Nepřivolávej nic zlého (2022) odpad!

No tpč, jako já chápu, že ne každý rodič je Liam Neeson z 96 hodin, ale ty sralbotky v hlavní roli, to byl jaký level přizdisráčství? Existuje pro to ubožáctví vůbec nějaká kategorie? Ale popořadě. Už z toho počátečního eskalování něčeho zlověstného, jsem cítil parazitování na jiných thrillerech např. výborném The Invitation (2015), jenže zatímco zmíněná pecka má uvěřitelnou pointu a rovnováhu dobra vs zla, tento sranec má hloupé, nelogické a absurdní vyvrcholení, až je to k smíchu a co hůř, běží na bázi samoúčelně násilných sraček jako je třeba Funny Games USA, jejichž smysl tkví snad jen v tom, aby si nějaký úchylný tvůrce (případně úchylný divák) pořádně pohonil. Klíčové kejkle záporného manželského páru jsou tak idiotsky nesmyslné, že by jim to prošlo možná tak poprvé, ne tak u několikátých obětí v řadě, to by prasklo velice rychle, zvlášť s těmi dětmi. No a teď k té pošahané rodince. Pozor, myslím ty klaďase! Takové UBOŽÁCKÉ, SLABOŠSKÉ HŇUPY, aby člověk pohledal. Už když se po útěku od tajemného manželského páru vraceli zpátky kvůli tomu, že dcerunka nemá svého plyšáčka, jsem jim přál tu nejhorší karmu. A to jsem ještě netušil, že na konci přijde ÓDA NA TOTÁLNÍ PŘIZDISRÁČSTVÍ s neuvěřitelnou absencí pudu sebezáchovy. Policajti se zásadně nevolají, manželka vůbec není varována a když už oba vědí, že jde jasně o život, neudělají vůbec nic. Tvl ta kráva sedí na zadním sedadle vedle psychopatické fuchtle, co před chvílí ublížila jejímu dítěti a jen bulí a běduje, místo toho, aby se na ni vrhla? Vždyť je to dva na dva + ti záporáci NEMAJÍ ŽÁDNÉ ZBRANĚ, PROBOHA!!!! Když ten retardovaný hňup, brečel a slintal jak pětiletý harant, měl jsem chuť skočit do filmu, dát mu pořádnou po držce, aby měl proč a pak zase skočit zpátky a smát se jejich degenství. Lidi tady píšou, že jim u finále nebylo dobře. Jediná moje emoce byla "blink man gif" a jediné, co mi nahánělo hrůzu, bylo pomyšlení, že takoví ultraposránci mají volební právo a občanky. Ohledně mateřské lásky se říká, že matka dokáže nadzvednout auto, když jde o život jejího dítěte. Tady ta dánská slabošská SLEPIČE by nezvedla ani prkýnko od záchodu. A to šlo o několikátou rodinu v řadě, to jako všechny rodiny před nima byly takové tupé ovečky na porážku? Ohledně záporáků by mělo platit >Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...< a my jsme právě měli být svědky toho, jak se to pověstné ucho utrhne. Žádná jiná varianta filmu nemá smysl (stejně jako chystaný americký remake, pokud tedy nezmění konec). Samoúčelné hovno, které chce tak moc šokovat, až zapomene na veškerou logiku a smysluplnost. Kurva, 4-5hvězdičkáři, vytáhněte tu hlavu z prdele a přemýšlejte u těch filmů trochu, to už se dneska jako nedělá?

Rozpolcený (2016) odpad!

