Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční
  • Drama
  • Krátkometrážní

Recenze (469)

plakát

Orange: Mirai (2016) (TV film) 

Doplňující film k seriálu Orandžáda, který cílil na asi nejlepší charakter seriálu, a to Suwu. Ve své podstatě jde o shrnutí seriálu jeho očima, kdy právě on přemýšlí nad jeho dopisem, který mu byl z budoucnosti adresován. Film nepřináší mnoho nového, ale pomáhá zucelovat některé otázky ze seriálu. Je zde více rozšířená úvaha mezi všemi časovými liniemi, které jsme v seriálu mohli zhlédnout. Rovněž se mi líbil nejasný a otevřenější konec, celé mi to dává smysl, a tento tah byl za mě správný. Lepší tři hvězdičky.

plakát

Oranžáda (2016) (seriál) 

Ve své podstatě musím souhlasit s komentářem Jeoffreyho, proto se nechci nikterak moc opakovat. První dvě třetiny byly i na čtyři hvězdičky, ale konečný vývoj Kakerua mě zklamal, a lezl mi nesmírně na nervy. Poctivě vykreslená postava je především Suwa, kterého jsem měl mnohem raději. Nechal jsem si několik dní rozležet v hlavě poselství tohoto seriálu, a nakonec mi bohužel spousta věcí nedávala smysl, především jednání některých postav, které postrádalo vnitřní logiku. Příjemná hudba, poctivá atmosféra japonských škol, ale Kakeru je hodně nepovedený charakter, který to prostě poslední třetinu seriálu nesmírně kazil téměř ve všech aspektech. Škoda, slabší tři hvězdičky. A to jsem se na tento seriál delší dobu těšil! Kladně ovšem musím vyzdvihnout několik dobrých myšlenek skrze práci s časovými liniemi, které se mi líbily. Rovněž se dá říct, že některé lidské psychologické aspekty seriál celkem solidně vykreslil.

plakát

Příběhy ze Zeměmoří (2006) 

Nádherná hudba, nádherná animace, Goro se fakt snaží, a jde jinou cestou než jeho otec, ale... Je to pro mě poněkud hůře uchopitelný film, který si podle mě není sám úplně jistý, čím chtěl doopravdy být. Poselstvím o hodnotě života a síle přátelství a víry v dobro? Možná. A taky je to jen možná poněkud surovější pohádka o boji mezi dobrem a zlem. Uděluji lepší tři hvězdičky.

plakát

Dopis pro Momo (2011) 

Pohádka, která pro mě byla až moc pohádková, a měla i znatelně menší dosah. Jedná se o neghibliovskou ghibliovku, s příjemnou hudbou, animací, ale poměrně nezajímavými postavami a strašáky. Rozumím, co nám tím chtěl režisér sdělit, ale kvůli poněkud slabší výstavbě filmu jsem se nedokázal pořádně ponořit do tohoto příběhu. Ovšem chválím originální scénu během bouře se strašáky, kteří chránili Momo na cestě pro doktora. Tři hvězdičky.

plakát

Neúplatní (1987) 

Slušná gangsterka, solidní herecké výkony nejenom Costnera, ale i Garcii a Conneryho, o De Nirovi ani nemluvě. Ale nemohu si pomoci, je to na hodně místech nedotažené a má to hluchá místa, kdy si divák musí sám spoustu domyslet a spojit si sám věci dohromady, což může u spoustu z nich akorát vyvolat zmatek. Hudba mě bohužel taky moc neoslovila, a byla častokrát hodně mimo, a kazila některé velmi dobré scény. Možná jsem až moc přísný, možná taky ne. Ale na víc jak na tři to bohužel nevidím. Místy mi ani nedávalo chování postav moc logiku a smysl některých rozhodnutí mi zůstal bohužel skryt.

plakát

Patema vzhůru nohama (2013) 

