• Krátkometrážní

Město (2010)

Žánrovka jak vyšitá, čistě a precizně natočeno se spoustou klišé, které mi překvapivě nevadili. Herecké výkony super a akční sekvence jakbysmet. Celkově je to velice nadprůměrné, ale k pěti hvězdám mi tam trochu chybí. Velice oceňuji udržení potřebné atmosféry po celou dobu.

Panna nebo orel (2010)

Jednoduchá klasika s běžným očekávatelným dějem. Emma Stone je kočička, to se musí nechat. Jedinou vtipnou věcí na celém filmu byli naprosto úžasní rodiče. Další pozitivum bylo, že jsem se dozvěděl o dvou filmech z 80. let, které jsem neviděl a asi se na ně podívám.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Některé scény jsou opravdu velice ztřeštěně komické a je tu spousta dobrých hlášek, hlavně od Vladimíra Menšíka, ale celkově nevím co si mám o tom myslet. Protože u toho procesu jsem si nějak vzpomněl na Postavu k podpírání, která je založena na kafkovském tématu. Celé to bylo takové bizarní, ale mě se to líbilo a to také díky Olze Schoberové.

Ďábel (2010)

Určitě jsem se u toho moc nebál, ale spíše jsem byl napjatý a očekával kdo tedy ten ďábel bude. Určitě je to velice zajímavý nápad, který je i docela smysluplně využit. je zde jen několik málo nelogičností, a když nad tím člověk nebude moc uvažovat, tak si to i docela užije.

Gangsteři (2010)

Celý film se pohybuje v rámci žánru na velice dobré úrovni, není to sice nic převratného, ale přestřelky a honičky stojí opravdu za to. Ale kompletně celé se to v mých očích pohnojilo závěrem, to si autoři myslí, že je divák stupidní nebo co? Proč? Osmdesát procent film ze začátku jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale přišlo dost pozoruhodných nesmyslů, které jsem nedokázal skousnout. P.S. Díky přestřelce za zvuku hudby jsem si dokonale vzpomněl na Johna Woo.

Záměna (2010)

Jednoduchá zápletka s idiot plotem, který ale není tak totálně v prdeli jako v některých jiných filmech. Takže si u toho člověk perfektně odpočine. Jason Bateman dokáže film utáhnout a to je dobře, jinak by to byla pořádná porce nepodstatného filmového materiálu. P.S. Klučina je také dost sympatický.

Saw 3D (2010)

Na to, že to měl být vrchol série je to dost slabé, nemá to tak vypiplaný scénář jako předchozí díl a postavy jsou i dost nezajímavé, i když Flanery byl celkem v pohodě. Ale už to bylo až moc velké vaření z vody (pokud se tedy nepřikláníte k názoru, že to jsou všechny díly po prvním). Moc rychlý a nesmyslný konečný zvrat, který očekáváte už od prvního okamžiku, kdy se najednou znovu na plátně objevil Cary Elwes. Rozhodně jeden z nejhorších dílů. Mezi 2 a 3 hvězdami s příklonem nahoru.

Vybíjená (2004)

Tohle je komedie jak má být, plná neskutečných hlášek a výborných a dobře zpracovaných vtipů. Camea Lance Armstronga, Chucka Norrise a Davida Hasselhoffa jsou brilantní a k popukání. Ale hlavně jsem se dokonale bavil u hlášek komentátorů: - "Normální chlapi nemají dostatek hráčů, a proto kontumačně prohráli." - "To je odvážná strategie, uvidíme jestli se jim vyplatí."

Status: Nežádoucí (2007) (seriál)

Tenhle seriál se mi tak zažral pod kůži, že když jsem párkrát nalil, tak jsem si myslel, že jsem špion a aplikoval jsem některé metody na přítomné osazenstvo baru. Později z toho vznikli komické historky, ale v tu chvíli, když jsem vyprovokoval několik lidí ke rvačce, které jsem pak nějak zázrakem unikl, to moc vtipné nebylo, alespoň pro mé parťáky, kteří nepochopili, že mají být taktickou podporou a nechali mě v tom. No nic, zpět k seriálu. Sarkastické vyprávění a komentování situací, které je dost užitečné pokud se chcete dozvědět proč se v některých filmech o špionech, ale i jiných, dělá to a to. Chvilku trvalo než jsem si zvykl na hlavní postavy, ale jak se stalo tak jsem se od nich nemohl odtrhnout. Určitě tenhle seriál doporučuju už jenom kvůli Bruci Campbellovi nebo kvůli velké spotřebě jogurtu. UPDATE: Takže po finále stále tleskám, i když to začalo časem trochu upadat, tak po bylo uzavřeno celkem uspokojivě a naprosto podle mého gusta. Jsem spokojen a mohu si v klidu dojíst svůj borůvkový jogurt.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Nečekal jsem od toho takovou pecku a jestli má být druhá část vrcholem, tak nevím kam až to bude gradovat. Děkuji moc Yatesovi, že se chopil tohoto díla a utvořil z něho něco nečekaného. když si to tak vezmu, tak se tam nic moc neděje, ale i přes to to jede a servíruje nám to přesně po potřebných dávkách a udržuje napětí. Radcliffe opět nezklamal svojí neumětelností, ale od posledně se to trochu zlepšilo, ostatní herci paráda.