"Hej houky, co to děuáte?" Co to bylo za chujovinu, proboha?! Úvod byl hodně nadějný a pak se to zastavilo a úplně bez děje přešlapovalo na místě a jenom se kecalo a kecalo. Čekal jsem aspoň na nějakou Šalamanovsky překvapivou nebo zajímavou pointu. A tady to padlo totálně na držku. Ve finále se totiž děje ÚPLNÉ HOVNO a Šamaman z toho hovna chtěl mermomocí uplést bič a ještě s ním zapráskat. Co si jako myslel?! "Hej, pane Šauaman, co to děuáte?" To nemá žádnou pointu, žádné překvapivé vyvrcholení, jen to prošumí do prázdna a já si říkám - to je všechno? To je celé tvé čarování, Šalumane? On vůbec celý ten koncept o člověku, ve kterém je nějaký počet osobností (o zbytečnosti 23 osob uvnitř, když ukázal jen 3-5, se toho napsaly tuny) je tak idiotsky špatně uchopený, že to, kým osoba zrovna je, či kým bude, mi bylo totálně u zádele. Tak strašně kokotsky prázdný a nezajímavý průběh filmu i finále, že to ani nedokážu kritikou popsat, to se musí vidět, jak chujácky nedostačující to je. Škoda, že jsem na zasedačce před první klapkou neseděl se Šalalanem a papalášema na poradě, kde by Šalaman ve stručnosti všem popsal, o čem jeho film má být, abych mu jako mladý Tom Hanks ve filmu Velký řekl:"A to má být zábavné?". V dřívějších filmech přidával Šamalan v průběhu děje drobná vodítka, která stupňovala napětí a naladila na to, že se bude něco zajímavého dít. Tady jsou vodítkama naprosto nudné voloviny. Babka sedí se Šamanem u záběrů pouličních kamer a řeší, že McAvoy neobešel vysypané koše, že každý jiný člověk by je obešel. On je normálně neobešel tvl!! Dva dny z toho nebudu spát, že McAvoy neobešel koše! Já se z toho normálně pokakám, takové nabušené vodítko... k čemu vlastně? K tomu, že zrovna není pan B, ale pan F? A co já s tím jako? A i když je McAvoy skvělý herec, proč jsou z něj tady všichni tak vypleskaní? Jako beze srandy, to jeho herecké přepínání charakterů mi úplně brutálně evokovalo Kaisera ve filmu Velká filmová loupež, kde vchází a vychází ze třídy a před Bedrnou předvádí různé typy žáků. Vůbec jsem mu to nežral, přišlo mi to karikaturní. K tomu WTF flashbacky Taylor-Joy, které tam mají minimální smysl a prošumí stejně jako zbytek filmu. Do háje, kdyby aspoň ta dvacátá čtvrtá identita byla nějaká nadpřirozená příšera se dvěma hlavama a čtyřma rukama třeba. Bylo by to nesmyslné, ale bylo by to překvapující a hlavně by se tam stalo NĚCO. Takhle tam celou stopáž jen chodí a pobíhá ZMATENÝ, PŘEHRÁVAJÍCÍ PLEŠOUN. Ale vidím, že divákům se to asi líbilo a tak filmu v kinech vydělali neuvěřitelné peníze. Hej, diuáci, co to děuáte? A aby to nebylo málo, tak se tomu tady navalí nepochopitelných 77%. Hej, užiuateué, co to děuáte? Vás puácnu!!"

Dětská hra (2019) odpad!

Fakt by mě zajímaly myšlenkové pochody tupých scénáristů. Jaký má smysl dělat další verzi Dětské hry, když Chuckymu nedali duši vtěleného vraha? Oni si ti tupouni myslí, že jádro původního filmu byla vraždící panenka? Nebo věděli, že Chucky měl smysl proto, že šlo o člověka/ dospělého vraha metajícího dospělé hlášky, ale nějakým záhadným způsobem si mysleli, že oni vymyslí lepší základ? Proč jako? A co to je za hračku, když z ní několika málo(!!!) úkony v programu uděláte vraždící stroj? A kdo by si kupoval takovou škaredou hračku, když by každé děcko strašila svým zjevem? Pak tu máme klišé lahůdky jako zvukové lekačky (v roce 2019 tohle impotentní strašení ještě existuje?) a plno hloupostí, které nemám sílu vypisovat. Finále je infantilní.

M3GAN (2022)

Strašně nevyužitý potenciál. Vyměklé horory dnešní doby nesnáším, v osmdesátkách by se s tím nepárali a tady natočili vyvražďovačku, u které se bojí pořádně ukázat vraždy? Cože? Nicméně se mi líbilo pojetí, které šlo trochu do hloubky a poukázalo se na to, u čeho já sám zdvihám pomyslný varovný prst a tím je závislost na digitálních technologiích/ hračkách + hrozba umělé inteligence. Paradoxně se dá říct, že ta dramatická první polovina mě bavila o hodně víc, než ta druhá, vyměklá, hororová. A trochu mi tam chyběl nějaký spouštěč M3ganinova vraždění. Jasně chtěla ochraňovat, ale nějaký zlom tam být měl např. elektrický zkrat, nebo třeba surfování internetem a hromadou dat, ze kterých by si svůj pohled na hodnoty usměrnila podle sebe. Dát tam větší a mnohem krvavější killcount a zabíjet i osoby, o které se budu aspoň trochu bát, namísto degenů, co bych sám vzal něčím po hlavě, byla by to pecka. Takhle je z toho průměr na jedno podívání a čau. Ty tři hvězdy jsou v podstatě jen za tu sociální část, jako horor je to odpad. P.S: U nás v práci dělá jedna spolupracovnice, která jako M3egan vypadá, snad mě nechá na pokoji. EDIT: Tak jednu hvězdu srážím, protože tohle hodně kopíruje Dětskou hru (2019).

