Let's Dance (2006)

Krásná choreografie, ohraný příběh a můj oblíbený Chanining Tatum tenhle film posouvají nad lehký nadprůměr.

Hancock (2008)

Víc akce, méně moralizování.

Wanted (2008)

Ze země, jenž se nazývá Kazachstán, povstal on! Velký akce pán! Bouchací a pískací mišišky, akce jako řemen a k tomu i chytrý scénář. McAvoy je sympaťák a s Angelinou mu jde hraní na partu fakt dobře. Slizoun Freeman se mi tak znechutil, že nedokážu pochopit jak se mi mohl líbit jako klaďas, záporák je ještě lepší. Bekmambetov proráží do Hollywoodu v obrovském stylu, dovoluji si tvrdit, že od Matrixu nevznikl tak kvalitní akční a lehounce filozofický filmek. Pokud jsem snad na začátku měl 4 hvězdičkový pocit, poslední půl hodinka to smetla ze stolu. A Konstantin "Anton" Chabenskij je s krysami fakt bomba!

Pád Třetí říše (2004)

Naprosto famózní zážitek. Film, ve kterém nejde ani tak o Hitlera, ale o lidi z jeho okolí a jejich strasti z Vůdcových rozhodnutí a nálad. Každá historická role je naprosto dokonale zahraná. Pokud vzniklo v tomto tématu nejlepší drama o "druhé straně", tak Pád je právě tím.

Jako kočky a psi (2001)

Kultovní klasika mého dětství a první mnou viděný film v multiplexu.

Hadi v letadle (2006)

And thats enough ! I want this motherfucking snakes out of this motherfucking plaine ! Lehce kulťák béčko o naprosté blbosti s blbým vším okolo a samo je to takl blbé až je to dobré.

Nový svět (2005)

Nejlepší Malick a nejsyrovější pohled na osidlování Amerického kontinentu. Režisérova úchylka v délce záběru bez sebemenšího slova zde hraničí s extrémismem, domorodci nemluví anglicky (!) a happy end se naštěstí nekoná. Disneyho Pocahontas do kouta a na hrách!

Elektra (2005)

Divný a nudný film, jenž jsem za Boha nebyl schopen pochopit.

Stalo se (2008)

Šestý smysl ode mne dostal za 5, díky své mrazivé atmosféře a šokující pointě. Vyvolený díky chytře vedeném příběhu a opět pointě za 5. Znamení díky velmi dobrému scifi pojetí a opět pointě také 5. Vesnice kvůli zkažené pointě o netvorech pouze 4. Žena ve vodě se dostala do mé top a tak má automaticky 5ku. A Stalo se ? Velmi dlouho jsem po cestě z kina nad hodnocením přemýšlel. Bylo vidět že Shyamalan se po neúspěchu Ženy snaží vytřískat z hlavy co největší trhák a tak si toho na sebe vzal moc. Film má tísnivou atmosféru a většina scén působí opravdu dobře, hlavně když dojde na konfrontaci se starou babiznou. Na druhou stranu to všechno působí místy hodně komicky, což by se u režiséra tohoto kalibru nemělo stát. Dále citové výlevy hlavních hrdinů jsou spíš na obtíž, než na zhustění ponurosti. Na konci se pak člověk sám sebe ptá "Kde je ta Shyamalanovská pointa?!". Jistě, je máme tu poselství o nebezpečí člověka pro přírodu. Polemozivání o včelách je až mrazivě pravdivé, i tak film nezachraňuje nic a to mne jako fanouška velmi ničí. Údajný comeback (nechápu proč, když Žena byla výtečná) se tedy nekoná.

Dogville (2003)

Jakmile začal prolog, říkal jsem si "Vždyť tam skoro nic neni!". Příběh se pomalu rozvíjel a já se začínal nudit. Zlom se stal asi ve chvíli, kdy Dogville začalo "cenit zuby". Pak už jsem jen zůstal upnutý do konce filmu. Možná až moc bezcitná ukázka lidských vlastností, a toho jací parchanti jsme, si ode mne odnesla velmi nadprůměrné hodnocení.