Tísňové volání (2018)

Film je pro mě obrovskou výjimkou. Proč? Protože vůbec prvně dávám čtyři hvězdy ne kvůli tomu, že by se mi tak líbil, nýbrž kvůli tomu, že si je dle mého prostě zaslouží. Čtvrtá je tedy konkrétně za rozuzlení, které může hravě dostat i leckteré ostřílené diváky. 75%

Šéfové na zabití 2 (2014)

Jason Bateman hraje pitomce, Jason Sudeikis opět idiota, avšak postavu Charlieho Daye by měl někdo rovnou zabít, jelikož cokoliv řekne nebo učiní obvykle způsobí kolosální průšvih. Z celého filmu mě velmi mírně pobavilo zhruba 5 vtipů, které jsou stavěné na imbecilitě ústřední trojice (ostatně jako všechny další), jen v těchto pár případech byla výjimečně šikovně využita. 20%

Blood Fest (2018)

Přiznám se, že něco tak zvráceně ujetého jsem dlouho neviděl. Za konečné rozuzlení bych dal klidně tři hvězdy, protože bylo poměrně překvapivé a nevšední, na druhou stranu mi chyběla smysluplnost, která absentuje v samotném základu (ačkoliv to přesně podtrhuje o u ujetost). Jako hororový masakr obstojné, avšak komediální prvky značně zaostávají, proto pouhých 20%.

After She Wakes (2019)

Prvoplánová snaha vyděsit se nevede, a to včetně vyvolání pocitu znepokojení. Jediné, co musím uznat, je rozuzlení, které sice není naprosto nepředvídatelné, nicméně vidím zde snahu o nějakou lepší pointu, čehož si cením, protože podobných zápletek je v současných hororových (béčkových) filmech celkem málo. Škoda tedy, že celek drhne a ztrácí na zajímavosti kvůli lacinému "strašení". Na druhou stranu, hororového fanouška v dnešní době pořádně nevyděsí už ani Texaský masakr. 40%

Follow Me (2020)

Přiznám se, že jsem naprosto netypický divák. Rozuzlení mě napadlo, a tudíž nepřekvapilo, na druhou stranu jsem jej vlastně moc neočekával. Proč? Protože jsem v tom od začátku viděl jen obyčejný béčkový horor (čemuž nasvědčuje i poměrně neznámé obsazení), který sází na atmosféru a krev, přičemž nějakou lepší pointu od podobných děl obvykle nedostanete (až na výjimky). V tomto ohledu tvůrci překonali očekávání. Pouze rozjezd měl být mnohem kratší, jelikož pro následující dění není tolik podstatný. Ve finále jsem mile potěšen. 75%

Boratův navázaný telefilm (2020)

Prvních 40 minut jede Cohen v duchu prvního dílu, tedy jeden krásný hlod za druhým. Posléze se však děj soustředí spíše na jeho dceru a její "sebepoznávání", což je ve výsledku spíše dramatičtější, ale vtipné jen okrajově (pokud se nevyžíváte ve vulgárním humoru, který sice nepostrádal ani předchůdce, ovšem tam to na mě zkrátka působilo nenuceně a nápaditěji). Zábava se tak pro mě téměř vytratila, přičemž opravdu pobaven jsem byl až k samotnému konci. Inu, Sacha začal dobře, ale holt nevydržel po celou dobu. 40%

Vlak do Busanu 2 (2020)

Nedá se říci, že by mě film zklamal, ale spíše nemile překvapil. První díl byl určitě napínavější. Volné pokračování se pro změnu nese v duchu velkolepější a častější akce, tempo je tedy o několik úrovní výše. Hlavní postavy sympatické, ale čekal jsem, že se objeví i někdo z "jedničky" coby hezká vzpomínka pro diváky. Co je tedy špatně? Minule byla prioritou nákaza a její maximální využití snad v každé scéně. Zde jsou zombie pouze takové vedlejší nástroje, které si zařádí nejvýživněji v prvních 30 a následně v posledních 15 minutách. Zbytek tvoří převážně obyčejné přestřelky mezi lidmi, které sice jsou místy efektní, nicméně, mohou být v kdejakém jiném akčním snímku. Pokud někdy přijde jiné pokračování, požádal bych více se soustředit na zombie tématiku. 70%.

Fantasy Island (2020)

Film rozhodně má řadu chyb a nedomyšlený děj, ale který hollywoodský snímek nemá, že? Zde příběh nefunguje zcela, ale to neznamená, že vůbec. Zdá se mi však, že zdejší kritičtí uživatelé místy přehánějí, protože leckterá vysvětlení skutečně vyřknuta byla. Navíc, finální zvrat rozhodně není na takové béčko k zahození. Horor je špatné označení, nicméně thriller, a to s velmi mírnými prvky komedie, je mnohem přesnější. Nejlépe brát vše s komickým nadhledem (což se v tomto případě celkem nabízí), asi jako většinu americké produkce. 60%

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Řekněme si to hned na začátku a narovinu, je to totální p**ovina. Možná i s velkým P. Ovšem Margot Robbie si svou úlohu plně vychutnává, přičemž tentokrát je film téměř stoprocentně věnován jí. Tak rozkošně trhlou postavu aby člověk pohledal. Pochvala i Ewanu McGregorovi za ztělesnění sadistického a psychopatického padoucha, který je o kapku propracovanější než komiksoví neřádi ve filmech obvykle bývají (jelikož většina z nich slouží spíše jako překážka pro kladného hrdinu). Kdo je naopak naprosto upozaděn a nevyužit, je Mary Elizabeth Winstead v roli Huntress, která má nejméně prostoru ze všech stěžejních dam. Ne, že by se jednalo o nějak hodně zajímavou postavu, ale její představitelka patří k nejzvučnějším jménům v celém obsazení, tudíž jí je velká škoda. V první hodině se prakticky jen mihne a dostatek scén získává až v samotném finále. Vlastně je na tom podobně jako Joker v Suicide Squad, s tím rozdílem, že Jared Leto měl alespoň šanci trochu zazářit, ona nikoliv. Vše ostatní: akční zábavná jízda. 80%

Brahms: Chlapec 2 (2020)

Hororové všežravce toto nemá šanci příliš zaujmout. Já se kupodivu nenudil (napětí místy trochu fungovalo), leč přesto dávám záměrně pouze dvě hvězdy, protože rozuzlení poměrně nešťastně podkopává konec předchozího dílu, kterému nechyběl element překvapení a jisté tvůrčí originality. Takové pokračování si mohli raději odpustit, nejvíce totiž ublížili sami sobě. 40%