Constantine (2005)

Depresivní film v tom nechtěném smyslu slova. Hrozně mě vytáčela ta anonymita hlavního hrdiny a celková komornost filmu. Nejsou zapotřebí extrémy jako Ghostbusters, Avengers a pod., kde jsou hrdinové známí veřejnosti, davy je milují a čekají na ně s transparenty (i když tenhle typ filmů miluju), ale tohle byl extrém z druhé strany. Jeden démon zabitý v nějaké mexické prdeli kdesi na hajzlíku, nebo v koupelně, nebo kde to bylo, další zase někde v noci na opuštěné benzínce. Film se má odehrávat v našem světě s občasnou zastávkou v pekle, díky absenci veřejnosti a všeobecné nevědomosti, že mezi námi nějací démoni jsou, působil ale přesně obráceně. A ty filtry... Scéna s býky mi úplně připoměla takový ten éterický sen, který se vám zdá po nedělním obědě, když usnete v křesle i přesto, že vám letní slunce pálí do očí. Takle bych ten film definoval všeobecně - éterický sen. Přesně v tomhle duchu jsou i filmy Spawn, nebo Ghostrider, na které jsem si po skončení okamžitě vzpoměl. Fakt jsem zklamaný, čekal jsem něco  zcela jiného.

Zakleté pírko (2019)

Troškovi se podařil husarský kousek. Převést klasické literární pohádky na filmové plátno. Výsledek je bohužel děsný. Spousta fanatickýh knihomolů sice bude prskat vzteky nad faktem, že ne za všechny špatné převody kniha/film mohou režiséři s filmovým štábem a že viníkem je také mnohdy samotná předloha, ale tato pohádka to ukazuje v celé své nahotě. Ono totiž hrozně hezky zní, když jste od maminek před spaním slýchávali to typicky pohádkové: "Devatero lesů a devatero hor jsem přešla, devatero řek překročila, abych tebe, svého milého já našla." Jakmile to ale slyšíte a vidíte vyřknout filmovou postavu, zní to hrozně debilně. A i ten děj tolik typický pro ty  knižní pohádky: Daenerys Targaryen kráčí světem, potká vodníka, skamarádí se, přijdou do království, kde mají nemocného syna, který potřebuje léčivou vodu, tak Daenerys najde v lese pramen, vodník ho očaruje, dají princi napít a ten je vyléčený a jdou dál... A daleko víc takových scén. Při téměř každém dialogu a každé "neakční" akci jsem cítil tu atmosféru knížek. Ale na plátně je výsledek šíleně unylý a senilní. A vy si zpětně uvědomíte, že senilní je i ta kniha, jen to holt přes to psané slovo tak nebije do očí (uší), protože vaše fantazie si ten výsledek, který čtete, nebo slyšíte, přebere k obrazu svému a chyby prostě ignoruje, nebo úplně vypouští. A ne, že ne. Dalším problémem je obsazení Lukáše Pavláska. Jeho neherectví by tolik nevadilo, kdyby se jednalo o nějakou moderně pojatou pohádku. Takhle on říká moderní hlášky, jako třeba: "Doma mi říkají tydýt". Nebo: "Serdel to zní jako prd..." a do toho starobní: "Koupila jsem si na trhu prstýnek. Dala jsem za něj zlatých peněz pět." Prostě bizár. V kině jsem trpěl, což podtrhovala nudou se vrtící dcera a taky dvě holky, co za náma v poloprázném kině asi v půlce filmu prohodily: "Baví tě to?." "Hmmm, moc ne..." Byl jsem rozhodnutý tomu fláknout nekompromisní odpad, ale nakonec se mi to rozleželo v hlavě a je fakt, že se Troška alespoň pokusil to uchopit jinak, než je zvykem a snaha se cení, ale příště prosím, pane Troško, raději toho hyperaktivního čertíka, kterej je sice malej a šikovnej (a otravnej), ale aspoň akčnější.

Rozbité zrcadlo (1980)

Říkám si: ranná osmdesátá léta, Liz Taylor, Gregory Peck, to bude nějaká senilní plochá americká hra z divadelních prken. Ani nevím, proč jsem se na to začal dívat, ale vydržel jsem až do konce. Výborně napsané dialogy a špičkování mezi dvěma herečkami, které se nemohou vystát, bylo zábavné. Budu muset častěji odhazovat předsudky.

