• Hudební

Vraždy v Oxfordu - Smrt na observatoři (2010) (epizoda)

Nechce se mi věřit tomu, že by vážený profesor, který má doma krásnou, příjemnou a inteligentní ženu, udržoval intimní vztah s hloupou a nehezkou uklízečkou. To je nevěrohodné.

Já a Ty a všichni ostatní (2005)

Začátek filmu mě okouzlil. Ale postupně mi připadalo, že těch podivností je až příliš. Všichni toužíme po lásce, po někom blízkém, všichni jsme asi aspoň v něčem trochu ujetí, ale na mě toho bylo prostě moc. Film chtěl šokovat, ale o to já nestojím. John Hawkes jako prodavač obuvi se mi ale líbil moc. Tomu jsem rozuměla a fandila. Chování dětských postav mi přišlo přes čáru.

Výkřik ve tmě (1988)

Film mě vůbec neoslovil, nedokázala jsem u něj vydržet až do konce. Matka se chovala úplně nepřirozeně, takhle se nechová žádná normální žena, která přišla o dítě. Meryl Streep nepatří k mým oblíbeným herečkám, zajímal mě spíš Sam Neill. Nejsem věřící, takže ani on mě nezaujal.

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Mladá sestřička, problémový doktor, protivná vrchní sestra a kluk rošťák. Herecký koncert v podání Abrháma, Balzerové a Mihulové, kterým zdatně sekunduje malý Douda. Pod režijním vedením skvělého Karla Kachyni, který divákům daroval krásného Mikuláše. Dívám se, kdykoliv tento film v televizi opakují a vracím se do dětských let ke své babičce a dědovi, vidím velkou mísu s dobrotami pro mě a dědovu čepici, do které mu Mikuláš nadělil jen brambory a uhlí. A já mám radost, že můžu dědovi věnovat něco ze své nadílky, protože on má tak rád sladkosti. Děkuji, pane Kachyňo, za krásný zážitek (a už zase slzím).

Vzpomínka na Jiřího Grossmanna (1973) (pořad)

Hezká vzpomínka na oblíbeného komika, který bohužel zemřel příliš mladý. Povídky  Šimka a Grossmanna provázely mé mládí. George, miláček žen, je nezapomenutelný.

River - Episode 2 (2015) (epizoda)

Osamělý hlavní hrdina si myslí, že pro jiného, divného a narušeného člověka tenhle svět není. Ale já pevně věřím tomu, že se mýlí.

Egon Schiele (2016)

Mám ráda životopisné filmy a nejvíc právě o výtvarných umělcích, které obdivuji ze všech umělců nejvíc. Egon Schiele byl jistě velmi talentovaný a zajímavý muž, ale Noah Saavedra mě o tom příliš nepřesvědčil. Je to nádherný chlap, ale herecky se mi daleko víc líbila Valerie Pachner v roli jeho životní lásky Wally. Té jsem věřila každé slovo. Co se týká manželky Edith, měla tam málo prostoru, možná by si zasloužila víc. Nebylo mi jasné, proč se oženil právě s ní. Pěkně byl vykreslen  vztah Egona a jeho sestry, bylo cítit, jak jsou si blízcí. Potěšily mě záběry z Českého Krumlova a hlavně nádherný dům v Neulengbachu, kde žil s Wally. Kouzelný dům  o samotě v přírodě, kde bych si přála žít.

Skrytá čísla (2016)

Sice jsem mohla ty ženy obdivovat (zvlášť když matematika je pro mě španělská vesnice), ale nedokázala jsem si k nim najít vztah. Průměrný film o nadprůměrných ženách.

Columbo - Zapomenutá dáma (1975) (epizoda)

Pěkná epizoda, zajímavý závěr. Ale stejně mě vždycky nejvíc baví, když Columbo mluví se svým psem nebo o něm ."Slíbil jsem svému psovi, že s ním půjdu v neděli do parku."

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Sice trochu slabší, ale pořád dobré. U přednášky jsem se bavila, začátek hry ještě fajn, ale moc mi tam neseděli ti lidojedi. Připadali mi trapní. Ale některé nápady byly dobré - Sládek, brífink, pečenej, vařenej...