• Hudební

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Druhá epizoda byla o něco slabší, ale ani tak jsem se nenudila. Kolařík je výborný, Roman Slovák jako bezdomovec Luboš mě baví. Z hereček mě nejvíc zaujala Tereza Volánková.

Případ se štěnicí (2023) (TV film)

Tato epizoda by mohla být zajímavá, kdyby se mnohé postavy nechovaly tak přemrštěně. Prvních pár minut samý řev, nepřehledná situace. Pak zcela neadekvátní chování obviněného chlapce. Neurvalé chování party, kterou si vybral chlapec z lepší rodiny. Pokud si byl tak blízký se svým otcem, netíhl by k partě takových blbečků. Scéna v bytě Horáce byla silně přehnaná. Otec zavalený prací, který už nemá tolik času na svého syna a nemá s ním trpělivost. To bylo asi to nejdůležitější varování. V závěru nechává Horác svého kamaráda  v tak hrozném stavu odejít, to napadlo i mě, že spáchá sebevraždu. A pak žádný smutek u večeře s Vašátkem. Nepřesvědčivé! Pouze scéna před kinem to malinko vylepšila. A co se týká toho sněhu, to bylo myslím bezvýznamné.

Tohle jsme my - Velký skok (2022) (epizoda)

Tato epizoda mě obzvlášť potěšila, protože jsem v tom věku jako Sally  a Rebecca. Mládí je pryč a to, co říkala Sally u večeře o svém manželství, bylo smutné, ale přesné. Žena v tomto věku je pro mnohé muže už jen kuchařka, uklízečka, pradlena...O to vzácnější je takový muž jako Miguel, kterého Rebecca varuje, že to, co přijde, bude těžké. Ale on při ní bude stát, tomu věřím.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Divím se tomu nízkému hodnocení. Tento díl jsem viděla v ivysílání třikrát a ohromně jsem se bavila. Janu Kolaříkovi role sedne, ostatní herci taky potěšili, Pavlica je můj oblíbenec, líbila se mi i Žalmanova píseň v úvodu a závěru epizody. Na Dobré ráno z Brna se dívám už několik let, Soňa s Ondrou jsou výborní moderátoři a já doufám, že se taky pobavili.

Endeavour - Pilotní díl (2012) (epizoda)

Vraždy v Oxfordu mám ráda, ale s Morsem jsem se dnes setkala poprvé, i když jsem už o něm hodně slyšela. Mladý Morse má samé ušlechtilé vlastnosti, je inteligentní, citlivý, pracovitý, svědomitý, zodpovědný, slušný, nepije (zatím) a je neskutečně milý. Shaun Evans je výborný! Skvělý scénář, režie i obsazení dalších postav.

Mužská záležitost (1981)

Při třetím zhlédnutí tohoto filmu jsem stejně nadšená jako poprvé před lety. Herecký koncert mých oblíbenců, skvělý dabing (Mrkvička, Cupák), výborný scénář. To obrovské pracovní nasazení komisaře, aby pomohl svému příteli! A to obrovské zklamání, když pochopí, že ho "přítel" využil.

Zátopek (2021)

Film se mi líbil. Václav Neužil byl skvělý, Martha Issová je výborná v každé roli, je vždy uvěřitelná. I další role byly velmi dobře obsazené, líbila se mi i hudba Beaty Hlavenkové. . Vůbec bych Ondříčkovi nezazlívala, že některé momenty ze Zátopkova života vynechal. Zaměřil se na sportovní kariéru, která narušovala jeho rodinný život. Dana to s ním vůbec neměla lehké, a přesto spolu byli celý život. Obdivuhodná žena. Že byl komunista a spolupracoval s StB ? Všechno by se do filmu nevešlo a většina lidí o jeho občanských postojích informace má. Film byl o legendě našeho i světového sportu. Běh byl celý jeho život.

Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí (1977) (pořad)

Dnes se dívám (po kolikáté už ?) a nechápu, jak jsem mohla dát čtyři hvězdičky za tento skvost. To, čemu se teď říká zábava, většinou nemá daleko k trapnosti.

Zajíc v pytli (1984) (pořad)

Jiří Grossmann je nenahraditelný. L. Sobotu bych ještě snesla, ale J. Krampola moc ráda nemám. Občas se něco povedlo, ale některé scénky mi připadaly trapné, takže jsem si raději poslechla P. Bobka, P. Spáleného a pár dalších. Eva Olmerová se podle mého názoru do tohoto pořadu nehodila. Její zpěv je absolutní špička.

Jak si nepodělat život - Nonstop lahůdky (2019) (epizoda)

Na Miroslava Krobota se ráda podívám vždycky, výborná Eliška Křenková se mi líbila v Amerikánce. Je vždycky lehčí řešit cizí problémy než své vlastní. Hlavní hrdina v podání mého oblíbence je muž možná nezábavný, moc toho nenamluví,  ale je spolehlivý, věrný a laskavý. Pobavil mě v závěru, kdy milence své ženy sice vyhodí z práce, ale dává mu ještě výslužku. Radost mi udělala i hudba ( Z.Navarová).