Opět lepší tři hvězdičky. Patema má moc pěknou animaci prostředí, postavy za mě mohly být udělaný o trochu lépe. Příběh není nic nového, alespoň ne pro mě, vidím v tom hodně schéma mé srdcové záležitosti - Zkáza Ecobanu. Postavy mohly mít rovněž rozvinutější charaktery, ale bohužel pro to nejspíš prostor moc nebyl, šlo spíše o propletení vztahů těch nahoře a těch dole, i když tomu vlastně bylo naopak! Opět ale to samé jako v případě Zkázy Ecobanu. Je to jeden z hlavních důvodů, proč nejdu s hodnocením výše. I tak ale příjemná pokoukaná:)

plakát

Angel Heart (1987) 

Je to opět krásně povahopisně natočené, ta precizní kamera a nesmírný cit režiséra pro hudbu, před tím klobouk dolů. Příběh se vyvíjí pozvolna, a ve své podstatě čekáte 95% filmu na těch posledních pár minut, ve kterém dojde k rozuzlení. Rourke precizní herecký výkon, no a De Niro je prostě mág, a i když je ve filmu jen pár scén, hraje se vší noblesou. Normálně bych práskl čtyři hvězdičky, bohužel se mi ale podařilo z velké části na pointu přijít již ve druhé polovině filmu, což mi bohužel pokazilo celkový výsledný dojem, a navíc něco takového už jsem viděl. Přijde mi totiž, že tento film jako by z oka vypadl Prokletému Ostrovu, který jsem už dříve viděl. Angel Heart samozřejmě vznikl dříve, ale já ho viděl až nyní. Kdyby tomu tak nebylo, nejspíš bych byl závěrečným vyústěním šokován diametrálně více, respektive já ani šokován nebyl, což je pro mě velká škoda. Uděluji lepší tři hvězdičky, chválím především za krásnou hudbu, kameru, střih a herecké výkony!

plakát

Chudáčci (2023) 

Tak se nám naše milá Bella rozhodla freudovsky prozkoumávat svou pičénku! Natočené je to doopravdy moc pěkně. Až verneovská poetika, viděl jsem v tom trochu i Pěnu dní nebo Barona Prášila či satiru na Frankensteina. Výtvarná stránka zkrátka super. Kompozice filmu rovněž moc pěkná, experimenty s kamerou také, herecké výkony Stone, Ruffala ale i Dafoeho kvalitní! A má to i několik dobrých nápadů. Už jen to zasadit takový film do viktoriánské éry a dát tomu takovou již zmíněný verneovský nádech, inu všechna čest! Snímek si minimálně 4 hvězdičky zaslouží, ale já si nemohu pomoci, místy jsem se prostě nudil a očekával jsem, že se do filmu ponořím diametrálně více, nestalo se ovšem tak. Barbarské je to ale solidně, tomu všechna čest, že se režisér nebál takto provokovat. Jsem v tomto méně objektivní, ale své pocity jsem z filmu vyjádřil tak jak jsem chtěl. Natočené je to vskutku úctyhodně, emoční dopad se ale na mou osobu nekonal. Za sebe dávám tři silné hvězdičky, a s úctou prohlašuji, že kvalitou má film dostat čtyři:)

plakát

Sinister (2012) 

Sinister za mě těží především z nesmírně hutné a nepříjemné atmosféry a ze skvělého výkonu Ethana Hawka, mého oblíbeného herce. Celou dobu jsem čekal, jak to nakonec vše dopadne, nicméně v polovině filmu jsem už předpověděl, co nastane. A to mě bohužel zklamalo, protože se z toho nakonec vyklubal film, který nepřináší ve své podstatě žádnou přidanou hodnotu vyjma již výše zmíněných kladů, o klišovitosti ani nemluvě.

plakát

Riddick (2013) 

Místo toho aby se třetí Riddick soustředil na vývoj příběhu, tak jako tomu bylo učiněno ve druhém díle, rozhodl se vrátit zpět ke kořenům a z velké části udělat remake Černočerné tmy. Nic víc, nic míň, bohužel. Dvě hvězdičky za pár nápadů a místy pěkného vizuálu, víc kladů ovšem já osobně ve filmu neshledal. Velká škoda, za mě zbytečný díl. Pro mě osobně tak z této trilogie zůstala nejlepší dvojka, která šla diametrálně odlišným směrem a vybudovala nám nový fantaskní svět, o kterém nikdo nemohl po zhlédnutí prvního dílu vědět.