• Hudební

Případy 1. oddělení - Veteráni (2022) (epizoda)

Tak jako ostatní mě potěšil návrat pánů Polívky a Hanuše. Ovšem postava Vladyky už spíš působí jako karikatura, i když má občas světlé chvilky. Škoda, Vladyka je dobrý herec. Zatímco Bočková podle mě do týmu skvěle zapadla a je uvěřitelná, Juraj Loj na mě stále působí prkenně a amatérsky. Nejvíc se mi líbí Petr Stach. Víc než Ondřej Vetchý. To, že jsem pachatele odhadla hned na začátku, mi nevadilo.

Pozadí událostí - Pozadí událostí (2022) (epizoda)

To nízké hodnocení se mi zdá být přehnané. Martha Issová je výborná, její vztah s partnerkou je harmonický, s protivným kolegou si umí poradit. Čvančarová je ještě nesnesitelnější než v 1. díle, její poskok rovněž a Katarzia pořád hraje mizerně. Doufala jsem, že už se neobjeví. Tyto  postavy mi celý příběh kazí.

Tati, chyť mě (2014)

Asi jsem málo trpělivá, ale vadí mi, když se dívám 30 minut na film a netuším, o co jde. Nebo jsem třeba nedůvtipná. Možná to zkusím ještě jednou, ale na první zhlédnutí mě film neoslovil. Soundtrack je ovšem nádherný!

Pozadí událostí - Paridův soud (2022) (epizoda)

Docela se divím tomu nízkému hodnocení. Nemám Hřebejka zrovna v oblibě, ale myslím, že tohle se mu povedlo. Nechápu ovšem obsazení té slovenské "herečky", která byla opravdu strašná. Ta ať se věnuje jen hudbě, v té je dobrá. I Čvančarová mi vadila. Být tak nepříjemná jí sice předepisoval scénář, ale mohla trochu ubrat. Takhle už působila spíš trapně a směšně. Inteligentní člověk se až tak hloupě snad nechová.  Ale to si měl pohlídat režisér. Ostatní herecké výkony byly dobré (Hřebíčková, Veselý, Ostrouchov a všichni představitelé studentů), nejvíc se mi líbil Jiří Havelka.

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

Nevím, proč jsem tenhle film tak dlouho odkládala. Asi proto, že nemám ráda ABBU. Včera jsem byla okouzlena tou bezvadnou trojkou chlápků a moc jsem jim fandila. Občas se chovali šíleně, Guy Pearce tam věčně poletoval, ale to, co předváděli, bylo tak lidské, až mě to dojímalo. Všichni tři herci byli úžasní, ale nejvíc se mi líbil Terence Stamp - a nejen proto, že už taky nejsem nejmladší. Paráda. Nemohla jsem se odtrhnout od obrazovky. Závěr plný naděje mě potěšil. Za všech okolností člověku vždycky zbývá naděje.

Případy 1. oddělení - Podnájemníci (2022) (epizoda)

Nevím, jak hodnotit, mám smíšené pocity. Černý humor, jak ho zde někdo chválí, mi připadal místy trapný, chyběl mi Plíšek, vůbec mi tam nesedl Juraj Loj. Byl nepřirozený, prkenný - ochotnický výkon. Pohledná tvář a to je všechno. Výborný byl Stach a Hanuš, dobrý Vladyka. Blažek mě štval už dřív a teď ještě víc přehrává. Bočková mi nevadila.

Špinarka (2022) (divadelní záznam)

Silný zážitek. Obdivuji Tomáše Dianišku (výborný scénář a režie), představitelku hlavní role, herce Divadla Petra Bezruče, doprovodnou kapelu a děkuji ČT Art za zprostředkování tohoto nádherného představení. Markéta Matulová byla skvostná. Špinarka má tam nahoře určitě radost.

Kukačky - Epizoda 5 (2021) (epizoda)

Seriál jsem dlouho odkládala. Znám totiž případ, který byl inspirací k tomuto dílu, celkem zblízka. Stal se ve vedlejší vesnici. Obyčejné rodiny, obyčejní kluci. V tomto příběhu jeden chlapec autista, což mi vadí -najednou je těch autistů všude nějak moc. Co mi ovšem vadí nejvíc, je počet epizod a jejich délka - je to zbytečně  zdlouhavé. Víc epizod vidět nemusím. I když Sabina Remundová byla výborná a líbil se mi i Marek Adamczyk. Problém je scénář a režie.

Soukromý život Sherlocka Holmese (1970)

Nikdy by mě nenapadlo, že se u detektivky se Sherlockem Holmesem tak zasměju. Humor hned od začátku - Holmes seřve chudáka hospodyni, že mu utřela prach na psacím stole. Podle vrstvy prachu pozná, jak dlouho na něm které písemnosti leží. Když Holmes pospává u Labutího jezera nebo když doktor Watson řádí s baletkami...A Holmes, který byl vybrán  jako potenciální otec pro primabalerínu a měl nahradit Čajkovského nebo Nietzeho, to mě opravdu pobavilo. Představitel Holmese se mi moc líbil, Christopher Lee je vždy výborný. A když se režie ujme takový velikán jako byl Billy Wilder, výsledek nemůže zklamat.