Metallica: Through the Never (2013)

Ako fanúšik som sa tešil a bol som milo prekvapený. Zvuk super - pohmkaval som ešte cestou z kina, koncert ešte lepší a šou nemala chybu. Vedlajší príbeh možno zbytočný ale príjemne dopĺňal celkovú atmosféru. Kto nieje fanúšik Metallicy alebo aspoň dobrej hudby, nech nechodí. To je ako ísť na Hanah Montana len preto že je v kine a aby som mohol potom napísať aká je to blbosť. Takže Metallica: Through the Never - 5 hviezd

Vegas, Baby! (2011)

Nemam rad ked to robia, preco nieje obsadenie take ako ma byt. Bez Nathana uz 3 seria nebola taka ako predosle. Precoooo? Takisto ako ked Jeff uz nehral v Coupling a len ho nahradili tym divny typkom alebo ked Alice uz nehrala v Lutherovi. To je vzdy taka skoda. Nathan je proste typek a flegmatik najhrubsieho zrna. Ak bude Misfits pokracovat aj 4 seriou dufam ze Nathan sa vrati. Ale myslim ze mozno by bolo lepsie keby uz Misfits ostal tak ako je a dalej netocili uz radsej nic aby ich nahodou este viac nepokazili. Tento mimidiel je super, kludne by mohli este naky dat. Trebars taky Nathan v base musi husty namet.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Kym som nevidel tak som myslel ze to bude len dalsi chaby pokus o heroes. Ale opak je pravdou. Heroes sa mozy schovat a hanbit. Misfits su brutalne dobry a tak neamericky az mam z toho zimomriavky, ziadne tazke moralne komplexy ( v style: "No tak sme ich zabili no a co" a to vsetko z uzasnym prizvukum) Je pravda ze Briti si moc servitky pred seba nedavaju (kto videl The Fades vie o com hovorim) a hned ako som videl prvy diel tak som vedel ze musim vidiet vsetky 3 serie. (Dufam ze budu aj dalsie). Vo Vb tusim nemaju problem zabit hociktoreho hlavneho hrdinu a niektorych aj viackrat (Chudak Nathan). To ma ovsem nahnevalo kam zmizol Nathan po 2 serii. Jeho radoby odchodom do Vegas dost utrpela cela 3 seria. Misfits bez Nathana je ako Top Gear bez Aut a Jeremyho. Ja davam 5 hviezd aj ked za toho Nathana by si zasluzili jednu dole.

Iron Man 2 (2010)

Je vzdy prijemne zistit ze sa da spravit obstojne pokracovanie vyborneho filmu. Nepacil sa mi az tak ako jednotka ale napriek tomu prekvapil. Troska suche ale inak nemam ziadnu vytku mozno len nahla vymena za Dona Cheadla. Ja tieto vymeny hercov moc nemusim ale tak co uz narobim. 4 hviezdy

Iron Man (2008)

Neskutocne prekvapenie aj ked ma film dost drobnych chybiciek nemam odvahu mu dat menej ako 5 hviezd. Zhltol som ho na 1krat. SUper pribeh, efekty, suboje a excelentne postavy ktore asi zavazili najviac.

Thor (2011)

Thora mam velmi rad ako komiks tak som cakal co z toho vznikne. Vyprava super Asghard proste krasa a aj to mestecko v amerike z ktoreho cuhalo ze ho vyrobili cele kulisari tiez uslo, pribeh prekvapivo obstojny. Troska ma zarazilo ako ten strazca poslany na zem pripominal ochrancu / nicitela ktoreho si Klaatu v The Day the Earth Stood Still so sebou vzal na zem ale budis no tak mensia kreativnejsia kriza v animatorskom studiu. Hlavny hrdina troska nesympaticky ale neviem preco nieco mi na nom strasne vadilo. Hodnotenie 4 Hviezdy P.S. tesime sa na Avengers

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Mam rad Edwarda, mam rad Liv, mam rad Hulka a mam rad taketo komiksove pokusy ked sa vydaria a niektore aj nevydarene (Judge Dredd ;- )). Kazdopadne tomu nieco malo chybalo bolo to dobre ale ako ked si kupite krasny namakany sportak ale ma dieslovy motor. Je to super ale nieje to ono. Cely film strasne rychlo ubehol, ubehol mi az tak rychlo ze som si ho nestihol uzit. Troska viac pribehu by to chcelo mozno komplikovanejsiu zapletku. Ale aj tak doteraz najlepsi sfilmovany Hulk. Uvidime aky bude v Avengers. Aj ked ma nas*rali ze tam uz Edward hrat nebude. Napriek vsetkemu 4 *.

13 (2008) (TV film)

Slaby pokus uchytit sa uspechu rovnomennej hry XIII. Svojej doby velmi zaujimava, napinava a hlavne putava hra ktora ma co ponuknut aj dnes. Co sa uz ani o jednom v tomto filme povedat neda. Keby aspon ponechali original pribeh z hry tak som zhovievavejsi ale toto nebolo dokopy o nicom. Zda sa to len mne alebo v poslednom case filmy kde hra Stephen Dorff (Blade I, Felon a Deuces Wild boli super astatne co som videl nestoje ani za zmienku) alebo Val Kilmer ktoreho slava uz upada ale sem tam este nejake to svetielko nadeje zasvieti (Salton Sea, Deja Vu, Kiss Kiss Bang Bang a tiez uz spominany Felon). Vacsinou ide uz Val dole vodou bud by mal vymenit agenta alebo nad sebou porozmyslat a zhodit aj nake to kilecko mozno to pomoze (je to smutne ale je to tak). V skratke film nudny zdlhavy a u nas dvojdielny co uz ma dorazilo takze davam hviezdu.

Super 8 (2011)

Podla mna tomu filmu niečo chybalo, nieco co by ma donutilo stale sa nepozerat kolko je hodin. Napad fajn, kamera fajn, efekty vyborne a silny vplyv Spielberga - moze byt. Ale nejak tomu chybala ta spravna atmosfera. Mne to prislo ako radovy film s produkcie Disney s pekne velkym rozpoctom ale prava podstata filmu niekam usla. Klasika: mimozemstan z ktoreho vidiet az ku koncu len utrzky, tajny vladny agenti a vojsko ktory sa to pokusaju ututlat a partia deciek ktora im to prekazi a ufonovi pomoze ziskat lod a odist. Staci na jedno pozretie ale viac sa ktomuto filmu vracat nieje dovod. Scifi mam rad ale toto ma nudilo.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Výborné herecké obsadenie, osobitný humor, skvelý príbeh a neustále vo vzduchu visiaca otázka : Či to tvorcovia myslia vážne alebo si z nás robia prdel ? Myslím že z tohto filmu si naozaj každý vezme čo chce. Mňa upútal tak, že som si ho pozrel radšej hneď 2-krát. A výsledok : vzhľadom k tomu že som sa stále bavil a ani raz som sa nepozrel na hodinky ani nič podobné a celkový dojem bol zaklincovaný tou poslednou scénou ako utekal Ewan McGregor oproti stene! Čo ma dostalo. Tak dávam 5 hviezd ako vyšitých.