• Hudební

Největší flám s Jiřinou Bohdalovou (2021) (pořad)

Bohdalovou sice už řadu let ráda nemám, ale byl to pořad koncipovaný jako oslava jejích 90. narozenin, tak to musím tak brát. Ta ženská za svůj život něco dokázala a být takhle fit v tomhle věku , to se hned tak nevidí. Mladším divákům muselo být jasné, že to nebude pořad pro ně, takže nechápu, proč se na to dívali a proč to hodnotí jako odpad. Byly tam i zdařilé scénky a občas  hudba - např. 4Tet je skvělý a Zagorovou taky můžu. Šípovo vystoupení se mi líbilo. Michal David hrozný, to ano. Ale přežila jsem to .V posledních letech už na silvestra sleduji vlastně jen Všechnopárty nebo něco na Artu.

Muž z Acapulca (1973)

Belmondo nepatří k mým oblíbencům. Před lety jsem některé filmy s ním viděla a občas jsem se i bavila. Ale teď už moc ne. U tohoto filmu by mi vyhovovalo, kdyby tam bylo víc z toho reálného obyčejného života, v těch scénách byl Belmondo roztomilý. A Jacqueline Bisset s copánky nádherná.

Sex ve městě (2008)

Samozřejmě jsem slyšela o seriálu Sex ve městě, ale nikdy jsem ho neviděla. A včera, zcela náhodou, jsem se podívala na tenhle film, a byla jsem překvapená. Líbil se mi! Taková pohádka pro ženy. Nevím, proč se na to dívají muži a pak to negativně hodnotí. Ti to prostě nemůžou pochopit. Nebo  většina z nich. Láska, krásné šaty, zase láska, pohádkové bydlení, značkové kabelky...Spousta pozlátka, to ano, ale proč to nevidět aspoň ve filmu. Vzpomněla jsem si na výbornou knihu Deník americké manželky. Jejich starosti na mou hlavu! Ale ty holky byly docela fajn. Není nad dobrou kamarádku.

Láska nebeská (2003)

Když jsem film viděla před pár lety poprvé, líbil se mi, ale zas až tak moc mě nenadchl. Ale pak jsem ho viděla podruhé, potřetí...a teď už mě dojímá. Nejvíc se mi líbí Hugh Grant, ale i další herci, jejichž jména ani neznám. A samozřejmě i Bill Nighy.

Ježíš Nazaretský (1977) (TV film)

Nejsem křesťanka, pro mě je film velká nuda. Zeffirelliho obdivuji, herecké obsazení je skvostné, ale tohle bohužel není pro mě. Připadal mi příliš dlouhý jeden díl, natož abych zvládla čtyři.

Columbo - Columbo na univerzitě (1990) (epizoda)

Mám ráda tenhle díl. Takhle to může vypadat, když někdo soudí podle vzhledu.  A že takových je!

Kotva u přívozu (1980) (TV film)

Mám dojem, že tuto komedii dávají o vánočním čase každý rok. Kdysi se mi možná i trochu líbila. Asi kvůli atraktivnímu prostředí televize. Ale hlavní hrdinka je na můj vkus příliš energická, Šulcovou jako herečku moc neuznávám a nechápu, jak by s ní mohl tak sympatický chlap, kterého představoval Haničinec, vydržet. Byla mi dost protivná. Vůbec mi nevadil Vladyka v roli infantilního syna, naopak. Ale to, jak Šulcová pateticky "deklamovala" do televize, mi připadalo směšné.

Columbo - Sex a ženatý detektiv (1989) (epizoda)

Mám tuhle epizodu ráda. Doktorka mi byla sympatická a vůbec se jí nedivím, že toho nevěrníka zastřelila. Jí asi víc než  milenka vadilo to, jak se o ní  posměšně vyjadřoval. Ale v tom převleku byla fakt kočka.

Země nomádů (2020)

Frances McDormand je výborná v každém filmu, ale tato role jí obzvlášť seděla. Její hrdinka je odvážná žena, která si jde za svým cílem, žije si svůj život podle svých představ, umí si se vším poradit, nestěžuje si, nefňuká nad svým osudem. A nemá to zrovna lehké. Zajímaví lidé, krásná příroda a božská hudba. Divím se, že tento film ověnčený mnoha cenami nemá žádné ocenění za tu nádhernou hudbu.

Sting: Koncert v katedrále (2009) (koncert)

Sting je vždy skvělý, ale koncert s tolika hudebníky a v tak nádherném prostředí byl jedinečný.