Prokletí ve Whaley House (2012)

Je pokrytecké spílat tomuto filmu jeho neduhy a pak fláknout velký počet hvězd hollywoodské duchařině jako třeba V zajetí démonů, která je sice filmařsky na lepší úrovni, ale obsahově stejně stupidní. Upřímně... až na pár vyjímek (Poltergeist) jsou duchařské horory v jádru stupidní všechny. Vesměs se jedná o strašení pouze na efekt a všechny filmy spojuje blboučké: "Proč tohle ten duch udělal až na konci, když to mohl udělat hned na začátku?" Doporučuju přečíst si vyčerpávající koment uživatele Sabrewulf k filmu V zajetí démonů 2, kde tyhle stupidity rozebírá do šroubku. Každopádně jedna scéna se mi tu líbila a to konkrétně ta, kde černoch zkoumající paranormální jevy chytne nerva a začne duchům nadávat a posléze je "potrestán". Zřejmě cílená narážka na duchařské filmy.

The Boy (2016)

Příjemný komorní horor, který bych před dvaceti lety kritizoval za absenci usekaných končetin a vyhřezlých střev. Dnes jsem za takový film rád. Pointa má logiku, atmosféra příjemně mrazivá. Loutky v hororech mají vždycky už od základu slušný potenciál. Tady rozhodně nezklamal.

Rohy (2013)

Námět originální, Harry Potter skvělý, ale film absolutně neví kudy kam. Chvilkama je to klasický horor, chvilkama drama, za což můžou hlavně nesmyslně dlouhé reprospektivy a dojde i na komedii (teplí policajti). Ve výsledku takové nedomrdlé. Škoda.

REC 4: Apokalypsa (2014)

Úplně zbytečné pokračování, vyvařování z vody. Nechápu, co si od toho slibovali. Tak prachy určitě, že?

REC 3: Počátek (2012)

Po prvních dvou nadhodnocených filmech jsem si říkal, co kdyby se vykašlali na found footage styl a natočili to jako normální film, nebylo by to lepší? Tak se u třetího dílu vykašlali na found footage styl, natočili to jako normální film a ne, není to lepší. V podstatě zmizela poslední věc, která ty předešlé díly dělala zajímavé a zbyl jen tuctový horor o "zombících" jakých jsou mraky.

Reipu nidžúgodži: Bókan (1977)

Mladý japončík (představte si mladou japonskou verzi Samuela L. Jacksona s věčně dojemným výrazem) nastupuje do nové práce. Seznámí se zde se starším mazákem, který se mu svěří se svým netradičním koníčkem - znásilňováním. Mladý japonský Samuel L. Jackson by si tohoto koníčka taky rád vyzkoušel a tak ho mazák bere s sebou na výpravy, kde ho zaučuje, jak správně znásilňovat. Troufnou si dokonce na dvě ženy naráz. Ženy jsou vcelku spokojené, jedna znásilněná žena si s mazákem dokonce dává schůzku v kavárně. Časem dojde mladý japonský Samuel L. Jackson k názoru, že už je dostatečně zaučený a mohl by se proto ve znásilňování osamostatnit. Začátky jsou sice trpké a mladíkovi se nedaří, ale postupem času jeho pokusy přinášejí znásilňovací ovoce. Nakonec si ale uvědomí, že ve dvou se to přece jenom lépe znásilňuje a tak se vrátí zpět k mazákovi. Takhle by si znásilňovali šťastně až do smrti, nebýt chyby, kterou starý mazák znásilňovač udělá. V kabince ublíží japonské buzně v latexu (nevím, asi mu nějak ublíží, ukázané to tam není a já japonsky neumím a titulky jsem neměl, protože jsem si z torrentu chtěl stáhnout 13 samurajů a vyjel mi tam název v japonštině s číslovkou 13, tak už mi to bylo líto se na to nepodívat ) a japonská buzna v latexu jde ihned žalovat svým dvěma gorilám. Na ulici si ty gorily s buznou počkají na naše dva znásilňovače, tam je přepadnou, strčí do auta a odvezou na uzavřené odlehlé koupaliště. Tam starého mazáka zabijí a shodí do vypuštěného bazénu. Zde se v plné kráse projeví pořekadlo - kdo jinému jámu znásilňuje, sám je znásilněn - takže se gorily na mrtvém mazákovi vyřádí. Jedna gorila mu ho strčí do pusy a aby mu v orálním uspokojení nebránily zuby, tak vezme ševcovské kladívko a mrtvole ty zuby vymlátí, což vydává (bez legrace) zvuk, jako když naklepáváte lžičkou vajíčko natvrdo. Mladý japonský Samuel L. Jackson však nechce prodat svou kůži lacino a tak jim uteče a při útěku stihne zabít jednu gorilu a japonskou buznu v latexu. Pak zazvoní u znásilňené ženy, která si s mazákem dávala schůzky a oznámí jí smutnou zprávu o mazákově smrti (nevím, asi jí to oznámí, neměl jsem titulky, 13 samurajů fail). Žena se dá do pláče a mladý japonský Samuel L. Jackson ji utiší tím, že ji znásilní... tedy žena se zprvu brání a mlátí ho polšťářem až peří lítá, avšak nic naplat, mladík ji přemůže a nastává velké znásilňovací finále, kde mladý japonský Samuel L. Jackson v závěrečných titulcích ženu zásilňuje za doprovodu vážné hudby a nekonečně (úmyslně ártově) padajícího peří. To nevymyslíš. Made in Japan. XD))))))))))

