Stranger Things (2016) (seriál)

Fajn seriál, hlavně výborná první série, druhá už je výrazně slabší, třetí zase výrazně slabší než druhá, bohužel. 80 %

Real Time with Bill Maher (2003) (pořad)

"Správňák" Bill Maher, kterej si vždycky zve jen lidi, co s nim souhlasej a pomlouvá "tupý konzervativce" :DDD Další z řady nudnejch necharismatickejch late-nite moderátorů, John Oliver z Lidlu

To neznáte Hadimršku (1931)

Burian coby Hadimrška je naprosto úžasný. Tuhle kazetu jsem si v pěti-šesti pouštěl, a vždy jsem se nasmál. Humor: 10/10 | Ideologie: 0/10....dokonalá komedie. 85%

Okno do dvora (1954)

Velmi nudné, nestrašidelné, a už vůbec ne překvapující. Popularita snímku, kde Stewart hodinu a tři čtvrtě čumí z okna, a Hitchcock vše co se mělo stát během filmu, ale stalo se to najednou a ke konci, je pro mne záhadou. 60%

Hej-rup! (1934)

Jedna z mých nejoblíbenějším československých komedií, s takovými ultra-talenty jako Werich a Voskovec. Moje nejoblíbenější scéna je samozřejmě ta s hodinkami. Jednu hvězdu dolů, protože se člověk musí snažit ignorovat levičáckou zrůdnou ideologii, a musí vypnout. 80%

Obušku, z pytle ven! (1955)

Ideologie po málu a hlas Františka Smolíka, co víc si přát. 82%

Nebe a země (1993)

Velmi drsný film, avšak je natočen s citem. Je vidět, že se Stone snažil udělat film co nejvíce realistický, a žádnou scénu nenatáčel ve studiu (ani tu počáíteční, kde Le Ly znásilní známí a hodí jí v strhaných šatech do bahna....). Pokud si správně pamatuji, tak se jedná o první film od O. Stonea, a jedná se o jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. Autentičnost je velmi, velmi, velmi vysoká, stejně jako herecký TALENT Tommy Lee Jonese, s velkým T,A,L,E,N,T. Určitě si od Stone něco už musím pustit. U konce jsem brečel jako želva. 100%

Hon (2012)

Hon pro mne není filmem, je pro mne poselstvím. Poselstvím, jenž hlásá, že jedna věta může člověku zničit život. Poselstvím, jenž hlásá, že společnost se nezmění. Poselstvím, jenž hlásá, že média mohou odrovnat člověka. Poselstvím, jenž ukazuje zvrhlost některých lidí. A poselstvím, jenž hlásá, že člověk je němenný. Úchvatně, nervy-drásající natočený snímek, s hned několika poselstvími. Výkon Madse Mikkelsena, ale i malé Anniky Wedderkopp a jejího "otce" Thomase Bo Larsena. Filmová hudba podtrhuje tento mocný zážitek ze skvělého filmu, který si musím pustit ještě několikrát. Velmi dojemný film 100% Rok 2017 prokázal pravdivost filmu (Spacey, Weinstein, Hoffman,...).

X-Men: První třída (2011)

X-meni (alespoň první tři-čtyři díly) mě moc nebavili. Ale tohle, tohle je umění. Hypercharismatický Fassbender (kterého mám snad raději než Profesora X), a padouch Schmitd - Bacon (nevím jak se píše to správné jméno). Po obsahové ani po vizuální stránce není co vytknout. A cameo Wolverina celkem potěšilo. Já se velmi bavil, První třídě dávám plný počet a i plné percentuální hodnocení.