• Hudební

Doupě hitů (2022) (pořad)

Čtyři hvězdičky nejen za Michala Prokopa a jeho nejznámější písně, ale hlavně za houslového kouzelníka Jana Hrubého.

Charing Cross Road č. 84 (1987)

Nejen Anthony Hopkins, ale hlavně Anne Bancroft mě ve své roli okouzlila. Její postava energické, originální a vtipné spisovatelky se mi moc líbila. Přátelství dvou lidí, kteří si rozumějí a jsou si blízcí, i když si posílají "jen" dopisy. A knihy, knihy, knihy... Miluju knihy! Krásný příběh. Tolik jsem si přála, aby Helen přijela a ti dva se setkali! Nestalo se. Herecký koncert, který potěšil mou duši.

Pozadí událostí - Rošády (2022) (epizoda)

Nemůžu si pomoct, já jsem se na poslední díl minisérie těšila. To, co se tam rozpoutalo, bylo fakt bláznivé, ale proč ne? Bavila jsem se? Bavila! Od začátku mi bylo jasné, že to nebude klasická detektivka. Rozčilovala mě Čvančarová - ale to je v pořádku, tak to mělo být. Kdo srovnává se seriálem Případy 1. oddělení, srovnává jabka s hruškama. Nesrovnatelné. Hned první díl odstartoval diskusi - a to je dobře. Do Hřebejka bohužel šil kde kdo. (Kamil Fila na něm nenechal nit suchou.) Herecké výkony byly výborné. Pro mě to rozhodně nebyl žádný odpad.

Great Balls of Fire! (1989)

Rokenrolová hvězda mě neskutečně štvala. Předpokládám, že Dennis Quaid nepřehrával, myslím, že skutečný Jerry Lee Lewis byl opravdu magor. Třináctiletá manželka je přece jen příliš silný kafe. Bez ohledu na to, jak dobře ji hrála Winona Ryder. Drogy, alkohol, domácí násilí, sedm manželek...Tohle všechno sice ve filmu nebylo, ale to, co jsem viděla, mi stačilo. Nedokázala jsem si ho oblíbit. Ale zpěvák byl vynikající.

Méďa Béďa (2010)

Před pár lety jsem seděla u počítače, na uších sluchátka a poslouchala jsem mého oblíbeného Chopina. Moje dospělá dcera koukala na Méďu Béďu. A protože se pořád smála, jedním okem jsem se dívala také. Chytlo mě to. Co je to za zvíře? Začíná to na Ž a končí na ELVA. Téhle blbině jsme se smály ještě několik dní. Bylo to tehdy pro nás obě těžké období a Béďa se  svým malým kamarádem nám zvedli náladu.  Milý film. Kdykoliv ho opakují, volá dcera a říká:" Zapni si televizi a pusť si k tomu Chopina." A já to s radostí udělám.

Případy 1. oddělení - Veteráni (2022) (epizoda)

Tak jako ostatní mě potěšil návrat pánů Polívky a Hanuše. Ovšem postava Vladyky už spíš působí jako karikatura, i když má občas světlé chvilky. Škoda, Vladyka je dobrý herec. Zatímco Bočková podle mě do týmu skvěle zapadla a je uvěřitelná, Juraj Loj na mě stále působí prkenně a amatérsky. Nejvíc se mi líbí Petr Stach. Víc než Ondřej Vetchý. To, že jsem pachatele odhadla hned na začátku, mi nevadilo.

Pozadí událostí - Pozadí událostí (2022) (epizoda)

To nízké hodnocení se mi zdá být přehnané. Martha Issová je výborná, její vztah s partnerkou je harmonický, s protivným kolegou si umí poradit. Čvančarová je ještě nesnesitelnější než v 1. díle, její poskok rovněž a Katarzia pořád hraje mizerně. Doufala jsem, že už se neobjeví. Tyto  postavy mi celý příběh kazí.

Tati, chyť mě (2014)

Asi jsem málo trpělivá, ale vadí mi, když se dívám 30 minut na film a netuším, o co jde. Nebo jsem třeba nedůvtipná. Možná to zkusím ještě jednou, ale na první zhlédnutí mě film neoslovil. Soundtrack je ovšem nádherný!

Pozadí událostí - Paridův soud (2022) (epizoda)

Docela se divím tomu nízkému hodnocení. Nemám Hřebejka zrovna v oblibě, ale myslím, že tohle se mu povedlo. Nechápu ovšem obsazení té slovenské "herečky", která byla opravdu strašná. Ta ať se věnuje jen hudbě, v té je dobrá. I Čvančarová mi vadila. Být tak nepříjemná jí sice předepisoval scénář, ale mohla trochu ubrat. Takhle už působila spíš trapně a směšně. Inteligentní člověk se až tak hloupě snad nechová.  Ale to si měl pohlídat režisér. Ostatní herecké výkony byly dobré (Hřebíčková, Veselý, Ostrouchov a všichni představitelé studentů), nejvíc se mi líbil Jiří Havelka.