• Hudební

Dr. House - Nerakovina (2008) (epizoda)

Zajímavý případ. Rakovina? Nebo ne? House nechává sledovat Wilsona šikovným soukromým detektivem, ale už se chová méně hystericky.

Dr. House - Umírání všechno mění (2008) (epizoda)

Připadá mi nepravděpodobné, že by Wilson obětoval pevné přátelství s Housem kvůli ženě, kterou znal poměrně krátce. Navíc ji nikdo neměl rád. Ani já ne.

Dr. House - Nikdo se nemění (2008) (epizoda)

Zatím nejslabší epizoda. Nesympatická pacientka by mi tolik nevadila, ale Houseův hon na Wilsona je už tak přehnaný, že se na to nedá dívat. Takhle by se nechoval nikdo. Ani House.

Columbo - Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (1990) (epizoda)

Jedna z mých nejoblíbenějších epizod.  Jak by si nějaká kráska mohla myslet, že obelstí svým šarmem Columba? Ten miluje svou manželku natolik, že je k ženské kráse imunní. Obyčejný, chytrý, čestný, vždy slušný... Hrdina podle mého gusta. Závěrečný telefonát Columba s manželkou byl hřejivý.

Oktopus - Psina (2023) (epizoda)

Jako plus na této epizodě vidím obsazení pánů Lábuse a Pyška. Obzvlášť Jiří Lábus měl dost prostoru předvést, jaký je výborný herec. Pěkně vystřihl umanutého dědka, který se nenechá umlčet a jde si za svým jako beran. A Šoposká už se tvářila skoro jako člověk. To je pokrok.

Dalziel a Pascoe - Benny se vrátil (1999) (epizoda)

Výborná epizoda. Jakmile jde o dítě, je příběh obzvlášť působivý. Tentokrát ještě navíc Pascoeovi těžce onemocněla dcerka.

Střihoruký Edward (1990)

Kritika maloměšťáctví v dojemném romantickém filmu. Laskavá Peggy se ujme Edwarda, který vypadá dost nezvykle, ale je to milý a hodný chlapec. Rodina ho přijme jako svého a  Peggy se k němu chová jako skutečná ochraňující matka.  Johnny Depp nikdy nezklame, natož v režii Tima Burtona. Ani nevím, kolikrát už jsem ten film viděla. A i dnes se musím aspoň chvilku potěšit pohledem na roztomilého Edwarda.

Táta v nesnázích - Svatba (2023) (epizoda)

Této epizodě ublížilo několik věcí. Hlavní hrdina se chová dost hloupě (Pechláta mi bylo skoro líto), ale ještě horší bylo nesmyslné, ba přímo idiotské počínání Kristy, která se nechá manipulovat svým bývalým manželem. Ten se prezentuje jako malý fakan a ona ho opečovává. Neuvěřitelné!  Scenáristé by nemuseli dělat z diváků blbce. Davidovy rodiče už netřeba zmiňovat. Vše je přehnané ad absurdum.

Columbo - Vražda, kouř a stíny (1989) (epizoda)

Jedna z mých oblíbených epizod, hlavně kvůli zajímavému filmařskému prostředí. Když jsem si přečetla pár komentářů, zjistila jsem, že jsem asi jediná, komu byl pachatel sympatický. Byl to takový milý a pohledný chlapec - tak jsem ho aspoň vnímala já. Napomáhal tomu i dabing. Skoro jsem ho litovala.  Záporáky si představuji jinak. V některých epizodách jsou opravdu odporní už od pohledu. Jeden pohled a už vím, kdo bude vrah.

Ceny Ministerstva kultury 2023 (2023) (pořad)

Slavnostní ceremoniál měl důstojný průběh. Přispěl k tomu nejen ministr kultury, ale i moderátor Robert Tamchyna a vystoupení úžasného KrisKros Kvintetu a vynikajícího Českého saxofonového kvarteta.