Ptačí klec (1996)

Dal bych tři, za Calistu ale jednu přihodím.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Strašně rychle se okouká, ale když se podívám jednou za čas, řežu se smíchy. Nejlepší jsou postavy C.C., Sylvie a Yetty, a úplně nejlepší byl ten díl, kde C.C. byla uvězněná s Fran ve vinném sklípku:))) Chůvo Fine, miluju vás! Vy náno!

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Já osobně mám pro Columbusovy adaptace HP v srdci měkké místečko. Protože nesnáším škrtání v ději, a u takového Ohnivého poháru jsem opravdu trpěl. Columbus nic neškrtá. Vlastně jede prakticky scénu od scény a nedává do toho nic víc, než jen poctivé řemeslo. A mně to docela dost vyhovuje. Aspoň u prvních dvou (kratičkých) dílů. Fakt, že je to zbytečně dětské, se lehce zapomíná, když je na plátně Zlatoslav Lockhart. Vynikající casting. Nesmíme zapomínat ani na Skřítka "přivřu si uši do dvířek u trouby" Dobbyho. Láska.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Tak. Před chvílí jsem dopsal (přepsal) komentář ke čtyřce, a tak si říkám, že přepíšu i trojku, a to ve stejném stylu. Ale ejhle, nejde to. Nechápete? Tak šup k Ohnivému poháru a přečíst. Tak, už to máte? Můžeme pokračovat. Rád bych sjel tvůrce za špatně odvedenou práci, ale to se zkrátka u Cuaróna nekoná. Jo, pár drobností se mi tu taky nelíbí. Obzvlášť obsazení Lupina a vůbec všechny scény s ním (včetně těch "po", jako vážně, WTF?), David Thewlis se na něj vážně vůbec nehodí vzhledem ani výrazem. A ta scéna, kdy Hermiona vyzdvihne Harryho a hodí ho pod Vrbu mlátičku... Jako promiňte, to já jsem ohromný fetišista, tedy feminista, ale to tedy ne. To je ale všechno naprosto nepodstatné s ohledem na všechno ostatní. Od sklepa až po půdu je filmová trojka jasně nejlepší nejen jako film, ale i jako adaptace. Časohrátky, Trelawneyová, Prasinky, Prasečí hlava, sboristi, "Bolí to moc?" "Strašně. Tak moc, že mi ji možná useknou.". Zkrátka nejlepší.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Strašně se mi nelíbí, že ve filmu udělali z Hermiony kravku. Opravdu hodně se mi nelíbí, že z Fleur (jedna z mých nejoblíbenějších vedlejších postav) udělali ubulenou neschopnou nánu, a taky se mi nelíbí jak vypadá. Nic proti Clémence Poésy, pěkná holka, ale fakt naprosto tuctová a bez toho pověstného Vílího šarmu. Nelíbí se mi, že promyšlená detektivní zápletka knižní předlohy plná falešných stop byla osekána ve prospěch nedůležitých epizodek plných hloupých žertíků beze smyslu pro děj. Opravdu hodně se mi nelíbí, že se tenhle fakt pokusili zamaskovat scénou "Karkarov a ohnivý pohár", která je skutečně ubohá. Nelíbí se mi zpracování ani jednoho ze tří úkolů, obzvlášť pak bludiště (a opět se musím vrátit k Fleur. Co to bylo? Režisérova pocta Blair Witch? Fleur je sakra dobrá čarodějka!). Nelíbí se mi, že vyškrtli Dobbyho. Miluju ho. Nelíbí se mi, jak málo strašidelně ve filmu působím. Nelíbí se mi, že Rita Holoubková byla ve filmu prakticky zbytečně. Nelíbí se mi, že Cedric byl ve filmu takovej vůl, a že lákal Harryho do koupelny přitepleným hlasem. Nelíbí se mi, že totálně vyškrtli nové postavy Pytlouna a Winky. Nelíbí se mi, že nebyla představena Belatrix (další z mých nejoblíbenějších vedlejších postav), na druhou stranu chápu, že pro čtyřku není nijak zásadní. Nelíbí se mi, že Sirius byl omezený na jedinou scénu, a navrch to ani nebyl on. A nelíbí se mi ještě spousta dalších věcí, ale kdo by to četl, že.. Je tedy aspoň něco, co se mi líbí? Určitě jo. Film výborně funguje tam kde je režisér jako doma, tedy v komediálních a vztahových prvcích. V podstatě se na to hezky kouká, je to oddychová popkornová zábava. Možná kdybych nebyl tak posedlý fanda knihy, nevadilo by mi nic z toho. Ale já vlastně nevím, jestli bych se na ten film vůbec koukal, kdybych nebyl fanda knihy.

