• Krátkometrážní

Smrtonosná past (1988)

Klasika nad klasiky. Suché hlášky hází John McClane na potkání. Výborně to graduje a stále to drží perfektní tempo. Co k tomu jiného dodat než: Yippie-kay-yay, motherfucker.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Podle mého názoru jednoznačně překonává jedničku. Jak dějem, tak hereckými výkony a jednoznačně efekty (je to o několik let novější a technologie se vyvíjí). Jednoznačně nejlepší (nebo jedno z nejlepších sci-fi). Brilantní scéna, kdy se T-800 učí usmívat. To mě vždy rozesměje.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Pro mě asi nejlepší díl trilogie. Plno nepřekonatelných hlášek, které v předchozích dílech neměli takovou sílu. Sean Connery je perfetní Henry Jones Senior. Film je nabytý od začátku do konce a nemá hluchá místa. "Náckové. Nesnáším tyhle týpky."

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Velmi zábnavný a rychle plynoucí snímek. Vtipné scény a legendární zastřelení arabského šermíře na náměstí v Egyptě, které zde ani původně nemělo být. Indy trousí hlášky, no prostě klasika.

Forrest Gump (1994)

K tomuhle filmu nejde moc říct, perfektní režie, Tom Hanks předvádí jediněčný herecký výkon. Vše je do sebe naprosto zapojeno a upoutá vás to naprosto, že to budete chtít vidět znova a znova. - "Počkejte, teď něco řekne." - "Jsem dost unavenej, tak jdu lidi domů."