• Krátkometrážní

Ratatouille (2007)

Velmi zajímavě provedeno, vcelkou mě ohromil konec, ale celý film je zajímavý a vtipný. Lahůdka

Disturbia (2007)

Začíná vcelku pozvolně, jako obyčejný teenagerovký letní hit, ale ten konec mě doopravdy dostal, trochu se to zrychlilo a stalo se to příjemnou podívanou.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Má m rád tvorbu tohoto černého režiséra. Atmosféra jednoho horkého léta, ve kterém řádil Samův syn (jeden sériovej vrah), jenže tahle pointa je odsunuta na vedlejší kolej a řeší se tu problémy v Bronxu, kde jsou všichni pěkně vystrašeni z vrahouna, o kterém jsem se zmínil dříve. Brodyho punkáč Richie je dosti dobrej a senzačně zahranej a jeho kámoš disco Stu alias Vinny (John Leguizamo) je tak nějak zapálenej do diska, které letělo. Atmosféra během filmu a hlavně závěr je senzační.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Ani jsem od filmu tolik neočekával. Povedlo se jim to, je tam dost vtipných míst. Sice se zaměřili především na rodinu Simpsonů, ale taky se to tak jmenuje. A díky tomu, že vše museli napasovat určité délky, tak je jasné, že vedlejší postavy nemohli dostak tolik prostoru.

Casino Royale (2006)

V tomto povedeném kousku, kdy se v podstatě začíná od znovu a není zde moc vychytávek a je spíše zaměřen na starou dobrou filmařinu bez zbytečných počítačových efektů. To je to co Bond potřeboval, refresh. Zde podruhé po Dr. No bez Q. Jediné u čeho jsem byl trochu rozpačitý u prvního zhlédnutí v kině byla ta až moc protahovaná scéna romantického zamilování, ale konec to náležitě vylepšil, takže u dalších projekcí už mi to skoro vůbec nevadilo.

Demolition Man (1993)

Perfektní akční komedie. Nesmí se u ní přemýšlet stejně jako u ostatních takovéhoto typu, ale navíc jsou zde legendární hlášky, které se nezapomínají. - "No ne. Jsou všechny transfery tekutin takové jako tohle?" - "Lepší!" - "Lepší? Tak fajn!"

Štamgast (1987)

Miluju Charlese Bukowskiho alias Henryho Chinaskiho. Mickey Rourke ho ztvárnil přesně tak jak si ho představuju. Vždy když na ten film koukám, mám chuť žít stejným životem, jenže u nás to takhle nefunguje jako v USA. Jinak je to hodně bombový.

Dr. House (2004) (seriál)

Už při prvním díle jsem si Grega oblíbil a čím jsem viděl víc, tím jsem ho měl raději. No a když ve čtvrté serii přibral třináctku, tak to už jsem ho zbožňoval.

Maverick (1994)

Zbožňuji Jodie Foster v tomto filmu. Velmi vtipná westernová komedie o pokru, což zatroleně dobrá kombinace. Indiáni co se nechaj "zastřelit", aby vytáhli prachy z ruského barona, super. Plus k tomu ještě v této roli velmi zábavný Mel Gibson.

Kill Bill 2 (2004)

Naprosto odlišný film od vol. 1, spíše klasický tarantinovský, různé rozmluvy a geniální výcvik u Pai Meie: "From here you can get an excellent view of my foot." Samozřejmě je zde také plno odkazů, no přece jak jinak.