• Hudební

MOST! - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Tak jsem se konečně odhodlala na tolik oslavovaný seriál podívat. Trvalo mi to dlouho, ale musím říct, že jsem se fakt bavila. Obsazení luxusní, Prušinovský je hvězda.

Místnost sebevrahů (2011)

Chlapec, který má zdánlivě všechno, ale to nejdůležitější mu chybí. Rodiče zahrnují syna blahobytem, ale nemají na něho čas. Nedovedu si představit, že by moje dítě bylo zavřené několik dní v pokoji a já o tom nevěděla. Chlapce vozí do školy i ze školy autem řidič. Není zvyklý jezdit autobusem. Rodiče ho vlastně vyčleňují z kolektivu vrstevníků. A že má kamarády? Proč tedy ty zesměšňující komentáře k jeho polibku s jiným chlapcem? Proč ho žádný z jeho spolužáků nenavštívil? Ani dívka, která o něj ze začátku stála. Vidím zde jednoznačnou vinu rodičů, kteří se začali o syna opravdu zajímat, až bylo pozdě. Vyrazila bych dveře, udělala bych cokoliv, aby se moje dítě netrápilo. Zákaz internetu problém nevyřešil. Výborný herec v hlavní roli, krásná hudba.

Bílý bílý den (2019)

Mlha, mlha, mlha, nevlídná krajina, dům, koně, kámen padající do vody. Ticho. A muž, který přišel o svou životní lásku a nemůže se vyrovnat se zjištěním, že mu byla nevěrná. Výborný herec v hlavní roli, výborná i jeho dětská partnerka, působivá hudba. Pomalé tempo mi vyhovovalo, mohla jsem se vcítit do myšlení hlavního hrdiny, porozumět mu a pochopit jeho chování.

Manželské etudy - Zuzana a Stanislav (1987) (epizoda)

Když jsem před lety viděla tuto epizodu Manželských etud, bylo mi jasné, že manželství nebude fungovat. Brali se příliš mladí. Sice spolu tři roky chodili, ale Stanislav měl i po svatbě hlavně své koníčky, kterým se věnoval, a Zuzana se starala o děti a domácnost. Když za ní přijížděl v době, kdy spolu nebydleli, jen jednou týdně, a trávil čas okolo své motorky, to bylo rozhodně špatně. Zuzana říkala, že by ho chtěla trochu zapojit do chodu domácnosti, třeba obstarat nákupy. Ale při její mírné povaze asi nedokázala zavelet, aby jí s něčím pomohl. Dva lidé s odlišnými zájmy, s odlišným životním stylem, kteří se k sobě nehodí. Pokud někdo hodnotí Zuzanu jako pasivní, má jistě pravdu. Ale mně jí bylo líto, protože kdyby měla jiného partnera, ne tak aktivního, mohla by prožít spokojený život.

Kukačky - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

První série mě neoslovila, neviděla jsem všechny epizody, byly zdlouhavé a mohlo jich být míň. Druhá série pro mě touto epizodou asi končí, i když oceňuji herecký výkon Sabiny Remundové a Denisy Barešové. Režisér Biser Arichtev nepatří k mým oblíbencům.

Mapplethorpe (2018)

Květinová zátiší, portréty umělců a celebrit, mužské akty. Nádherné fotografie! Vztah s Patti Smith a později dlouhodobý vztah s kurátorem Samem Wagstaffem. Bouřlivý život, předčasná smrt ve 42 letech na AIDS. Fotky se mění v katalog mrtvol. Série Chřadnutí. Pro mě umělecký zážitek.

Úsměv Mony Lisy (2003)

Film jsem viděla před několika lety a vůbec mě neoslovil. Julia Roberts, která nepatří k mým oblíbeným herečkám, je jako učitelka naprosto  nevěrohodná. Se Společností mrtvých básníků nemá cenu srovnávat. To byl úžasný zážitek, toto je jen nepřesvědčivé a nudné.

Endeavour - Fuga (2013) (epizoda)

Ačkoliv jsem odhalila vraha v tom okamžiku, kdy se objevil na obrazovce (přispěl k tomu i dabing), vůbec mi to nevadilo. Epizoda byla napínavá.  Morse se ani vzdáleně nepodobá žádnému z detektivů, které jsem zatím poznala. Jsem především milovnice knih, přečetla jsem toho spoustu, ale zde mám mezeru, kterou musím vyplnit. Morse jde za za svým cílem až do roztrhání těla a v Evansově podání je to sympaťák, kterému nelze odolat. Krásná hudba ještě povýšila tuto epizodu na skvělý zážitek.

Tohle jsme my - Čtyři otcové (2022) (epizoda)

Myslela jsem si, že nemůže být žádný otec lepší než Jack. Tak úžasného otce by si přál mít každý. Ale ani on nebyl vždycky dokonalý. Nejvíc fandím Kevinovi, protože ten mě neustále příjemně překvapuje. Zajímavé bylo i to, co řekl Toby o čtverci a trojúhelníku. A tak si teď říkám, že naše rodina je trojúhelník. Je pevná.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Druhá epizoda byla o něco slabší, ale ani tak jsem se nenudila. Kolařík je výborný, Roman Slovák jako bezdomovec Luboš mě baví. Z hereček mě nejvíc zaujala Tereza Volánková.