Bez soucitu (2010)

Na jedno podívání stačí. Chvílema to bylo i napínavé a střílení do arabské verbeže ve filmech vždycky potěší a zahřeje na srdíčku i dušičce. XD)))

Úžasňákovi (2004)

Přepálená stopáž, přepálené hodnocení.  Totálně mi uniká, co je na Úžasnákových tak úžasné. Ani jsem to nedokoukal, jak to bylo otravně nekonečné.

Predátor: Evoluce (2018) odpad!

Poslední skaut 2 aneb jak z akčního sci-fi thrilleru udělat pojebanou popcornovou zkurveninu. Film bohužel není jen przněním série, ale je dementní i sám o sobě: Žoldáci a tajní od vlády po sobě střílejí u Predátoří vesmírné lodi, přískočí mezi ně Predátor a začne je tam kartit. Pak otevře dveře lodi a vejde do ní. První co vojáci udělají je, že začnou na sebe křičet "Vzdejte se, nás je 7 vás je 6..." Autista tady chodí do školy, přebírá poštu, chodí sám koledovat a protože scénářově potřebujeme, aby nám luštil složité kódy, tak tam prdnem nějaké to pravidlo pro autisty, jako že ho třeba ruší školní zvonek, ale střelba a výbuchy ho nechávají klidným? Umírající doktor volá na doktorku: "Nenechte ho utéct!" (Predátora) Doktorka arogantně odsekne jakože ne, že to není její Predátor,ale první co udělá - vezme zbraň a jde ho lovit? Mimochodem jo, lovit. Doktorka, která tady pálí z dobrých čtyřech až pěti zbraní bez jakékoliv průpravy. Hele, mně nevadí hloupé filmy, tedy ty, co chtějí být chytré, nebo alespoň normální a nejde jim to, ale nebetyčně mě uráží ta instantní americká debilita, kdy ten pičus režisér už od začátku přistupuje k divákovi, jako k naprostému debilovi, který nic neřeší a nepřemýšlí, protože pohyblivé obrázky, popcorn, zábavička. A co mě sere nadpozemsky je úplná degradace Predátoří série, celého toho feelingu, viz úvodní věta. Všechny předešlé filmy spojoval strach z neznámého, lidi byli loveni, pouze detektiv Glover Predátora "hledal", protože logicky vyšetřoval ve městě zločin, nevěděl do čeho jde. Jinak byl ale strachy spocený jen ze zvuků na hřbitově. Nabušený Arnold se po smrti Billyho doslova třese strachy!!! Elitní sniperka raději volí sebevraždu, než by se nechala rozsápat Hellhoundem. Tady? Lovíme my jeho. Dyť je to bžunda, ne? A ta Kaufland akce - Predátoří zbraně do každé domácnosti... Co to KURVA bylo?!!! Vždycky jsem měl za to, že Yautja technologie pracuje ve vzájemné symbióze s tělem Predátora. Nebylo to sice nikdy vyloženě potvrzené, ale ani vyvrácené. Prostě citelně bylo z těch filmů znát, že ovládání je pouze výsadou mimozemšťanů (Glover ve dvojce pouze Smartdiskem krájí, neumí s ním vrhat). V tomto filmu Predátoří zbraně ovládá každý retard (tady teda doslova). A ta kulička neviditelnosti? Do piče, to byl kouzelný plášť Arabely, nebo jak?!!! Chyběl už jenom létající kufr... A korunu debility tomu nasadil google překladač Yautja řeči. Jako vážně?!!! To je nesmysl i v žánru sci-fi. Jak lze přeložit jazyk o kterém víte hovno, nemáte u sebe k dispozici nikoho, kdo tím jazykem hovoří a je to vůbec jazyk? Co když ani nepoužívají slovesa a podstatná jména, ale úplně jinou formu komunikace? Ale tak pošleme tam malého retarda, ten nám rozlouskne kódy na lodi, neboť je to hračka, protože přece každý mimozemštan uvažuje jako člověk... Nejhorší film z Predátoří série a spolu s Covenantem nejhorší pokračování starších kultovních sérií. Jako klidně si tomu dejte čtyři, pět hvězd. Užijte si to, bavte se, myslím to opravdu upřímně. Ale netvařte se u toho jako fanoušci Yautja universa a neberte si kurva do huby skutečné fanoušky,které označujete za hejtery, když tento odpad všude po světě oprávněně poslali do hajzlu, protože pak budete vypadat jako lidi, co si hrají na gurmány a znalce vín, ale k večeři při svíčkách si otevřou vlašák z misky a zapijí to krabičákem za 14,90.

