Země dinosaurů (1988)

Bráchova filmotéka a její další část. Co dodat, taky se rád občas kouknu když neni práce.

Země dinosaurů 3: Velký dar (1995)

Ten film si bráška pouští tak často, že ho za chvíli budu umět recitovat. Jinak lepší než ostatní blbůstky, mne by to před 10 lety zajisté potěšilo.

Psí vévoda (1999)

Koukal jsem s malym bráchou z hecu. Holt pro nejmenší...

Duch (1990)

Velmi originální myšlenka a scénář (alespoň pro mne). Nezapomenutelný film na který jsem ochoten se dívat stále dokola a nikdy neomrzí. Zucker jako režisér parodii a komedií mne velmi překvapil.

Medvěd (1988)

Originální, dojemný, lidský, milosrdný, přátelský, rodinný, krásný. Výtečné ztvárnění života medvědů ve stylu "drama + dokument". Co se týče linie lovců a jejich finálního rozhodnutí, právě to ještě více umocnilo můj zážitek.

Howlův kráčející hrad (2004)

Krásný magický příběh plný čarodějů, kouzelniků a všeho možného. Howlův hrad je hotová směsice všeho, co je na světě krásné. Hlavní hrdinka sice nedosahuje sympatii princezny Mono, i samotný Howl zaostává za Ashitakou, ale tam kde to oba dva nezvládají, je krásně doplní skvělé vedlejší postavy. Konec filmu je naprosto famózní a vůbec jsem se v něm neztratil. Japonci zase byli o krok dál.

Blade (1998)

Poctivá řezničina s nabušeným afroameričanem v hlavní roli, co víc chcete?

Tenká červená linie (1998)

„Everyone lookin' for salvation by himself. Each like a coal thrown from the fire.” Může válečný film fungovat jako meditace nad smyslem života a zároveň divákovi poskytnout i reálně vyobrazené scény z vřavy bitevního pole? V případě Mallickova vrcholného díla zní odpověď ano. Dvou a půl hodinový epos režisérova ruka mistrně rozděluje na dvě vyvážené roviny. První jsou psychicky rozervaní chlapci, kterým jejich země bezdůvodně dala pušku do rukou a přikázala "Bojuj!". Druhou je pak audiovizuál útočící na emoce, který dokresluje už tak na padrť rozemleté nervy bojujících mužů na obou stranách. Tenká je linie mezi zdravým rozumem a absolutním šílenstvím.