Halloween končí (2022)

Ano, je to volovina a ano, asi je to i degradování známého instalatéra (nikdy jsem nebyl fanda téhle frančízy), všechno, co tu rozzuření fandové kritizují, je pravda. K tomu mi tam strašně lezl krkem ten otloukánek, o kterém byl celý film. Ale přesto, nebo právě proto, dávám jednu symbolickou hvězdu, protože konečně tu je snaha, přijít s nějakým jiným postupem a já nemusel čumět po milionté na to stejné přešlapování na místě, což bylo trapné minimálně od Halloween H20.

Halloween zabíjí (2021) odpad!

Vítejte v městečku Haddonfield, ve kterém se lidi, zvlášť policajti neumí pistolí trefit ze dvou metrů pomalu se šourajícího instalatéra. V městečku, které chtělo trhnout rekord v hloupém chování teenagerů v hororech a tak tu máme degešské rovnou celé město. Víš co, v Nočních můrách v Elm street své oběti Freddy Krueger překvapí snovými podpásovkami, proti kterým ti lidi prostě nezmůžou nic a v Pátcích 13. zase do Jasona lidi zblízka vypálí celý zásobník s vědomím, že mají vyhráno, netušíc, že jde o zombíka. Ale tady? Jak chcete řešit konfrontace s pomalým instalatérem, který má být člověk (byť přežívá nepřežitelné)? Ten nemá žádné trumfy a tak musíte po vzoru inkluze degradovat ozasentvo, aby vůbec ten instalatér dostal nějakou šanci je zabít. A tak nám vznikají situace jak z grotesky (ta celá scéna u auta je fakt pikantní). No a v úvodu, kdy hasiči hasí dům (v podstatě toho Michaela zachraňují) a on vyleze a za odměnu celý hasičský sbor samoúčelně vyvraždí, už chyběl jenom Leslie Nielsen. Každý druhý kritický koment je o tom, že ten první Halloween (2018) nové trilogie byl super a další dva stojí za prd. Nesouhlasím, za prd stojí všechny díly po dvojce, protože se pořád omýlá to samé do kola, bez snahy se někam posunout.

Valachiho svědectví (1972)

Já teda nevím, ale fakt tyhle typy gangsterek nepřijdou nikomu směšné? Vždyť už je to jako parodie. Tady máme území my, ne tady ho máme my, prásk, to máš za to, hééj to se řekné, prásk, můj taťka je silnější, né, vy jste si začali, prásk, nene, vy jste si začali, prásk, heč, já mám hezčí angličák, prásk a tak pořád dokola. Děcka si donekonečna předávají babu a střílí se navzájem, že už jsem se ztrácel, kdo střílí koho, proč ho střílí, ke komu kdo patří, no prostě k popukání. Do toho se samozřejmě střílí i různí holiči a kuchaři, prostě kdokoliv, kdo pracuje v podniku, který zrovna vlastní strana A či strana B a tak už jsem jenom čekal, že přijdou do nějakého zverimexu, kde postřílí prodavače a pak přijdou ještě k akvárku a utopí rybičky, nebo popraví křečky. Pokud možno tím nejklišovitějším způsobem, tedy Tommy Gunem z jedoucího auta. Pak tu je ještě druhá legrační rovina a to konkrétní killy. Jinými slovy, pro mě platí, že mrtvé mafiánské prase = dobré mafiánské prase, takže se u každého takového zabití bavím (samozřejmě úplně jiným způsobem, než by tvůrci zamýšleli) a je mi úplně jedno, jestli od Mažňákovců, nebo Losny, takže když byli Bronson s jedním docela vysoko postaveným mafiánským prasetem u vrat garáže a projíždějící auto (jak jinak) pokropilo kulkami to docela vysoko postavené mafiánské prase, až mu z jeho nóbl saka vyprskly balíčky s krví, já jsem vyprsknul smíchy. Samozřejmě jsem to okomentoval nějakou sofistikovanou hláškou typu:"Úplně zku*vené docela vysoko postavené mafiánské prase". Manželky, dcery, no prostě rodina strašně slzičky, že nám zabili manžela, otce, ale aby zpytovali svědomí, že měli doma mafiánské prase (byť docela vysoko postavené), tak to ne. No a pak taky další klišé, kdy ve vězení si hlavní mafiánské prase žere steak a kuje objednávku na vraždu za vysokou odměnu. Přitom není nic jednoduššího, než jako bachař nakráčet do jeho cely a pořádně ho nakopnout do vajec. Jedna hvězda za Bronsona a druhá za ty balíky s krví stříkající z mafiánských prasat.

