Street Kings (2008)

K filmu jsem přicházel s domněnkou, že akorát shlédnu Training day, kde hlavní hrdinové jsou běloši. Když jsem od něj odcházel, měl jsem dojem, že Street Kings je Training day s dobrým scénářem, mnohem lepším režisérem a herci. Brutální snímek o špíně života, v které se hlavní hrdina brodí a sám jí tvoří, mne naprosto uhranul.

Princ a já 2 (2006)

Ty vole, oni to točili v Česku a ten kostel na konci a vůbec všechny městký scény jsou jen co bys kamenem dohodil od mého bydliště. Tak proto byl jeden den před tou křesťanskou budovou takovej hnusnej kočár.

Mongol - Čingischán (2007)

Michael Bay udělá Mizery a tvrdí že je to akční bomba století. Bekmambekov udělá Wanted a každý ví že je to akční bomba století. Sidney Lumet udělá diaologovou bombu a to same udělá ve 21. století. Nikita Michalkov. Vezme totožnou látku a ještě jí vylepší. Co teprve Čína či Jižní Korea, země jenž v poslední době válcují na stříbrném plátně Holywood. Ano, Mongol: Čingischán není přesně podle dějepisu, ostatně např. Gladiátor není také. U tohohle filmu lehce vysvětlím, proč jsem dal 5 hvězd, jednu po druhé. 1: Za odvahu a originalitu převést na plátno příběh o jednom z největších dobyvatelů všech dob. 2: Za naprosto úchvatnou obrazovou a audiovizuální stránku filmu, protože zde bych to opravdu nečekal. 3: Za příběh, který není jako každý druhý "vzestup a pád", ale hezky pomalu vysvětluje a nenudí (na hodinky jsem se ani jednou nekoukl) 4: Herce, kteří jsou úplně neznámí a (pro mne) velmi přesvědčiví a charismatičtí. 5: Za bitevní a akční sekvence. Sice jich nebylo moc, ale zase scény, kde Temudžin bojuje o svou lásku v nepřátelské vesnici, či letící šíp a poslední bitva (ne každý si libuje v střihačském masakru) mne opravdu uchvátili.

Soukromé pasti (2008) (seriál)

Na Soukromých pastích je jasně vidět rozdíl mezi herci jenž v nich hrají a herci Ordinace z Růžové zahrady. Zatímco v Ordinaci hrají druhořadí herci, co se na své scény a role připravují pár hodin, takže pak předvádějí grimasy, umělé emoce a naprosto odporné vtipy, tak v Pastích hrají herci prvořadí, herci co mají roli jen jednu v jednom díle a na tu se připravují dny a týdny, takže jsou Vám (alespoň mně) sympatičtí, chápete jejich činy a emoce jenž hrají, jsou kurevsky hodně přesvědčivý.

V Bruggách (2008)

Maybe that's what hell is, the entire rest of eternity spent in fucking Bruges. Film, který se mi do hlavy zaryl opravdu hodně. Očekával jsem černou komedii, kde se bude pouze střílet a ono naopak. Dostal jsem sirové drama, kde se sice střílí, ale až v posledních 20ti minutách. Hlavní hrdinové mi byli okamžitě sympatičtí a kdo by nebyl, když musíte strávit 14 dní v "prdeli světa", kde rusové vlastní arzenál armády, tlustý amíci dostávaj infarkt při lezení na věž a trpaslíci si dávaj koňský dávky drog, aby to tam vůbec přežili.

Hranice smrti (2007)

"Tak se na to koukni, je to FAKT bomba, naoplátku zajdu na Temnýho Rytíře." Takhle mně přesvědčovala kamarádka, co vlastní mou oblíbenou DVD půjčovnu. Nikdy jsem neměl moc rád Hostel a SAW, ale vidina, že jí dostanu konečně na Batmana, byla lákavá a tak jsem si to půjčil. No... ehm. Hranice Smrti má dobrý začátek. Vše je opravdu pěkné a takové revoluční do momentu, kdy se dva mladící odhodlají přenocovat v "tom" hotelu, kde kurvičky sestry dávaj s mačetou dobrou noc. Od chvíli, kdy se šlo "Až na krev" jsem jen sledoval novodobý Hostel, kde se akorát mluvilo francouzsky. Od horroru učekávám, že se budu bát (proto se na ně moc často nekoukám). Bohužel, za celý film, já člověk co má závratě při duchařině Šestého smyslu, jsem se lekl pouze při scéně "lezeme tunelem a za námi něco je, koukneme se kamerou". Zkrátka to byla hnusná a naprosto odporná zkušenost, pouze to potvrdilo fakt, že na horrory jedině, když si na ně přečtu recenzi s 5 hvězdama a na csfd to je červený. "Tak jak se ti to líbilo ?" - "Člověk co natočil Hitmana nemůže natočit kvalitní film, jdi prosimtě na toho rytíře, ať víš jak vypadá poctivá filmařina :-)."

Tropická bouře (2008)

I'm a lead farmer, motherfucker! Ultimátní film, kterého jsem se již smál při úvodních trailerech na fiktivní filmy. Když se po skvělé válečné akci objevil na scéně megasprostý a tlustý Cruise, nemohl jsem si pomoci a oznámil to všem zbylým v sále. To samozřejmě ještě více zvýšilo hlasitost hurónského smíchu ze všech scén. Btw Downey Jr. jako teplý mnich s Tobeym Maguirem = Oh My God! Pokud se vyjímečně stalo, že Stiller či Black malilinko zklamali, Downey to vše vyplnil. Jeho scéna s farmářem a kulometama pod hábitem je naprosto bombová. Jasná komedie roku! P.S. Ten sprostej Cruise je famózní!

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Co ci budeme namlouvat. Hvězdná pěchota jednička je naprostá špica daného žánru a překonat ji nejde. Trojka předvádí opravdu kvalitní scénář, Rico je opět stejnej kanonýr jako kdysi (bohužel chybí vtipy). Hlubší pohled do "parodie na USA" totality Federace je velmi působivý a celý děj také. Bohužel film padá v místě, kde byla jednička nejsilnější - souboj s brouky. Při posledních 25ti minutách jsme už s kamarádem začali nadávat na ty divné pixely co střílí a sekají. Upřímně, to co tvůrci provedli by se dalo udělat i na domácím počítači, škoda.