Pobřežní hlídka (2017) odpad!

Ten odpad je jen a pouze za scénu, kdy z hořící lodi zachraňujou pasažéry. Zbytek mě nezajímá, páč jsem ho neviděl. Jako vážně se tímhle směrem bude ubírat filmování? Hoří loď, hoří podpalubí, hoří nadpalubí, hoří okýnka, hoří moře, hoří trosky a já nevímco ještě hoří a my diváci nevidíme jediný reálný oheň ani kouř!???? Jako fakt byl hrozný problém vzít usraný kus klacku, nebo pochcaný kus dřeva, polít ho hořlavinou a nechat plavat na vodě? Ty vole to už je do nebe volající toto. Absolutní CGI hnus a degradace filmařiny. Úplně je mi do breku, když si vzpomenu na velkolepé ohnivé scény u filmů jako Backdraft nebo Skleněné peklo. A opět opakuju, jestli se má tímto směrem ubírat filmařina, tak to radši ať Zemi trefí meteorit, tvrdý reset a začněme znova od dinosaurů. UF!

Kingsman: Tajná služba (2014)

Zatím nehodnotím, protože jsem nevydržel ani půlhodinu. Vypnuto v momentě, kdy se na horské chatě otevřou dveře a objeví se Samuel L. Jackson. Bez urážky, ale fakt už mám toho ksichtu plné zuby. Kterému filmovému agentu kouří čuráka, že ho furt všude serou? Ne nadarmo si z toho v nějakém filmu, či seriálu dělali prdel: " Cože, ty neznáš Samuela L. Jacksona? Viděl jsi nějaký hollywoodský film s černochem?" "Jo, viděl." "No, tak to byl Samuel L. Jackson." =D))))))))))))))

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995) odpad!

Je opravdu smutné, že kvalitní herec Carrey se stal slavným na takovýchto pičovinách. Tlustí amíci vyžraní z hamburgerů a coca-coly naplňovali kinosály o stošest a z Jima se stala hvězda první velikosti. Jednička se ještě dala vydržet, no tohle jsem ukončil už po scéně ve stanu. Zajímalo by mě, jestli se za tohle Carrey stydí. "Carrey je Cimeřan, ti se nestydí... tak se stydím za něj."

Divočina (2006)

Koukám na to a říkám si: to je nějaké divné, nevtipné, neamerické... No po 20ti minutách vypínám a koukám do programu a už vím odkud vítr vane - Kanada. Tedy né, že bych z amerických animáků uchcával smíchy, ale tohle bylo vážně zoufale nevtipné a na hony vzdálené nějakým vtipným hláškám a situační komice.