Všechno, všude, najednou (2022)

Nevydržel jsem to ani do poloviny. To prostě nešlo. Já se na to docela těšil a byl jsem zvědavý na Kraťase z Chrámu zkázy a na tu hromadu Oscarů, co film shrábnul. Dokonce jsem i nad WTF matoucím úvodem jen mávnul rukou, protože jsem si říkal, jasně, klasicky se na začátku nakupí otázky a až později mi je film začne rozplétat. Pak přišla první rána. Nějak nám to začalo vykrádat Matrix. Ten obsah sice je jiný, ale v jádru jde o naprosto stejné mechanismy. Nicméně tam byla pěkná bitka a vítězila zvědavost, no však víte, Kraťas a Oskaři. Tak koukám dál. Přišla druhá rána. Scéna s ultrazpomalenou skákající babkou mi silně připomenula scénu s ultrazpomalenou tleskající babkou z Noční hlídky a já si uvědomil, že mi film vlastně celkově připomíná styl Timurových Nočních a Denních hlídek, rozuměj, film, který má akční scény, co chtějí být hrozně cool (a možná i občas jsou), ale ta obsahová slátanost je ve výsledku činí strašně protivnými a cringe. Pak se začalo vršit otázek víc, než by se stíhalo na ně odpovídat a já skřípal zuby. Kraťas a Oskaři. Dál. Já vím, že Oskaři ztratili svůj lesk už dávno, ale akademici by je přece takhle štědře  nerozdali i úplným volovinám, že ne? Že, NE?!! A pak přišel pověstný poslední hřeb do rakve. Když nějaká záporačka začala na policajty chrlit z pusy barevné konfety, jednomu cajtovi "přičarovala" dámské Samba šaty a při výkřiku "Tatínku" se proměnila ve wrestlerku, jsem to znechuceně vypnul, protože ze mě si prdel nikdo dělat nebude. Jako beze srandy, už to jelo na bázi japonských fantasmagorií typu Tokyo Gore Police. Spouštěče alternativních "já" neměly žádnou souvislost, prostě tam navalíme jednu fantasmagorii vedle druhé a svedeme to na multivesmír. Akademie musí hulit fest matroš, svět je vážně v řiti, že TOHLE dostane tolik sošek. Jedna hvězda pouze za Kraťasovu velkou a upřímnou radost ze sošky. Že ta soška sama o sobě už upřímná nebyla (ani jeden herec si cenu nezasloužil) a šlo pravděpodobně o politické Oscary, tedy lezení Číně do řiti, je už věc druhá. P.S: Udělal jsem dobře, že jsem tu krávovinu včas utnul, protože co čtu komentáře ostatních, co dalšího se tam dělo za hrůzy, tak si říkám, že jsem byl v hodnocení i komentu ještě mírný.

Králova dcera (2022)

Co to jako má být za štítky k žánru: Fantasy/akční? Co ti distributoři hulí? Kdyby to od začátku bylo všude prezentované jako šlaďoučká červeňoučká knihovniška pro holšišky v pubertě, prostě romanťoučká pohádčička štrašně ale štrašně šladoučká, tak k tomu tak předem přistupuju a nebudu tak vytočený. Když ale někdo napíše akční/ fantasy, tak čekám akční fantasy a ne snobárnu ala Pýcha a předsudek akorát s mořskou pannou. Neskutečný opruz. Jedna hvězda za výpravu.

Lov (2020)

Ze začátku to vypadalo jako ulítlá sranda téměř na bázi parodie (hlavně start lovu), aby se to pak od nástupu hlavní hrdinky úplně podělalo. Totiž krom toho, že byla nesympatická jak něco a že ten její věčně stejný výraz ve stylu "mám zácpu", byl hrozně na přesdržku, tak se i začal zcela vytrácet vtip. Čím víc se to blížilo ke konci, tím vážnější to bylo. Jako by šlo o dva rozdílné filmy. Promarněný potenciál.