Pasadena (2001) (seriál)

Obsahuje náznaky spoilerů a jeden spoiler z prvního dílu. Pasadena je spíš než drama především kriminální seriál pro mládež. Trochu jako malá Veronica Mars. Do třinácti dílů natažená zápletka motající se kolem nalezeného medailonu je chytře vymyšlená, a zpracování má atmosféru. Rodinka Greeleyových je významná, bohatá, a tak jako všechny rodiny, i tahle má své špinavé prádlo. Klíčem k jeho nalezení se zdá býti medailonek, a Lily, nejmladší dcera Greeleyovic rodu už nehodlá dál žít v nevědomosti. Ne poté, co se před jejíma očima zastřelila zjevná oběť Greeleyovic intrik. Pasadena je plná slepých uliček a zvrácených tajemství. Sex, drogy (rokenrol ne), nevěra, vražda... Všechno se to pěkně mele a mele, ale po deseti dílech je domleto. Údernost prvních pár dílů naprosto vymizí, a tak je závěrečný díl spíše než satisfakcí pouhým ukončením, které přišlo za vteřinu dvanáct. Ale za zhlédnutí to stojí. Už jen pro temně pokřivený charakter matky rodu, zahrané Danou Delany (Katherine ze Zoufalek).

Spice World (1997)

V deseti jsem na Spajskách fakt ujížděl a na filmu byl v kině třikrát... Teď asi trochu z nostalgie dávám tři, míň by fanoušek Spajsek dát nemohl. Ale i tak, je to dost vtipný, a dokonce ve chvílích, kdy je to jako vtip míněno :o) Maximální guilty pleasure.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál) odpad!

Fuj, zrůdnost, kdybych si měl vybrat mezi koukáním na todle, nebo vypícháním obou očí, volil bych jasně. Koukl bych se, ale byly by to fakt muka.

Xena (1995) (seriál)

Divoženka a princezna bojovnice Xena byla stokrát lepší než děsivý Herkules. Tady přece nešlo o historickou věrnost, proboha! U tohohle seriálu jsem se vždycky ohromně pobavil, stačilo trochu utlumit mozek. Podstatou byly nádherné a spoře oděné dívky, které se v choreograficky působivých a absurdních scénách řezaly hlava nehlava. Navíc Gabriela byla fakt kus, mno a když si tvůrci začali pohrávat s bisexualitou obou hlavních hrdinek, to to teprve dostalo grády. A Lucy Lawless není lesbička, Melies!

Sin City - město hříchu (2005)

Sin City je oříšek. Prakticky nerozlousknutelný. V podstatě mě emocionálně nechává naprosto chladným, což by asi nechávat neměl, když se tam ostošest vraždí a dělá spousta dalších nepěkných věcí. To je skutečně významné mínus. A jako celek film vlastně ani moc nemám rád, když se tak zamyslím. Ale je tu spousta jednotlivých částí, které prostě miluju. Výtvarné zpracování je samozřejmě bonbónek pro mé mlsné oči. Několik scén je zkrátka naprosto dokonalých. Alexis Bledel já miluju po Sin City víc než kdy dřív, a to její "Oh Sugar, you just gone and done the dumbest thing in your whole life" mě jednoduše dostává do kolen. A tancující hubená malá Nancy taky. Obzvlášť na Cells Instrumental.