• Krátkometrážní

Road Trip: Pivní pong (2009)

Velice slabé a i dost nudné. Čekal jsem víc beer pongu, ale toho bylo zatraceně málo na to, že se to tak jmenuje. Sice tam bylo dostatek koz, ale to je asi tak vše.

Holka z města (2009)

Když o tom tak přemýšlím, tak je jasné, že dějově to jede po kolejích značky Hollywood a nijak to nevybočuje, tzn. že přesně víte, co přijde plus několik málo vsuvek, které nečekáte (opravdu, ale minimum ne-li žádná). Bylo tam sice pár scén u kterých jsem se zasmál, ale totálně to pohřbili nějaké nelogičnosti a zkratky, které to strhávají lehce pod průměr.

Schůzka naslepo (1987)

Trochu mě zklamal závěr, který byl všední a nudný, kdyby film setrval v rozjetém tempu, kdy oba hlavní protagonisté předvádějí neskutečné psí kusy, tak bych rozhodně přitlačil s hodnocením.

Skleněné peklo (1974)

Pro mě nejlepší katastrofický film, co jsem viděl. Ať už to bylo obsazení v čele s McQueenem, Newmanem a Astairem (který si tu nominaci rozhodně zasloužil, ne-li oscara), skvěle vykreslené charaktery nebo celková atmosféra.

Příšerky s.r.o. (2001)

Kdo si nezamiluje Mika Wazowského s jeho kontaktní čočkou a malou Boo, tak nevím. Tenhle animák prokazuje velkou zručnost Pixaru a já je velice obdivuji.

Jak vycvičit draka (2010)

Velice povedený animáč, který není od Pixaru. Příběh výborný, draka jsem si zamiloval hned od začátku. A konec naprosto povedený. Vtipné to bylo velice.

Legenda o sovích strážcích (2010)

V českém znění: Matouš Ruml - Jim Sturgess (Soren), Lucie Pernetová - Emily Barclay (Gylfie), Michal Holán - David Wenham (Hrabík), Petr Neskusil - Ryan Kwanten (Klud), Karel Gult - Anthony LaPaglia (Šedozrak), Zdeněk Maryška - Hugo Weaving (Grimbl), Jana Altmannová - Miriam Margolyes (teta Plitivera), Dana Syslová - Helen Mirren (Nyra), Pavel Vondra - Angus Sampson (Jutt), Lumír Olšovský - Leigh Whannell (Jatt), Dagmar Čárová - Essie Davis (Marella), Pavel Šrom - Hugo Weaving (Noctus), Ladislav Županič - Sam Neill (Alomer), Anna Nemčoková - Adrienne DeFaria (Eglantinka), Aleš Procházka - Richard Roxburgh (Boron), Petra Jindrová - Deborra-Lee Furness (Baran), Dalimil Klapka - Bill Hunter (Ježura), Alena Procházková - Sacha Horler (Strix), Martin Zahálka - Geoffrey Rush (Krutoleb), Jitka Moučková - Abbie Cornish (Otulisa) +++ Graficky je to naprosto perfektní a precizní. Sovy jsou skutečně jak živé až je to někdy trošinku zarážející. Jen příběh je trošinku uspěchaný a jsou zde divné přeskoky. Další z problémů je, že neví na jaké publikum se zaměřit - pro dospělé je to moc lajdácké a pro děti je tam málo zábavy a když to tam je, tak se tam prolíná dost nevhodně a kazí to atmosféru.

Sociální síť (2010)

Nevím přesně čím si mě snímek tak získal, jestli to byla režie, herecké výkony, hudba nebo vše dohromady. Dýchlo to na mě až jsem se z toho zapotil. Při závěrečné scéně kdy refreshuje stránku jsem cítil ani přesně nevím co. Jesse Eisenberga mám rád už od Adventurelandu a takového trošku geeka, který ví co chce vystřihl naprosto senzačně. Od filmu o Facebooku jsem rozhodně nečekal takovou pecku.

Red (2010)

Celé je to takové výborně komiksově nasazené (např. vystupování z auta se střelbou), že nemohu jinak než za plný počet hvězd, i když mě trošinku ze začátku štvalo, že je to méně drastické než komiksová předloha, které je mimochodem výtečná, ale určitě je na filmové zpracování dost krátká, takže se ji scénáristé upravili velice vtipně a dobře. V předloze nejsou žádné další vedlejší postavy jako zde, je tam jen Frank Moses, nejlepší zabiják světa, a ředitel se zástupcem ředitele CIA, kteří se ho rozhodli odstranit a on místo toho odstraní je

Američan (2010)

Trošinku mě to připomnělo skvělé Hranice ovládání od Jamusche, ale tohle bylo trochu svižnější. Pozorovat tichou práci nájemného vraha je zajímavé i nikoliv, jelikož přípravy vyžadují nicnedělání, stálé obhlížení určitých míst a sledování perimetru. Atmosféra získaná režií byla hutná a napínavá. Vyústění jsem tak trochu čekal, ale i tak bylo pro mě celkem silné. Obsazení na jedničku spolu s hudbou i režií, ale i tak mi to na plný počet hvězd nestačilo.