Horalka (1988) (TV film)

Snímek, který za svým "jmenovcem" z roku 1960 příliš nezaostává a fanoušky Sophie Lorenové a čtenáře A. Moravii jenom potěší.

Mrtvá hlídka (2002)

Pod Anthonyho hodnocení bych se klidně podepsal, ale mne ta skoro dokonalá "zákopová" atmosféra a běsnění pološílených vojáků zaujalo natolik že nemohu dát míň než 4*.

Apokalypsa (1979)

NEJlepší válečný film, NEJlepší film o válce ve Vietnamu, NEJlepší film F.F. Coppoly, NEJlepší film na motivy J. Conrada, NEJlepší film M. Sheena............

Muž z Mallorky (1984)

Film svou sirovou, chmurnou atmosférou zasněženého Stockholmu a společenskou kritičností připomíná romány Wahlöa a Sjöwallové. (V čs. distribuci pod názvem "Muž z Mallorky").

Dadah znamená smrt (1988) (TV film)

Snímek, který asi každého přiměje zamyslet se nad zločinem a přiměřeností případného trestu. Je otázkou zda právě takto drakonické rozsudky za pašování jsou nejvhodnějším způsobem boje proti drogám, o vlivu na pověst jihovýchodní Asie nemluvě. V každém případě jde o velice působivý příběh, na který člověk stěží zapomene.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Když nic jiného, jde pokud vím o jediný film který zpracovává epizodu 2. sv. války, kdy se v roce 1943 dostaly do křížku italské a německé jednotky na Kefalonii a okolních ostrovech a Italové skončili přesně tak, jak to snímek ukazuje. Co se týče knižní předlohy - film se s ní nedá srovnat a to je "Mandolina" ve srovnání s ostatní Berniéresovou tvorbou celkem "všedním" příběhem. Hrozím se toho, co by vzniklo třeba po zfilmování jeho jihoamerické trilogie.

Hoffa (1992)

Propojení amerických odborů s organizovaným zločinem je známá věc, mnohokrát už ve filmu zpracovaná (viz "V přístavu"), ale Hoffa, to byla extratřída. Tenhle snímek možná trošku fantazíruje a domýšlí "co by, kdyby", ale to nic nemění na jeho kvalitách. Zejména Jack Nicholson a Danny DeVito hrají bravurně.

Emmanuelle (1974)

Ve své době na první erotický film který k nám zavítal po pádu totality stáli diváci před kinem fronty. Dnes je to už hodně úsměvná záležitost, ale z nostalgie za 3*.