V plamenech (2020) (seriál) odpad!

Ultrakorektní exkrement, ve kterém najdete nejpopulárnější současné hnusy, jako rasově smíšený pár, dva buzíky hasiče (úplně vidím tu parodii, jak si strkají požární hadice do análů), černošská transka, mexikánec a jako třešnička na dortu - muslimka hasička. Prostě muslimka, s tím hadrem na hlavě... ...zachraňuje káfiry (nevěřící)... ...spolu s chlapama... ...muslimka... ...tož pá ádié, sbohem španělské dámy, tož pá ádié, já klaním se vááám.

Grammy Awards 2021 (2021) (pořad) odpad!

Pořad, ve kterém mají být oceněni ti nejlepší umělci, ale přednost v ocenění mají černoši, protože BLM, je neoddiskutovatelný odpad! Stejně jako Slavík, ve kterém nevyhrála "nekorektní" kapela, ač měla nejvíce hlasů, nebo jako Oscaři, kde už se také oceňuje za tu správnou barvu pleti, tedy černou. Jak moc nasráno v hlavě musí mít černý aktivista, aby mu ne/docvaklo, že tohle bude mít v otázce rasismu úplně opačný efekt?

Mumie (2017)

První člověk s Covidem byl jistojistě Tom Cruise. Jak jinak si vysvětlit tu jeho totální ztrátu čichu. Ten scénář smrděl průserem na kilometry daleko. Takový puch to byl, že Emerichovské béčka proti tomu vypadají jako ártovní dramata. A může mi prosím někdo vysvětlit, co za KOKOTA z Universalu přišlo s nápadem, že první film z chystaného horor universa bude mumie? Jako proč zrovna to? Filmy nestárnou tak rychle jako lidé, 20 let nic neznamená, takže Fraserovskou Mumii mají relativně ještě všichni čerstvě v hlavě a ta nám servírovala dobrodružství, humor a trošku hrůzy v tom správném poměru a hlavně(!) ve správný moment. Tahle křeč, kde se v nevhodný moment vtipkuje, nebo straší... Proboha, vždyť ani nepřišli s odlišným konceptem a scénářem, jak slibovali. Mohlo to být aspoň tvrdé Rko. Takhle to nebyl ani popcorn pro celou rodinu, ani horor. Četl jsem, jak všichni obviňují Cruise, že jako producent do všeho kecal. A kdyby nekecal, co by to změnilo? Ten scénář byl v podstatě převlečená Mumie 1999 a silně pochybuju, že nějaká volná ruka režiséra by z toho vytvořila megahit. Z hovna holt bič neupleteš. Nicméně řekněme tedy, že by to jako čistý horor celkem uspělo, ale co pak? Vlkodlak přesně v duchu old school tu byl nedávno, Jekyll & Hyde byl v tomhle filmu totálně nezajímavý, natožpak zaplnit celý film... Napadá mě pouze Dracula, z toho by šla vymáčknout pecka, takovým filmem to mělo začít, pak možná Neviditelný. Další filmy už by se nejspíš vezly na jejich úspěchu. Start s Mumií byl opravdu něšťastný a korunu tomu nasazuje načasování - předhodit divákovi novou sérii, když se Avengers teprve chystali finišovat? Tohle universum bylo už v jádru odsouzeno k zániku. A je to škoda. Nejhorší (a nejtmavší) Tomův film. Hvězdička za havárii letadla (proč to nedali třeba do MI série) a fakt, že Cruise zase daboval Bubník a ne Vondra.

Slepá ulička (2006) odpad!

Hrozná cipovina, kterou jsem vzdal ani ne v polovině. A to konkrétně u scény, kdy jeden hňup vyleze v opuštěném domě do patra a když se dlouho neozývá, jde za ním druhý hňup a vidí, jak se první hňup celý zpocený třepe jak blbeček, tak se ten druhý hňup, taky zpocený začne třepat jak blbeček a tak se tam dva hňupi celou věčnost třepou, jak blbečci, až přijde lekačka a jeden z nich umře. Taková typická scéna ze sna, kdy vám to ve snu připadá hrozně úžasné a strašidelné a pak se probudíte a říkáte si, ježiš to byla ale pičovina.