Silent Night (2023)

Hm, jsem dostal přesně to, co jsem si přál pod stromeček.... vánoční akčňák ze staré školy s mým oblíbencem Kinnamanem ;-)

Já a robot (2013) (seriál)

V prostředních částech scénáristi trochu pokulhávají v logice, ale ústřední dvojice celý seriál skvěle drží. Poslední asi tři díly jsou skvělé a dodnes mě mrzí, že nevznikla druhá řada. Poté následoval Altered Carbon, který tenhle seriál trochu nahradil, ale stejně... přál bych si pokračování.

Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie (2023)

Nostalgická nota funguje, ale ta zápletka je průhledná, že ji vyřešíte hned - aspoň já uhodl způsob vraždy hned na mostě, a pak jen čekal, až to Monkovi dojde. Nevím, asi jsem býval cílovka kdysi, ale teď bych čekal o dost sofistikovanější vraždu k rozlousknutí.

Láska a smrt (2023) (seriál)

Hallelujah, hallelujah... skvěle zahraný "obyčejný" příběh. Kdo ho zná, tak si ho nejspíš neužije.

Zabiják (2023)

Táhne se to, udržuje to napětí, a je tam Fassbender... zaokrouhlím to nahoru na 5*. Z nějakého důvodu bych si přál nějaké netradiční pokračování.

Peníze těch tupců (2023)

Po celou dobu sledování máte vibe jako kdysi u Vlka z Wall Street. Komickou složku jsem v tom skoro neviděl, ale je to skvělé drama. Skvěle napsané. Skvěle zahrané.

Vetřelec: Covenant (2017)

Kdysi jsem filmu dal tak 3* a cítil zklamání. Ale po letech zpětně, když jsem to teď viděl, měním hodnocení a dávám plnou palbu. Kdysi jsem prostě čekal něco jiného, ale teď jsem zapomněl "proč" a pamatoval si jen, že nemám čekat Aliena. Ten film zraje a myslím, že hodně v hodnocení utrpěl právě kvůli očekávání, kterým jsme byli při uvedení filmu naočkováni.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Znám jen gameplaye předlohy a musím říct, že mě vždy uměla vyděsit. Tenhle film asi přinesl fan servise, je fajn zpracovaný, ale z nějakého důvodu mi tam chyběla jedna věc: VŮBEC JSEM SE NEBÁL! Sakra, jak je to možné? Ani lekačky na mě nefungovaly. Něco je s tím hororem moc špatně a nedokážu to pojmenovat. Možná jako dítě bych se bál, ale měl jsem za to, že to nemá být hororová pohádka pro děti... 2* za zpracování a scénář, ale není to asi horor pro mě. A to upozorním, že si nepotrpím na gore, abych se bál, spíš vítám opačný přístup, o jaký se i tady neúspěšně snažili.

Ahsoka (2023) (seriál)

Občas je to hloupé v tom, pro jak mladé publikum to má být taky určeno, ale když se přepnu o 30 let zpátky, tak je to opět to staré dobré Star Wars, které mám dodnes rád. Nemůžu jinak než dát 5*