• Hudební

Místo zločinu Plzeň - Opožděná vražda (2015) (epizoda)

Jedna epizoda mi úplně stačila. V týmu kriminalistů jsou uvěřitelní pouze Stránský a Zadražil, Vaculík nemá moc prostoru. Kratina na mě působí jako ochotník a co tam pohledává Kohoutová, to jsem nepochopila. Velmi slabé.

Na Větrné hůrce (1970)

I když mám raději Bouřlivé výšiny z r. 1992 (moje oblíbená Binoche a hlavně fascinující Ralph Fiennes více odpovídají mé představě, jak by měli hrdinové tohoto díla vypadat), i toto zpracování se mi líbí. Emily patří k mým nejoblíbenějším spisovatelkám a je mi z tří sester nejbližší. Velká škoda, že všechny zemřely tak mladé. I jejich talentovaný  bratr. Emily pravděpodobně žádnou lásku ani neprožila, přesto o ní dokázala napsat tak nádhernou knihu.

Včera, dnes a zítra (1963)

Klasika. Už si nepamatuji, kdy jsem film viděla poprvé, ale už jsem ho viděla několikrát a opět jsem si ho nenechala ujít. Skvělý De Sica, výborná herecká dvojice (i když s Mastroiannim mám trochu problém, ale k Lorenové prostě patří) a tři zcela odlišné příběhy. Nejraději mám ten první, kde Lorenová předvádí úplný koncert a dokazuje, že je nejen krásná, ale i vynikající herečka. Klasika, která nezestárne.

Maigret - Maigret ve škole (2002) (epizoda)

Na začátku je dopis malého chlapce, který prosí Maigreta, aby pomohl jeho otci, obviněnému z vraždy. Podivná vesnička, kde nemají rádi nikoho, kdo nepochází z jejich kraje, hospůdka se štamgasty, kteří se dennodenně opíjejí, nenávist vůči učiteli a celé jeho rodině. Mrtvou neměl nikdo rád, byla zlá a každému ubližovala, přesto na ni na jejím pohřbu kněz pěje ódy. Byla místní, vše odpuštěno. V takové pokrytecké  vesničce by se mi nelíbilo.

Životní příběh Natalie Woodové (2004) (TV film)

První polovina filmu byla lepší, protože obsahovala ukázky z mých oblíbených filmů Rebel bez příčiny a Třpyt v trávě.  Po boku Jamese Deana a Warrena Beattyho byla Natalie Woodová úžasná.  Škoda že ve filmu toho nebylo víc o natáčení těchto nesmrtelných filmů (a samozřejmě West Side Story) místo toho, abychom museli neustále poslouchat nesnesitelné žvatlání Nataliiny matky. Ta nemusela mít tolik prostoru, i kdyby jí bylo méně, pochopili bychom, co byla zač. Určitě by bylo lepší, kdyby film nebyl dabovaný.  Herečka v hlavní roli se Woodové sice trochu podobala, ale bohužel její herecké umění bylo pouze průměrné. A nikdy jsem taky nepochopila, proč  Natalie vůbec pobývala na lodi, když měla takový strach z vody.

Balthazar - Poslední záchrana (2022) (epizoda)

Zajímavá a napínavá epizoda, i když jsem pachatele vytušila velmi brzy.( A ještě mi ho bylo líto.)

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Tahle komedie mě vždycky pobaví. Pro mě je to asi nejlepší film s Funesem.  Coluche, který hraje jeho syna, je sympaťák. Jeho postava , to je takový milý ňouma, úplný protipól svého otce. Příjemná zábava.

Soumrak dne (1993)

Herecký koncert A. Hopkinse a E. Thompson. Láska v každém gestu a pohledu. Zážitek!

Klub odložených žen (1996)

Po dnešním zhlédnutí jsem musela přidat hvězdičku. Protože tahle komedie mě pořád baví.  Všechny tři herečky v hlavních rolích jsou výborné, obzvlášť má oblíbená Diane Keaton. Parádní píseň v závěru filmu. "Jsem volná a to se mi zamlouvá, chci žít po svým, říkat a dělat si, co chci..."

Z deníku Sherlocka Holmese - Šplhající muž (1991) (epizoda)

Sherlocka Holmese nemám zrovna v oblibě, ale musím uznat, že se občas i pobavím. "Watsone, přijeďte hned, jak se vám to bude hodit. Pokud se vám to nebude hodit, přijeďte také."