• Krátkometrážní

Specialisté (1985)

Pohodový - to je to slovo, které vystihuje film. Ať se utíká po horách, přebývá u opuštěné mladé vdovy, krade nebo něco dalšího, tak z toho čiší uvolněná atmosféra a klukovskost. Vše tak jak má být u klasického filmu s dobrým koncem.

Muž z Hongkongu (1965)

Velmi zábavné a občas třeskutě vtipné. Hlavně jsem to viděl s původním dabingem (Brabec, Kopecký), který je úžasný a dává tomu své. Sluha ne výborný a pohůnci z pojišťovny jakbysmet. Originální nápad a báječná Ursula Andress a samozřejmě Belmondo, le magnifique.

Nadržená princezna (2002)

Jsem z toho trochu rozpolcen, ale i přes to je to u porna trochu nadprůměr. První věcí je, že mrdací scény jsou průměrné a neoriginální, ať už provedením nebo místem. Další věcí je výborná prostřední část, kde se objeví chlápek s kouzelnou mocí a oblečený jako černošský pasák ze 70. let, vše je nastíněno jako z nějakého sitcomu s umělým smíchem a ty hlášky mi přišli i docela vtipné. A potom zase přijde nuda jako byla na začátku, jediné co z toho vytrhuje jsou zcizovací efekty v podobě promlouvání do kamery a komentování hudby. Takže kolem a kolem je to velice zdařilé.

Letadla, vlaky, automobily (1987)

Velice zábavné cestování s těmito dvěma muži. Stávají se jim různé nepříjemnosti a John Candy se na to snaží nahlédnout z té lepší stránky, Steva Martina to totálně vytáčí. Ústřední dvojka je senzační a skvěle k sobě pásne.

Nevinná (2008)

Velice silný film, a to hlavně díky hercům hlavních rolí. Bezvýchodnost situace je zde patrná a úplně z filmu čiší. Jediné řešení je nasnadě a učitel literatury se ji chopil velice zdárně, je vidět co dokáže láska a oddanost k ženě a synovi. Je to sice film, ale velice podařený.

Holčičky (1999)

Průměrné porno s žádným větším přínosem a děj je také dost průměrný, klasický pornový. Ani dabing není nějak přehnaně vtipný. Jen jedna hláška, kterou pronese Kelly potom, co obtáhne 4 kluky během jednoho dne. "Nechci, aby si o mě říkali, že jsem kurva."

Občanský průkaz (2010)

Neočekával jsem od tohoto filmu nějaké zázraky a přehršle nadšení. Dostalo se mi od něho trochu víc než jsem očekával, ale ne tolik, abych pobíhal nahý po náměstí a všem na potkání vyprávěl jaký je to senzační film. Byl to příjemný náhled do té doby mého otce, který je jen o 4 roky starší než hlavní představitelé (myslím postavy, ne herci) a který mi o této době tolik vyprávěl. Velice silný vtip byl ovšem ten s tím majorem, který byl negramotný. Klučinové byli celkem dobří a ostatní herci velice znamenití. Jediné co mi velice vadilo, bylo to občas zbytečné načrtnutí nějaké věci či linky, která nebyla vůbec dotažená a vyzněla na prázdno (např. pan Fikota, Petrova přítelkyně a další).

Na doraz (2010)

První půle je taková rozehřívací a celkem málo zajímavá i vtipná. Dokonce mi i něco přišlo dost mimo (scéna s útokem veterána). Ale pak se to dostane na správnou kolej a já se nepřestal smát. To byla naprosto ujetá, výborná a neskutečně vtipná jízda, která neztrácela ani v těch trochu vážnějších pasážích.Prostě a jednoduše Galifianakis a Downey jsou senzační tahouni celého filmu. Potěšila i spousta známých herců ve vedlejších roličkách. Dad... You were like a father to me.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Řekne mi někdo proč se to tak zvrhlo, když má první série jen 6 dílů. Pilot byl naprosto úžasný, atmosféra neuvěřitelně napjatá a držela hladinu, druhý díl taky velice silný, ale pak se to změnilo na neuvěřitelnou nudu s povrchními dialogy a a ani trošinku lepší, ale ne o moc, poslední díl tomu nijak nepřidal. Jsem tedy zvědavý jak si komplet nový tým poradí s další sezónou.

Město (2010)

Žánrovka jak vyšitá, čistě a precizně natočeno se spoustou klišé, které mi překvapivě nevadili. Herecké výkony super a akční sekvence jakbysmet. Celkově je to velice nadprůměrné, ale k pěti hvězdám mi tam trochu chybí. Velice oceňuji udržení potřebné atmosféry po celou dobu.