• Hudební

Vraždy v Midsomeru - Malované krví (2003) (epizoda)

Zajímavý příběh, sympatický inspektor Barnaby a krásný anglický venkov. Pohled na hezké domky a překrásné zahrady mě potěší v každé epizodě.

Místo zločinu Plzeň - Smrt na biofarmě (2015) (epizoda)

Nic jsem nečekala, nic jsem nedostala. Nevadí mi, když pachatele vytuším hned na začátku, pokud je příběh zajímavý. A uvěřitelný. Tentokrát jsem to ne tušila, ale věděla. Kapitánku v podání Kohoutové bych klidně mohla nahradit já (i ve svém věku) a myslím, že bych si poradila líp. Farma, na které se vyskytují podivné existence, které vedou podivné dialogy, neustále se někde poflakují,  ale nikoho jsem tam neviděla pracovat. Žila jsem až do včerejška v domnění, že práce na farmě je docela fuška. Zajímavé místo, z toho se mohlo vytěžit víc než ta exotická zvířátka. Aspoň že pachatel byl pohledný.

Návrat Sommersbyho (1993)

Přeslazené filmy nemám ráda. Jodie Foster je sice výborná, ale ani tak jsem u filmu (nevím už, kolikátý to byl pokus) dlouho nevydržela.

Policie Modrava - Případ u Dračí skály (2017) (epizoda)

Tento detektivní seriál je taková oddechovka. Pěkná krajina, normální vyšetřování bez honiček a střílení, příjemný pan Satoranský a občas trocha humoru. Na Soňu Norisovou je pěkný pohled a vždy mě potěší Jana Boušková a hlavně Táňa Medvecká.

Kolem půlnoci (1986)

Lahůdka pro všechny milovníky jazzu. Dexter Gordon byl se svým saxofonem  úchvatný, vynikající Herbie Hancock byl za svou práci náležitě oceněn. Příběh velkého jazzového hudebníka a jeho obdivovatele, který o něj s láskou pečuje.  Po nedávno uvedeném filmu o Chetu Bakerovi další potěšení pro mou duši.

Maigret - Maigret a jasnovidka (2003) (epizoda)

Zajímavý a složitý případ. Předlohu jsem před lety četla, ale pamatovala jsem si jen jméno Picpus. Bruno Cremer jako Maigret se mi líbí, i jeho inspektoři, zejména ten mladý, kterému Maigret tento případ svěřil. Inspektoři věčně přilepení u rádia sledují v tomto díle Tour de France. Žádné střílení a honičky nejsou třeba, i bez nich je příběh poutavý.

Místo zločinu Plzeň - Návrat staré lásky (2015) (epizoda)

Mátlová by měla raději zpívat a kráska Verešová ať se třeba věnuje právu, když je vystudovala, jen ať nehraje. Nechápu, jaký to má smysl, hereček snad máme dost.

Zavolejte porodní sestřičky - Epizoda 8 (2022) (epizoda)

Poslední dvě epizody byly velmi dramatické. Velké neštěstí, kterého se obávala sestra Monica Joan, se dostavilo v podobě, kterou jsem nečekala. Nehoda na železnici. A ve vlaku cestovali také tři obyvatelé Nonnatova domu. I když se v některé epizodě odehraje něco tragického, vždy je tam obsažena i naděje. Krásná slova vypravěčky ( v originále Vanessa Redgrave, česky Dana Syslová) vždy potěší a dojmou. "Láska je počátek a její konec je v nedohlednu."Každý den se na hodinu přenesu mezi nádherné bytosti, které bych chtěla mít kolem sebe i v reálném životě. Ale mezi nimi jsem žila pouze v době svého dětství.

Divoké historky (2014)

Film jsem viděla poprvé před pár lety a nejvíc mi utkvěla v paměti povídka o souboji řidičů. Stále ji považuji za nejlepší. Mám ráda povídky knižní i filmové, taky černý humor, takže jsem se opravdu dobře bavila. Nepovažuji žádnou povídku za výrazně slabší. Navíc parádní hudba. Vidím, že když mi dojde trpělivost, ještě pořád mám rezervy.