Duna: Část druhá (2024)

Toto prekonalo všetky očákavania, ide o (bez najmenších pochýb) událosť desaťročia v kinematografii. Masterpiece, ktorý povie: SILENCE a vy sa zaboríte tak hlboko do kresla, že vás musia vyberať po projekcii žeriavom.

Electra (2023)

Určite najlepší film roku 2023, celoplanetárne! :O

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Viem, že Scorsese neznáša marvelovky a superhrdinské výplachy, pretože všetky ako by ich jedna mater mala, ale "toto je cinema"! Opäť posunúť hranice po ták dobrej jednotke, to je masterpiece.

Zelený had (2021)

Neskutočná akcia! Choreografia, akčné scény, kamera, všetko na najvyššom možnom leveli animácie. Vynikajúce pokračovanie White snake 1.

Avatar: The Way of Water (2022)

Prečo sa robia filmy? Práve pre toto. Dokonalý zážitok vo všetkých smeroch. Cameron prepisuje ako vždy históriu kinematografie.

Nová generace (2018)

takúto úžasnú vec urobili za pár šupov (asi 8mil. €) a predali za balík (30mil. €) Netflixu. A ten urobil dobrý obchod, lebo je to úžasný mix všetkých dobrých sci-fi animákov, ktorý ma neskutočne bavil. Od hudby, cez technologie a myšlienku, až po nádherný pubertálny charakter Mai. Velmi dobré a nečakané, že i mimo disney a pixar vznikajú za nízke rozpočty porovnatelné produkcie!

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

cistokrvná fantazia v neuveritelne zaujimavom vizualnom style, ktory si vraj sony patentovalo, takze ho neuvidime len tak v niecom, ale dufam, ze v dalsich vynimocnych filmoch, ako je prave tento. Som ohureny, ocareny, onemely. Podla mna nie len jeden za najlepsich animakov, ale filmov vobec! Tesim sa na cokolvek takto unikatne a vizionarske, co pride dalsie. A netrpezlivostou si okusujem nechty :)

Parralel (2018)

Tak toto som od slovenskeho filmu ani vo sne neocakaval! Obrovske prekvapenie. Ked sa zacinal film, bol som mierne v rozpakoch, dlhe scenerie, zivot cloveka ukazovany v stereotypnej slucke a aj ked velmi zaujimave a pekne dialogy, na moj vkus pomaly nabeh. Potom sa vsetko zacne lamat, je tu dychberuca akcia (na to,ked si budete hovorit,ze stále pozerate na dielo jedineho animatora) a vela twistov a pribehovych zvratov,ktore sa na konci pripoja do emocnej burky. Velmi zriedka sa podari v nasej krajine nieco, nad cim budem este dlho premyslat. Nezvyknem komentovat filmy,ale toto je vynimocny film,ktory si ziada vynimocne uznanie a aj ked ma vela nedokonalosti,neda mi to inak,5 hviezd (80%) a nabuduce vatsi rozpocet na este lepsie dielo