Kill Bill 2 (2004)

Mno, líbilo se mi to víc jak jednička, bylo tu víc příběhu a míň krve stříkající z propíchaných kondomů. 4 hvězdy za souboj velkých blondýn a závěrečnou "p.ču".

Žhavé výstřely 2 (1993)

Myslel jsem si, že seš... Gabriela Sabatini, já vím, to dělá ten nos.

Letiště (2006) (seriál)

Za Zuzanku.

Fakulta (1998)

Tak tenhle film je pro mě takový bonbónek. Co mě na něm poprvé nejvíc zaujalo, bylo to, že při závěrečných titulkách jsem se dozvěděl, že překlad dělala moje sousedka (zdravím, paní Vajsejtlová :). Pak po nějaké době jsem to viděl znovu, už s tím, že jsem věděl, že to překládala ona, a koukal jsem, co je taková milá dáma schopná nasázet tam za slova:). Pak mě to tak chytlo, že jsem se na to díval snad se všemi přáteli (s každým zvlášť), aby mě padesátá repríza dokonale znudila. Dnes už je to tak dva roky, co jsem přestal Fakultu brát, ale bojím se, že do toho zas spadnu. Nesmím nezmínit Cleu DuVall, ta mě tady fakt zaujala.

Roswell (1999) (seriál)

Překvapivě zručně zkombinovaný mix Akt X (chytlavá zápletka) a Dawsonova světa (zajímavé teen vztahy). Hlavní postavy byly moc sympatické, a i když šablonovité, v průběhu se vyvíjely docela překvapivě. Pro svátečnější diváky asi významově hlavně první velká role Katherine Heigl, pro trochu větší fandy ještě navrch první velká role Emilie de Ravin, a pro maniaky taky nejslavnější role Majandry Delfino. Pro někoho laciná klišovitá slátanina, pro mě kvalitní seriál na všední odpoledne.

Elisa z Rivombrosy (2003) (seriál)

Tohle fakt ušlo, bylo to jak Angelika na třicet dílů, tady navíc s výbornou mrchou Lucrezií, charismatickou ďáblicí, která se nevzdává, ani když už je jednou nohou v pekle. Vcelku nečekané příběhové zvraty se pak v tomto žánru vyskytují poskrovnu, nutno je tedy v Elise opravdu vypíchnout a ocenit.

Tak jde čas (1965) (seriál)

Rozhodně je nesmysl, že by se tam sto dílů nic nedělo. Naopak, odsýpalo to dost rychle (jako písek v přesýpacích hodinách...), až na to se Sami (Alison Sweeney), už se nikdy nedozvím, jak to s ní dopadlo... No tak! Lidi, tohle je klasika! Copak si nepamatujete ty díly, kde je Marlena posedlá Ďáblem? Nasaď mi sluneční brýle, Carolino, to světlo mě pálí do očí. Ne, nedělej to Carolino, je posedlá Ďáblem! AAAAAHHHHHHH, JOHNE!!!!!

Megalodon (2002) odpad!

Jeden z mých nejstrašnějších filmových zážitků. Riziko spoileru, ale to je u tohohle stejně fuk. Hodinu a dvacet minut tam lidi sedí a koukají na monitory, a devět deset minut před koncem řeknou něco jako: Co to je??? Megalodon!!!!! Neeeeeeeeeee. Žralok to tam rozseká, a je konec. Jen málo horších filmů existuje.

Playgirls II (1995) odpad!

Stoprocentní odpad, ale "tyhajzlová" scéna je fakt vtipná.

Philadelphia (1993)

V podstatě strašně okatý doják, který proti tehdejšímu brojení proti homosexualitě šel cestou totálního odporu. Hrdina Andy je zde podáván jako prototyp takřka dokonalého a hodného člověka, skvělého právníka a čestného muže, a strana soupeřící je až odporně omezená (ti odporní dědci mi v paměti nějakou tu dobu setrvají, ale přesto je všechny s přehledem převálcuje Mary Steenburgen se svým ohavným "Fakt"). Celá Philadelphia je vlastně strašlivě neobjektivní a černobílá, ale na svojí dobu ohromně odvážná, navrch s dokonalými hereckými výkony. I přes svoje jasné výtky musím dát pět, protože mě ten film zasáhl, a na konci slzu neuroní snad jen ten nejomezenější a nejbigotnější hlupák.