Michael Clayton (2007)

Pořádně silná káva o druhé straně právničiny. Kam se na něj hrabe Perry Mason a jeho soudní síň, Michael si všechno podá v reálném světe, s reálnými problémy a postavami. Krásná a jinak nerušívá hudba, jenž podkresluje lehce meditační momenty (setkání s koněm), depresivní situace (Tom Wilkinson a jeho "And the time is now Michael!") či napínavé sekvence (vražda na objednávku). Scénáristicky perfektní film, režijně pro někoho nudnější, pro mne velmi chytlavý a herecky bezchybný. Akademie se opět s udílením sekla. Gilroyova prvotina si zasloužila víc.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Milé překvapení, jemuž dopomáhá hlavně fakt, že 99% seriálů pod značkou Nova jsou totální trapnosti. Redakce a teď Kriminálka Anděl, to jsem zvědav za kolik let Nova vytvoří opět dobrý seriál.

Máj (2008)

Možná je to tím, že znám Máj skoro nazpamět, možná tím, že na každém filmu hledám hlavně klady. Možná. Mně osobně se Máj líbil (vezměme v potaz tuzemskou kinematografii). Vilém v podání Stropnického mi vůbec nevadil a dokonce jsem za něj na konci cítil lítost, Tříska jako vždy exceloval, Lehnertová sice nemusela spát s Kukurou každou chvíli a udělat z ní němou spíše uškodilo (v předloze není), ale suma sumárum je obsazení špička. Pokud Máj byl u mne na třech hvězdách, tak v posledních dvaceti minutách jsem své rozhodnutí změnil. Ano, příběh je často řídký jak kaše, zase nedá se mu upřít originalita, krásná hudba a Brabcovo jedinečné (na naše poměry) zacházení s kamerou.

Star Wars: Klonové války (2008)

Za prvé, už se nemohu dočkat seriálu, chci vidět Asuku zemřít =). Za druhé, zatímco většina Lucasových Star Wars oplývá opravdu stupidními dialogy a stereotypně navcičenými herci, tady mi třeba škádlení Asuky s Anakinem velmi přišlo vhod a upřímně, byl bych nejraději ,kdyby nechal Padmé Padmé a zamiloval se do své padawanky. Její lehke pubertální činy se mi hrozně libili. Příběh je opravdu pilotní, i tak na pilota nadprůměrně kvalitní a scény soubojů se světelnými meči jsou skvěle udělané. Animace se pěkná, škoda že daleké scenérie neměli detailnost.

Tahle země není pro starý (2007)

Film, který stojí jen na Bardemovi a Brolinovi. Největší slabinu vidím v jeho logice. Pokud najdete několik tisíc dolarů na místě, kde zemřelo deset chlápků, tak je asi jen tak jednoduše nevezmete a nezačnete prchat před nájemným zabijákem. Tohle asi autor nedomyslel.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Naprostá hrůza a prdel ze všeho. Ten film je tak fantasmagorickej, že jsem se mohl potrhat smíchy. Ano, nic pro mozek, ale copak někdy takovej pořádnej oddech neuškodí ? Dohánění skůtru či finální zpěv obou hrdinů, takovou hovadinu jsem dlouho neviděl, ale bylo to famózní. Blbost nade vše!

Temný rytíř (2008)

Film s tou nejdynamičtější otevírací sekvencí v historii.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Deseti minutové debaty na téma Transformers nebo Pán prstenů, sex s oslíkem, odzbrojucí a hláškující hrdinové, plus pro Smithe typická dvojice Jay a Mlčenlivý Bob? Jeden z nejlepších filmů o životě, s pořádnou dávkou chytrého humoru, co kdy vznikl.

Strašidelný dům (2003)

Slátaná pitomost, který vyzřela jako béčkový film a díky tomu dostane za ne za 2, ale za 3.