Zmeškaný hovor II (2005)

První půlka je super a značně konkuruje dobré jedničce. Scény jako "kufr pod postelí, na zadním sedadle v autě nebo videohovor" jsou opravdu hororové jak mají být... Děj se ovšem přehoupne do druhé poloviny, do uhelného dolu. A zde nastává velký kámen úrazu. Všude samá tma v tomto případě vyvolává opačný účinek než by měla a člověk se přestává bát. Trochu horší průměr, určitě stojí za zhlédnutí, jednou. 45%

Kostka 0 (2004)

Tak toto opravdu neberu. Po napínavé jedničce a ucházející dvojce je tato SCI-FI pro mě velkým propadákem. Sřídající se scény z dvou různých prostředí jsou sice vymyšleny dobře, ale uvítal bych více těch ze samotného bludiště Kostky než z dispežingu. Děj tak ztrácí napětí a nutno říci, že ti 2 hlídači (nebo jak je nazvat) jsou nuloví herci. No a pak na scénu přichází ten šílený machýrek, kapitán nebo jakou měl hodnost ten vůl? S ním a s jeho kecy jde děj po přímé ose prudce dolů. 1 hvězda snad jen ve vzpomínce na originální jedničku. 20%

Taxi 4 (2007)

Tak tohle je už opravdu přespříliš. Trojka maximálně, ale toto pokračování je zcela hloupé a postrádá absolutně vše, co zdobilo první dva díly. Je tu sice borec Daniel a jeho TAXI, ale samotných honiček a dopravení cestujících včas na určité místo je neskutečně málo. Snad jednou nebo dvakrát na to Samy Naceri šlápne a to je opravdu málo, oproti skvělé akční jedničce a slušné dvojce. Děj nyní není přihlouplý, ale totálně dementní a samotné scény vyznívají většinou naprosto antivtipně. Emil zase vyvádí psí kusy ale má aspoň charisma, na druhou stranu absolutně zklamal Giber, který zaslouží za tento výkon ODPAD!. Vše zachraňuje sexybomba Petra. Dějem a samotnými scénami jde toto dílko rovnou do Odpadu!. Je nutné ovšem brát zřetel na hlavní hrdiny, kteří zůstali věrni... Jen doufám, že nebude TAXI 5. 25%

Taxi 3 (2003)

Taxi 1, 2, 3, 4 - Hvězdičky 4, 3, 2, 1. Čím víc dílů, tím horší. Tady to přesně platí. Všeho míň. Ale pořád je to stará známá banda a na film se dá koukat. 45%

Puls (2006)

Víc než děj a atmosféru jsem vnímal kočandu Kristen Bell. Na tom už u hororu něco bude ne? :-) Celkem slušný nápad (kopii) nedokázal režisér dostatečně svázat a vytvořit tu pravou atmosféru, kterou by si film zasloužil... 40%

Kostka (1997)

Tak toto je opravdu originální snímek. Skvěle vykreslená, tísnivá atmosféra Kostky působí na diváka velmi zajímavě a nedovolí mu ani na chvíli upoutat pozornost na něco jiného než na šestici hlavních protagonistů tohoto skvělého sci-fi. Velmi poutavá zápletka postupně graduje až do překvapivého závěru. 80%

Zlověstné ticho (2007)

Tento film je podle mého názoru velmi skvělý a zároveň velmi marný. V čem vyčnívá je určitě atmosféra, která by se dala místy i krájet. V čem se dotýká dna jsou některé naprosto antihororové scény, které člověka vyvádí z děje. Prostě a jednoduše se ve filmu vyskytují místa, která totálně nabourávají svojí naivitou a plytkou jednoduchostí hororovost a divák si musí klást otázky, co je to proboha za trapnou scénu... Jinak bych film hodnotil mírně nadprůměrně se vzpomínkou na flasbacky, které jsou vykresleny opravdu skvěle. 60%

Trainspotting (1996)

Čekal jsem sice něco jiného, ale očekáváného motta "drogy NE a NE a NE" jsem se nakonec dočkal. Děj je vykreslen v několika liniích a působí velmi poutavě, i když někdy v něm chybí určité momenty, které by dobře zaplnily malinkaté mezery ve scénáři, které trochu celý příběh zamotávají. Nehodnotil bych to jako kultovní film, ale určitě v něm je něco originálního. 80%

Impresionisté (2006) (seriál)

Skvěle ztvárněný třídílný hraný dokument o mistrech štětce a barev ocení především ti, kteří o těchto gigantech malířství někdy slyšeli.

Zmeškaný hovor (2003)

Slušně natočená japonská duchařina s několika velmi odzbrojujícími scénami a hlavně s originálním námětem! 65%