• Krátkometrážní

TRON: Legacy 3D (2010)

Film je naprostou audiovizuální hříčkou, která mě úchvátila, ale příběhově trochu slabší, ale ne zase tolik, kolik jsem se někde dočetl. Z původního Trona si vzali nějaké věci a dost na ně odkazovali, což se mi zamlouvalo (například otevírání tlustých dveří nebo end of line) Hudební podkres byl velice dokonale pasující, jen jsem čekal daleko více kulervoucích okamžiků co se týče hudby versus obrazových efektů, ale i tak mě dvakrát naběhla husina. Hudba úžasná po celou dobu a to tomu filmu přidává stupínek navrch. Další věcí je, že režisér je architekt a některé architektonické prvky byly senzační (např. byteček starého Jeffa). Ale některá dlouhá kecání si mohli odpustit a trochu více akčnit.

Cizinec (2010)

Díky tomu, že jsem viděl originál, jsem znal to ten zvrat, který měl následovat, takže filmové překvapení se nekonalo, i když by se to možná dalo odhadnout. Jednou z výtek byla nechemičnost mezi ústředním duem. Film mi díky Deppovi přišel velice komediální, o mnoho víc než originál, který byl spíše krimithriller, toto se tam taky snažilo směřovat, ale vyšla z toho akční komedie v krásných exteriérech. Takže to rozhodně nepovažuji za nějaký špatný film, ale od originálu se vydal odlišnou cestou. Díky mé nedávné návštěvě Benátek, jsem si užíval film o dost více.

Hledejte Anthonyho (2005)

Velice napínavý a chytrý snímek se znamenitým rozuzlením. Sophie velice milá a stále krásná, ale přitom si hraje na neuvěřitelnou nepřístupnou drsňačku, kterou jsem jí spolknul i s navijákem. Velmi svěží.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Tenhle seriál jsem si oblíbil hned první sérií, ale druhá série mě totálně dorazila a neskutečně očekávám další. (Jediné co nechápu byl díl 2x7, který mi přišel trochu až moc ujetý a občas dost nesmyslný - co ta těhotná holka apod.) Ale jinak neskutečně narvané hláškařským Nathanem (What's a gorilla doing in a gorilla costume?) a celkově jsou všechny charaktery neskutečně vyšperkované - ale Simon je také best. Jak dost lidí srovnává s Heroes, tak je to sice dost odlišné, ale dle mého tohle daleko překonává všechny série Heroes mimo první, která byla naprosto bombastická, ale pak se to vše posralo. Osobně bych to, ale spíše porovnával se 4400, které byli Misfits podobnější. Zde mi také vyhovuje britská forma 6 dílů na sérii. A ještě na závěr jedna hlášková salva: - Nathan: [hodí cihlu na Sallyno okno u auta] - Sally: What the hell are you doing? - Nathan: It's just pure mindless vandalism! - Sally: What is the matter with you? Are you mentally deficient? - Nathan: If I were mentally deficient, I would have missed. Check that out... bullseye!

Černá labuť (2010)

Balet a kulervoucí? Tomu jsem až do teď opravdu nevěřil. Je pravdou, že nejsem žádnej fanda baletu, ale toto Aronofského dílo mě totálně odzbrojilo - jak vypravěcké tempo a preciznost, tak i Natalie Portman a její rozervané nitro a nevybouřená sexualita. Ale hlavně jsem obdivoval Natalinu taneční průpravu a přípravy.

Nezastavitelný (2010)

Stále je to ten samý Tony Scott se svými filtry a rychlým střihem (jenže tentokrát mi nepřišel tak rychlý jako v předchozím snímku a zde to bylo velice přehledné) a to mě baví. Herci super, zápletka super (sice little bit of cliché, ale to mi vůbec nevadilo) a atmosféra super.

Sjezdař (1969)

Velice působivý snímek s né až tak typickým filmovým duchem sportovního filmu. Je zde velký rozpor filmového hrdiny, který je trochu stydlivý, ale zato velice egoistický sjezdař. Redford Dave ztvárnil senzačně se značným přehledem, totálně jsem mu tu postavu spolkl. Dalším plusem filmu je natáčení sjezdu přímo z lyží nebo vedle lyžaře, tyto momenty jsem si užíval neskutečně.

Tron (1982)

Velice povedená fantasy, která koketuje s IT světem, ale jen tak zběžně. Je úžasné co v té době dokázali, i když byla většina věcí dokreslována ručně. Povedená hudba Wendy Carlos, která mi k tomuto tématu náramně šmakovala. Bite se stal mým oblíbencem hned od začátku.

Archer (2009) (seriál)

Jedinečná sprostota a hlopost je to nejlepší co tenhle seriál potkalo, výborně se u toho bavím, takovéhle agenty si člověk asi nepředstavuje - věčně nahé, postřelené nebo s děvkou.