Lovec jelenů (1978)

Nejvíce na psychiku náročný film pojednávající o Vietnamské válce.

Speed Racer (2008)

Naroubovat dokonale vyvážený film pro celou rodinu na barvami se hýřící styl japonských anime, to dokáží pouze Wachowski. Speed Racer pumpuje adrenalin do žil v koňských dávkách, až jsem místy málem zapomněl dýchat. Zkrátka pořádně návyková jízda, která tu naposledy byla u Neo vs. Smith v nedoceněném Matrixu Reloaded. Ani se moc tím pádem nedivím, že většina "casual" obecenstva odchází z kina spíše s výrazem nepochopení, než úžasu. Západní svět zkrátka není na vizuální a příběhové orgie ze země anime géniů připraven. A je to velká škoda.

Saw 4 (2007)

Kdyby se z toho filmu na konci nestal takovej bordel, dal bych možná o hvězdičku více. I tak je to asi nejlepší díl série hned po jedničce.

Mr. Brooks (2007)

Jelikož na seriály jsem nikdy moc nebyl (vyjma toho co mám v profilu), tak nemohu hodnotit s Dexterem. Tento film mne uhranul a nepustil ani do svého konce. Tak perfektně vymyšlený scénář a zároveň Costenerův comeback se jen tak nevidí. Update: Po shlédnutí všech tří sérií Dextera snižuji hodnocení o jednu hvězdu. Televizní tvorba na stejné téma je mnohem lepší.

Sejmi je všechny (2007)

Jedna věc mi stále vrtá hlavou... Je opravdu možné zabít člověka mrkví na tolik způsobů? Ale k čertu s tím! Sejmi je všechny je tak ulítlé a akčně zábavné, že oproti tomu působí filmy Michaela Bay jako levná béčka. Pořádný scénář zde sice neexistuje, ale ten Davis v pohodě vynahrazují ulítlým humorem, drsnými hláškami a nekompromisně šílenými přestřelkami. Tohle je tak stylový film, že to ani není možné!

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Jeden z opravdu kultovních westernů. Kombinace přestřelek, s dramatem a komediálními prvky se vyplatila a tak se můžeme tetelit štěstím při jeho sledování. Krásné mísení scén přeplněných napětím a hned nato lehoučkými na odreagování (jízda na kole). No a samozřejmě jako třešnička na dortu je ona kultovní část "vyběhnutí vztříc smrti".

První rytíř (1995)

Hollywoodská blbost u keteré jen kroutím hlavou a proklínám bohy.

Sbohem, baby (2007)

Největší překvapení a zároveň i emocionálně nejsilnější snímek, jaký jsem tento rok viděl. Chytré drama předhazujíc divákovi mnoho chytrých myšlenek s příběhem na téma „Kde je hranice mezi dobrými a špatnými věcmi... pokud vůbec" Herecký koncert (první a poslední film, kde jsem ochoten akceptovat Michelle Monaghan) s jasně vedoucím Casey Affleckem, který dokazuje, že svého bratra na plátně dokáže trumfnout bez mrknutí oka. Lehce nenápadná, ale velmi příjemná hudba v pozadí opravdu skvěle podtrhuje „masterpiece" sourozenecké dvojice. Děj, jenž se citelně dotýká současných reálií a zároveň působí tak logicky a přesvědčivě, mne nenechal ani na chvíli odtrhnout oči od obrazovky. Dokonalost! Best of 2007

Hrdinové a zbabělci (2007)

Chytře vymyšlený scénář u kterého jsem ale měl problémy s neusnutím.