• Hudební

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Dřív jsem tento pořad sledovala skoro každý den a ověřovala jsem si své znalosti nejraději s Alešem. Je zábavný. A člověka potěší, když zjistí, že ještě úplně nezhloupnul.

Vlastníci (2019)

Vydržela jsem se dívat jen dvacet minut. Ale protože se díval přítel, chvilkami jsem poslouchala - to už mi srdce tak nebušilo. Vtipné ani omylem, trapné, to ano. Nezasmála jsem se ani jednou, jen jsem zuřila. Tušila jsem dopředu, že to nebude film pro mě. Nebyl.

Bratři Karamazovi (1981) (divadelní záznam)

Miluju Dostojevského a toto představení mě rozhodně nezklamalo. Úžasní Heřmánek a Mrkvička, i Zedníček mi v té roli seděl.

Kes (1969)

Můj oblíbený film. V době mého dospívání v sedmdesátých letech jsem ho viděla dvakrát. Po mnoha letech znovu a opět na mě silně zapůsobil. Chlapec byl z velmi chudé rodiny, navíc introvert, což mi bylo blízké. Rozuměla jsem mu.

Utrpení mladého Boháčka (1969)

Nejlepší role Pavla Landovského, výborná Stella Zázvorková a skvělý František Filip. Když dávají film v televizi, vždycky se dívám a pořád stejně se bavím.

Očím skryté (2016) (TV film)

Francouzský film z roku 1979 o mých oblíbených spisovatelkách se mi líbil mnohem víc. Nejvíc výhrad mám k postavě Branwella. Byl sice problémový, ale také velmi umělecky nadaný, což se v tomto zpracování trochu ztrácelo. Po druhém zhlédnutí filmu přidávám hvězdičku. Poprvé jsem si nemohla zvyknout na vzhled herečky, která hrála mou nejmilejší Emily. Ale její skvělý herecký výkon mě přesvědčil. A taky jsem určitě byla v jiném rozpoložení.

Jindřich V. (1989)

Shakespeare - mistr slova. A Kenneth Branagh mu dokonale porozuměl. Králova řeč před bitvou, úžasné. A samotná bitva - něco tak působivého jsem v žádném filmu neviděla.

Krajina s nábytkem (1986)

Hudba Emila Viklického a můj oblíbený Vladimír Javorský. Už to by mi stačilo. Navíc výborně obsazené menší role - Čepek, Schorm, Wilhelmová... Velmi dobrý film.

Koně se také střílejí (1969)

Film mého mládí, který nikdy nezestárne. Výborná knižní předloha, vynikající film. Zážitek nyní znovu, i po těch letech.