• Krátkometrážní

Krvavý zločin (2002) (TV film)

Tak nějak nevim co k tomuhle filmu říct. Nuda od začátku do konce. Bez nápadu, zvratu, akce, myšlenky, lepšího scénáře.

Blade: Trinity (2004) odpad!

Bože, proč si tohle dopustil. Mojí oblíbenou jedničku a celkem akčně solidní dvojku si pohřbil naprosto příšerným třetím dílem, který postrádá všechno. Dracula? wtf? To Goyer myslel vážně? Snipesovi to v ryze černé slušelo víc než v červené kombinaci. Nehledě na to, že ten film prakticky popírá předešlé. Odkdy může upíry mastit každej "týnejdř" s laserovým lukem (?) vytáhnutelným z pilníku na nehty?

Blade 2 (2002)

Celkem solidní pokračování jedničky, která se ani tak nesnažila o zkopírovaní staršího bratříčka. Našla si vlastní cestu, a jde jí celkem bez kotrmelců.

Blade (1998)

Film mého mládí. A ani dneska, po 22 letech, neztrácí téměř nic ze svých kvalit. Blade je brutální, krvavý, sarkastický a akční. Co víc si přát? Snad jen trochu lepšího záporáka, protože i když byl Dorff fajn herecky, tak jako záporák nesahá jeho postava Wesleymu ani po kotníky.

Lovci pokladů (2004)

Pokud vypneme mozek, budeme se s Benem náramně bavit. Nejde o žádnou filmovou událost, ale film funguje, celkem odsýpá, je samozřejmě blbý až na půdu, o tom žádná, ale jak říkám, na sobotní odpoledne k počítači ideální společník, u kterého se budete bavit i díky skvělým hláškám Justina Barthy.

Nekecej a pádluj! (2004)

Ani nevím, proč vlastně 4*. Prostě mě to bavilo od začátku do konce, přestože si to sám na dvd asi nikdy nepustím. Vždy, když to ale běží v tv, se na to rád podívám, resp. to poslouchám při dalších činnostech.

Kontakt (1997)

Když jsem byl menší, pořád jsem si myslel že McConaughey je jeden z těch hodných E.T.ků. Jeden ze 3 Zemeckisových nejlepších filmů, které natočil za sebou. Mam rád filmy, po jejíchž konci chci vědět co bylo potom, co skončily titulky. Celý snímek padá a stoupá s výkonem Foster, která naštěstí exceluje.

8 MM (1999)

Cage je asi nejhůře předvídatelný herec v USA. Jak může někdo, kdo likviduje mariňáky zelenými jedovatými kuličkami jít třeba do Ghost Ridera? Nechápu. 8 MM je naštěstí skoro to nejlepší v jeho filmografii. Peter Stormare je výborný záporák a potkat ho venku na dětském hřišti uprostřed dne, uteču s jekotem 6 leté dívky.

Avatar (2009)

Avatar všechno zbořil. Cameron nás nechal čekat neuvěřitelných 12 let a jedno se mu upřít nedá. Posunul hranice zase o pěkný kus dopředu. Před Avatarem tu nic takového nebylo a ani dnes, v roce 2018 se nedá říct, že by některý film po technické stránce byl propracovanější. Můžeme mít námitky na "průhledném" ději bez špetky překvapení, jenže Cameron mě prostě uzemní emocemi a neskutečnou válečnou vřavou, která dosud nebyla překonána. Poslední hodina (!) je hlasitá, přehledná a epická bitva. Ve spojení s revolučním 3D byl Avatar pro mě jeden z nejsilnějších kinozážitků v životě.

60 sekund (2000)

Slabý scénář, příšerná Jolie a přesto 5*? Ani nevím proč. Je pravda, že nejméně 3* jsou za hezká auta a 1* za hezká červená auta, ale....prostě mě zlinčujte. Je to sympatický a líbí se mi to. Na třetí shlédnutí ale celkem hodně nudí....nějak jsem se do toho zamotal :D