Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda)

Nádherně se to rozvíjí,  a to v každém kraji. Přibyly nové postavy a zamotává se to. Objev skřetů asi nepřekvapí, ale konečně dochází i na bojovné scény. Zatím nejlepší díl, a to i díky opravdu mistrovské hudební práci.

Osudové léto v Algarve (2019) (TV film)

Miluji vše portugalské a atmosféra filmu je prostě moc příjemná. Kéž bych se mohl do Algarve ještě jednou za život podívat!

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Zabijákova žena a bodygard potvrzuje přesně trend posledních akčních bijáků, a sice, že je to kvalitní akce, ale hozená do jasné komediální až parodické roviny. Je to celé mnohem ujetější než první díl: průpovídky Bryce a Kinkada jsou šílenější, Salma Hayek je neskutečně vulgární, a to fakt fest, zápletka přesofistikovaná – i když děsivě autentická vzhledem k aktuálnímu stavu Evropy -, objevuje se netradičně záporný zloduch Banderas, který se se Salmou Hayek potkává skoro po 20 letech od neméně bláznivého Tenkrát v Mexiku. Proč se sakra všichni klaďasové v určitém (už téměř) důchodovém věku dávají do služeb záporných rolí? Možná je to až moc natahované, o to však více krvavé, výbušné ale i vesele pojaté a nakonec se člověk i pořádně zasměje. I když byl první díl konzistentnější  a realističtější, i tento „přijatelný paskvil“ vítězí nad trojkou hrdinů v nedávné netflixovské komedii Red Notice, kde hlášky aktérů vyzněly do ztracena. Tady mají některé bonmoty opravdu šťávu! Velký bonus za krásné italské exteriéry, efektní honičky jsou do nich zasazeny a celkově má film vděčný evropský kolorit, díky kterému se na to fakt příjemně kouká. Zvláště toskánský venkov se stále šarmantním Morganem Freemanem, který se pak nečekaně zvrtne na negativní stranu. Ach ta překombinovanost! Škoda, že jsem to prošvihl loni v kině, protože na velkém plátně musí být akční scény prostě prožity zcela jinak než u obývákové obrazovky. Trojku ale nedělej, rejžo, to už by fakt nebylo k popukání!

Red Notice (2021)

Silný nápad, skvělí herci, výborná akce, ale až moc ke konci překombinované. Některé vtípky vyzněly do prázdna, ale jinak sranda a sličná Gal Gadot i španělská inspektorka dělají z filmu pěknou podívanou. Filmu by slušela kina, na normální TV potenciál tolik nevyzní. Předpokládám, že bude dvojka :-)

Predátor (1987)

Kult! I po letech kvituji, že je to absolutní klasika. Pustili jsme si se synem a nemohli odejít. Až nyní, v intimitě obýváku jsem si uvědomil, jak děsivá může být hudba Alana Silvestriho. Druhá polovina je jí plná a perfektně plní žánr survival horror. Dali jsme si to jako předkrm před novým Predátorem: Prey, na který jsme rovněž zvědavi. První díl každopádně zůstane zapsán do filmových majstrštychů nejen Arnolda, ale rozhodně i režiséra Johna McTiernana.

The Gray Man (2022)

Je to nejlepší akční drama od Vyproštění. Ano, první půlka je trochu nemastná neslaná a plná klišé, ale nejpozději od berlínské části to nabere super obrátky s tím, že pražská akční sekvence je jedna z nejlepších dramatických scén všech dob. Akční honička s tramvají je prostě náhul a jen si říkám, jak se tohle mohlo v naší matičce bez povyku točit! Bratři Russové jsou mistři akčních přestřelek v ulicích, a to už od doby Zimního vojáka od Avengers, tady se ještě dvakrát překonávají. Takhle nabitou akci v Praze jsem nečekal! A chorvatské finále je jeden velký mazec, který s pancéřovkami atakuje úvod do válečných dramat. Ryan by mohl mít trochu více emocí v tváři, v tomhle ho překonává sadista Chris, kterému zápornou roli s knírkem po chvilce člověk opravdu uvěří. Ale nerad bych ho viděl dále v jiných negativních rolích, snad je tohle čestná (a povedená) výjimka. Díky druhé polovině filmu dávám plný počet!!!

DC Liga supermazlíčků (2022)

Je to skvěle vymyšlené i vtipně pojaté. Proč tady uvádět všechny detaily, když stačí zajít na tenhle animák a bavit se do sytosti....!

Zakletá jeskyně (2022)

Nádherné exteriéry, velmi sympatičtí herci a výborná zápletka - letos zatím nejlepší pohádka v českých kinech👍👍