho pak viděla v tomto filmu, bylo mi to jasné. Pro jednoho z uživatelů film únavný jak povinná školní četba (no, pro mě povinná školní četba únavná nebyla, vždycky se našlo něco, co se mi líbilo), pro mě zážitek na celý život. Citlivý chlapec, který potřebuje, aby ho měl někdo rád. Touží po tom, aby mu někdo rozuměl a trápí ho, že od rodičů se porozumění nedočká. Téma staré jako svět a pořád aktuální. A proto tenhle film nemůže zestárnout. Jak by asi vypadal James Dean, kdyby se dožil vyššího věku? V jakých filmech by se objevil? Často si ty otázky kladu, i když zbytečně. Přišli jsme o úžasného herce, s kterým se člověk mohl ztotožnit. James Dean je moje láska.

Časové pásmo bylo změněno