Wu qing yuan (2006)

Ve výčtu žánrů tu podle mě chybí dokument, protože děj vlastně dokumentuje život Go Seigena, ale nemá nějaký výraznější spád ani v pohnutějších obdobích jeho života. Na mě moc pomalé a odtažité.

Kuroko no basket - Season 3 (2015) (série)

Předchozí série se mi líbily víc, tady turnaj graduje a používají se čím dál nesmyslnější techniky. Ne že by to ve sportovním anime bylo nějak vyjímečné, nebo že by to bylo vyloženě špatně, ale tady navíc nedochází ani k nějakým překvapením, děj se u všech zápasů drží jedné šablony. Pořád se na to ale dá velice dobře dívat.

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Trochu nadhodnocený seriál, ale je pravda, že to baví. V něčem je to originální, ale spád to ke konci moc nemá a hlavně se tam za 25 dílů zas tolik nestane. To beru jako celkem zradu na diváka. Jinak ale celkem pěkně zpracované, i když rozhodně ne nějaký průlom nebo kult.

Šingeki no Bahamut (2014) (seriál)

Přepálená akce a smíchání všech možných i nemožných fantasy prvků s křesťanstvím dobře fungovalo třeba u Hellsinga. Ale tady... tady je to takové ne příliš zajímavé nic. Víc dílů a hlavně větší hloubka příběhu by tomu prospěla.

Forever (2014) (seriál)

Tohohle seriálu je škoda, dobrý nápad i provedení. Nemělo to sice v půlce moc velký spád, ale ke konci se to zase rozjelo a další série by si to rozhodně zasloužilo.

Tokio ghoul - Season 1 (2014) (série)

První řada dobře koukatelná, i když to není nic úplně originálního. Druhá už je průměr po všech stránkách.

Kiseidžú: Sei no kakuricu (2014) (seriál)

Pěkně, moc pěkně. Akce je tu vždy s nápadem a děj má skvělý spád prakticky po celých 24 dílů. Ke konci to trochu ztrácí, ale pořád velice koukatelné. Přirovnal bych to stylově klidně k Death Note nebo Code Geas.

Šinsekai jori (2012) (seriál)

Docela kvalitní seriál rozvíjející klasickou japonskou vizi o super telekinetických schopnostech. Několik dílčích nápadů to má dost zajímavých, mně to ale přijde prostě divný. Dejme tomu, že proběhne apokalypsa. To finální společenství je ale docela naivní. Rušivě naivní. Nesmyslné víc jak kdejaký akční shonen - to u příběhového seriálu zamrzí. Přesto jsem se ale vesměs bavil, takže jako celek ok.

Equalizer (2014)

Nejlepší akční film od prvního Taken.