Hrdina (2002)

Meč a hudba jsou jako dvojčata... Hrdina hned zezačátku nabídne krásnou davovou scénu, lehoučkou hudbu a lyričnost v "císařském" setkání. Příběh začíná! První povídka Bezejmeného o jeho boji s chrabrým Nebeským. Krásná scenérie padajícího deště, choreografický briliantní souboj a k tomu hudba slepého starce. Příběh končí vítězstvím a bojovník vypráví dále. Jak jeho vyprávění pokračuje, Císař a sám Bezejmený zjišťují podstaty jejich bytí a umírání. Podstaty boje a života samého.

Zkrocená hora (2005)

Film, který svou krásou zadupává vše co kdy v romanticko - dramatickém žánru vzniklo. Pro mne nejlepší herecký výkon Heath Ledgera a Jake Gyllenhaala v jejich kariéře. V žádném jiném snímku není ukázána láska tak čistě, jako právě zde. Odprostěme se tedy od předsudků či pověr a vychutnejme si toto mistrovské dílo, jenž zatím nebylo a nikdy nebude překonáno.

Cesta do zatracení (2002)

Neznám lepší mafiánský snímek než Cestu do zatracení. Opus magnum Sama Mendese!

Superman se vrací (2006)

"They can be a great people, Kal-El, they wish to be... they only lack the light to show the way... For this reason above all, their capacity for good, I have sent them you... my only son." Superman, stejně jako Batman, se vrátil ve velkém stylu. Film krásně mixuje blockbuster s filozofickými otázkami "Jediný svého druhu..." a naprosto bravurním ztvárňuje kladné a záporné částice děje. Supermana a Lexe Luthora. Brandon Routh má charisma a mužnost Christophera Reevea, to samé platí pro Kevina Spaceyho, jehož ztvárnění mistra chaosu nahání hrůzu. Singer se o svůj vysněný projekt krásně postaral a já mohu pouze doufat, že tato cesta bude pokračovat.

Hellboy (2004)

Nekompromisní komiksová adaptace, která si na nic nehraje.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Bezpochyby je toto nejlepší díl dosavadní série. Lehkost příběhu se drží hezky předlohy, ale také zárověň přináší mnoho inovací.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Po Cuaronovi je Yates ta nejlepší volba. Jeho verze nepostrádá akci, pádný děj a skvělé nápady. Scénář je sice hodně osekaný, ale s tempem, jakým se do toho tvůrci pustili, to ani na vteřinu nezamrzí. Co naprosto ohromí je ztvárnění souboje Smrtijedů s Řádem. Napínavé, originální a velmi chytlavé. Vrcholnou částí filmu je pak bitva mezi Brumbálem a Voldemortem, následována depresivní scénou Harryho spojení mysli se svou nemesis. Po otřesné čtyřce vynikající návrat na vrchol.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

People die in this tournament. A já u tohoto filmu naopak umírám nudou. Technicky dech beroucí, příběhově a režijně nejslabší z celé série. Rutinní práce Mike Newella je viditelná v každé scéně. Nemazlí se s filmem jako Cuarón či Yates. On pouze splňuje to, co mu smlouva za tučný honorář nakazuje a právě proto nemá Ohnivý pohár žádnou duši. Je to jen krásná skořápka s prázdným jádrem, které ani návrat Temného pána nezachrání.

Batman začíná (2005)

To, že Nolan patří k nejlepším režisérům současnosti všichni víme. To, že obsazení Batman začíná je plné vynikajících herců, také víme. K tomu ještě přidáme bravurní příběh, ukazující Temného rytíře konečně z lidského pohledu a máme z tu jednu z nejlepších komiksových adaptací všech dob. Za boha ale nepochopím, jakto že film, který všude sbírá samá ocenění, se na zdejší databázi nedohrabal ani k nejlepší dvoustovce. Určitě by si to zasloužil. (Tak se nakonec dohrabal)